Моєму раковину на кухні

Моем раковину на кухне

Багато хто вважає, що раз Сантехніка регулярно омивається водою, то і в додатковій чищенні вона не потребує. Однак це не так. Коли в раковину ставлять брудний посуд, зливають рідину з пральної машини, та й просто використовують для будь-яких гігієнічних процедур, появи забруднень і утворення нальоту уникнути не вдасться. Сьогодні ми розповімо про популярних побутових лайфхаках, які допоможуть вам підтримувати чистоту. Читайте в нашій статті, Як правильно мити раковину і які засоби для цього використовувати найкраще.

Загальні правила якісної чистки раковини

Щоб Сантехніка прослужила якомога довше і при цьому зберегла привабливий зовнішній вигляд, візьміть до уваги ці нескладні поради.

  • Відмовтеся від металевих мочалок і жорстких абразивних губок. Хоч вони і видаляють утворився на поверхні раковини вапняний наліт і камінь, але натомість залишають подряпини. У них починає накопичуватися бруд, прибрати яку стає набагато складніше. А ще це псує естетику виробу.
  • Робіть вибір на користь спреїв, гелів і спеціальних кремоподібних засобів для чищення. Якщо ви не знаєте, чим мити раковину, щоб не нашкодити їй, спробуйте Domestos антиналет + блиск з ароматом квітучої магнолії. Це універсальний гель з м’якою текстурою, який не пошкоджує поверхню сантехніки.
  • Щоб на прибирання витрачалося мінімальну кількість часу, після кожного використання протирайте раковину сухою серветкою. Це не дозволить жорсткій водопровідній воді осідати у вигляді вапняного нальоту.
  • Як мити раковину з об’ємними декоративними елементами? Для цього рекомендується використовувати щітку з м’якою щетиною. Її ворс досить делікатний, щоб не нашкодити поверхні, і при цьому допомагає видалити бруд в самих важкодоступних місцях.
  • Для додання сантехніці блиску після чистки протріть її паперовою серветкою, попередньо змоченою в столовому оцті. Також можна скористатися ганчірочкою з мікрофібри.
  • Для видалення особливо в’їдаються забруднень будь-який засіб для чищення добре залишити хоча б на 10-15 хвилин. В такому випадку вам не доведеться прикладати серйозні зусилля, щоб позбутися від утворився застарілого нальоту.

Перш ніж вибрати відповідний засіб для чищення, з’ясуйте, з якого матеріалу виготовлена раковина. Кожна сировина має індивідуальні особливості та нюанси.

Чим почистити раковину

Головним параметром при збиранні в даному випадку є матеріал. Якщо раніше асортимент таких виробів на ринку був сильно обмежений, то сьогодні використовується велика кількість самих різних видів сировини. Щоб зрозуміти, яким засобом мити раковину, давайте спершу вивчимо її особливості.

Фарфор і санфаянс

Ключовим матеріалом на ринку сантехніки є кераміка. Однак сама по собі вона досить тендітна. Тому виробники додають в неї різні домішки, що підвищують міцність вироби: каолін, білу глину, кварц, польовий шпат. Залежно від обраних компонентів виходить фарфор або санфаянс. Обидва види керамічних виробів характеризуються високим ступенем пористості. Тому в якості додаткового захисту зазвичай використовується спеціальна глазур. Однак від подряпин вона не рятує.

Чим можна мити раковину з порцеляни або санфаянса? Зверніть увагу на гель CIF легкість чистоти Антиналет (він також підходить для догляду за виробами з акрилу і душовими кабінами) або на одну з новинок Domestos Антиналет + блиск з ароматом магнолії або освіжаючого цитруса.

Штучний камінь

Друга назва такого матеріалу-керамограніт. Виглядає він красиво і досить дорого. Однак саме на ньому вапняний наліт стає помітним відразу ж після виникнення. Світлі відтінки вкрай чутливі до утворення плям від залишків фарбувальних напоїв (чай і кава). Чистити таку раковину необхідно засобами, які не містять в складі луг. У домашніх умовах можна використовувати наступні компоненти.

  • Сода. Змішайте її з водою до стану кашки. Наносити на стінки раковини соду рекомендується за допомогою губки або зубної щітки.
  • Порошок гірчиці. З її допомогою ми миємо раковину, на якій є жирові відкладення. Порошок розводиться водою, масу залишають на плямах на 30 хвилин, а потім змивають.
  • Лимон або лимонна кислота. Вони недостатньо агресивні, щоб нашкодити керамограніту, при правильному застосуванні камінь не постраждає. В даному випадку ми миємо раковину на кухні за допомогою половинки свіжого лимона або слабкого кислотного розчину (50 г порошку, 2 л теплої води, можна залишити на ніч).
  • Оцет. Приготувати розчин можна з 2 частин води і 1 частини 9%-ного оцту. Протирати раковину отриманим засобом найкраще за допомогою губки.
  • Зубна паста або порошок. Нанесіть його на губку, зволожите водою, а потім протріть раковину, після чого ретельно промийте.

Відмивати застарілі забруднення на раковині зі штучного каменю буде простіше, якщо ви заздалегідь запасетеся меламіновою губкою. Вона досить м’яка, щоб не пошкодити поверхню виробу, але при цьому добре справляється зі складними плямами.

Штучний камінь

За структурою він нагадує штучний матеріал. Якщо ви не знаєте, чим мити раковину на кухні з обробкою з натурального каменю, скористайтеся тими ж засобами, що підходять і для попереднього варіанту. На додаток можемо порекомендувати безбарвні газовані напої і подрібнений крейда. Перші відмінно справляються з плямами іржі, другий здатний видалити жовтизну з раковини. Очищати сантехніку за допомогою газованої води слід так:

  • трохи підігрійте обраний напій;
  • нанесіть газовану воду на забруднення;
  • залиште її на 10-15 хвилин;
  • при необхідності потріть в’ївся наліт щіткою з м’яким ворсом;
  • ретельно промийте поверхню чистою водою.

Натуральний мармур також можна привести в порядок за допомогою суміші з перекису водню і нашатирю. Засіб необхідно розподілити по поверхні раковини і залишити на ніч, після чого промокнути вологою серветкою і акуратно відполірувати.

Звертайте увагу на колір каменю. Не слід використовувати кольорові газовані напої для очищення білого матеріалу. Вони самі можуть залишити плями і розлучення.

Загартоване скло

Такий матеріал має високу стійкість до побутової хімії. Однак на ньому добре помітні будь-які краплі і розлучення. Ви можете мити раковину губкою або тканинною серветкою з м’якого матеріалу, змоченою спеціальним засобом для стекол і вікон. Якщо такого складу немає під рукою, його цілком може замінити розчин з мила і соди (половина подрібненого шматка господарського мила змішується з ½ склянки окропу і 3 столовими ложками соди). А ось від жорстких щіток і абразивних засобів краще відмовитися. Вони можуть легко залишити дрібні подряпини навіть на загартованому склі.

Нержавіюча сталь

Така модель характеризується стійкістю до корозійних процесів. Однак вапняний наліт все одно залишає на ній свої сліди. Як мити раковину на кухні або у ванній, якщо вона виготовлена з нержавіючої сталі? Ми радимо скористатися наступними засобами:

  • харчова сода (поверхня натирається зволоженим порошком, а потім промивається водою);
  • щавлева кислота (приготуйте кашку, обробіть їй забруднені ділянки, залиште приблизно на 15 хвилин, після чого ретельно промийте);
  • оцет (це відмінний варіант для чищення раковини з нержавіючої сталі, якщо розвести його з водою в співвідношенні 1 до 1);
  • лимонна кислота (наповніть раковину теплою водою, додайте туди один пакетик (25-50 г) сухої кислоти, ретельно розмішайте до повного розчинення, залиште на пару годин, при необхідності потріть сильні забруднення щіткою);
  • суха гірчиця (не тільки чистить вапняний наліт, але ще і позбавляє від неприємного запаху).

Потемніння на нержавійці можна легко прибрати розрізаним сирою картоплею, зволоженим крохмалем, а також пастою ГОІ.

Акрил

Досить ніжний матеріал, який не терпить жорсткі губки та інші абразиви. Для миття таких раковин допустимо використовувати тільки теплу воду, так як гаряча може спровокувати деформацію матеріалу. В якості миючих засобів найкраще використовувати слабкий оцтовий розчин, а також спеціальні гелеві засоби (обов’язково попередньо ознайомтеся з рекомендаціями на упаковці і переконайтеся, що продукт підходить для акрилу).

Раковину на кухні і у ванній кімнаті необхідно постійно підтримувати в чистоті як з естетичних, так і з гігієнічних міркувань. Щоб прибирання було максимально простим і швидким, необхідно враховувати матеріал виробу. Для чищення раковини допустимо використовувати як сучасну побутову хімію, так і народні засоби.

Поширені запитання про те, як мити раковину

Як прибрати накип з раковини?

Прибрати накип можна за допомогою розчину оцту, свіжого лимона або лимонної кислоти.

Як очистити скляну раковину від розлучень?

Для чищення скляної раковини ідеально підходять спреї, призначені для догляду за склом і вікнами.

Як видалити іржу з металевої раковини?

Позбутися від іржавих плям на металевій раковині вам допоможе лимонна кислота, гірчиця, харчова сода або оцтовий розчин.