Чотириногий ” будильник»: чому кішка будить своїх господарів трохи світло і як відучити її від цього

Ви спокійно спали, але ваш сон раптово виявився порушений стрибками, пробіжками по ліжку, тиканням мокрим носом в щоку і мурканням або нявканням?

Все ясно: ваша киця в черговий раз вирішила попрацювати будильником і тепер піднімає вас з ліжка ні світ ні зоря.

Можна, звичайно, гаркнути на вихованця, скинути її з ліжка на підлогу і спочивати далі.

Але якщо ви не хочете опинятися в подібній ситуації кожен день, варто розібратися в причинах, за якими кішка будить вас вранці і взагалі поводиться надто активно, на відміну від багатьох людей. Інформацією поділилися експерти.

Четвероногий «будильник»: почему кошка будит своих хозяев чуть свет и как отучить ее от этого

Перша причина

Перша причина такої поведінки кішки банальна-тварина просто зголодніла, її миска порожня, і кішка всіляко смикає вас, змушуючи піднятися і дати їжу. Але якщо ви піддалися на її прийом, будьте готові до того, що вихованець почне надходити так регулярно, будячи вас посеред ночі.

Як правильніше вчинити? Годуйте кішку прямо перед тим, як лягти спати, і стежте за тим, скільки їжі вона з’їла.

Можна дозволити собі і кішці вільність, залишивши миску з їжею у вільному доступі на всю ніч і не закривати двері на кухню. Переконавшись в тому, що їжа є і її можна вжити, коли хочеться, кішка не буде дошкуляти вам вночі.

Друга причина

Причина номер два-кішка будить вас тому, що ви не встали в добре знайоме, звичне їй час. Не варто думати, що кішки не вміють стежити за часом і взагалі не дисципліновані.

Вони з часом прекрасно адаптуються до поведінки господарів і вміють підлаштувати свої біоритми під активність власника. Якщо ви весь час лягали спати в 10 вечора і вставали в 6 ранку, а в один із днів раптом вирішили проспати до полудня, то кішка точно почне дивуватися, чому ви так довго спите, не годуйте її, не граєте з нею.

І” спонукання ” від неї вам точно не уникнути. Як уникнути подібного сценарію? Закрийте двері в спальню, коли захочете відіспатися, тримайте під рукою якісь іграшки, які можна кинути кішці і відвернути її увагу від вас.

Третя причина

Третя причина “ранкових поскакушек” кішки – вона знаходиться в стані стресу і намагається побороти його за допомогою активного руху. Стресовим фактором може виступити все, що завгодно: нечищений лоток, переїзд в іншу квартиру, гавкіт собак за вікном. Кішка інстинктивно прагне туди, де її можуть захистити.

І таким місцем виявляється ваша ліжко, де ви безтурботно спите, ніяк не чекаючи візиту чотириногої гості. Що робити в цій ситуації? Якщо кішка притискається до вас або лізе під ковдру, ніби ховається, не заважайте їй і не показуйте, що вона вас розбудила. Ваш запах і ваше тепле тіло вже дадуть звірку зрозуміти, що він у безпеці.

Четверта причина

І причина під номером чотири – кішці просто не вдалося виплеснути всю енергію напередодні, вона добре спала вдень і ввечері, а вночі якраз і готова скакати.

Щоб тварина втомилася і лягло спати одночасно з вами, не турбуючи ваш сон до самого ранку, необхідно з кішкою грати, залишати в її розпорядженні іграшки, якими вона зможе займатися під час вашої відсутності, і всіляко заохочувати її активність днем. А ввечері, приблизно за годину до відбою, всі активні ігри краще скасувати, спокійно посидіти разом з вихованцем на дивані і поспілкуватися.

Зрозуміло, швидко відучити кішку працювати будильником вийде: їй теж буде потрібно час на адаптацію до нових умов. Будьте терплячі і намагайтеся не піддаватися на котячі провокації. Згодом тварина пристосується і не буде вас турбувати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *