Як помити вікна без розлучень: 16 простих, але ефективних способів

Розповідаємо секрети легкого прибирання, щоб зустріти весну з чистими вікнами.


 Как помыть окна без разводов: 16 простых, но эффективных способов

    Основні правила при митті вікон

    Найкраще влаштовувати прибирання, коли на вулиці ясна погода і досить розсіяного сонячного світла. При цьому важливо вибрати час, коли на вікна не потрапляють прямі промені, інакше вони будуть давати відблиски, і через відсвічування ти не побачиш, якщо десь не домила. До того ж на сонці засіб для чищення висихає швидше, ніж його встигають змити, і залишаться розводи. У дощовий день мити марно, так як опади будуть залишати бруд і розлучення на стеклах. Не рекомендується мити і при мінусовій температурі, оскільки через мороз рідина буде швидко замерзати і залишить брудні сліди. Якщо необхідно вимити вікна при несприятливій погоді, краще протерти їх тільки з внутрішньої сторони.

    Зазвичай досить влаштовувати генеральне миття скла двічі на рік, навесні і восени. Але якщо вікна знаходяться на нижньому поверсі, або поруч з будинком багато пилу від дороги, прибирання може знадобитися частіше. Перш за все потрібно орієнтуватися на зовнішній вигляд, і мити так часто, як це необхідно.

    При митті пластикових вікон є свої особливості:

    • Не варто застосовувати очищаючі засоби з абразивами, які можуть подряпати поверхню. При застосуванні порошкових продуктів їх необхідно повністю розчинити у воді без залишку, щоб частинки не залишили подряпини при митті.
    • Не рекомендується використовувати агресивні засоби для чищення. Вони можуть надавати непередбачений ефект при вступі в реакцію з пластиком вікна, включаючи появу жовтизни на поверхні.
    • Не можна пошкоджувати не тільки скло, але і раму при очищенні. Тому не варто використовувати залізні губки або жорсткі щітки, які можуть пошкодити поверхню. Допускається очищення тільки м’якими ганчірочками і щадними розчинами. Для видалення сильних забруднень можна просто замочити бруд м’яким миючим засобом на годину, а потім змити водою.

    Інструменти для прибирання

    Для миття знадобиться:

    • ганчірка з мікрофібри для полірування вікон;
    • Серветки для прибирання, щоб помити скла;
    • пориста губка для протирання підвіконня і рам;
    • тазик для миючого розчину.

    Додатково можуть стати в нагоді:

    • Швабра на телескопічній ручці. Зазвичай вона складається з двох частин: на одній стороні губка, а на іншій — мікрофібра. Завдяки довгій ручці з нею легше помити високі вікна або далекі кути зовнішньої сторони, куди складно дотягнутися руками. Замість неї можна використовувати і звичайну швабру.
    • Гумовий скребок. Його використовують для миття машини, але він підходить і для того, щоб вимити вікна будинку. З його допомогою легко прибрати надлишки мильної піни, щоб не залишилося розлучень.
    • Щітка на магнітах. Пристрій складається з двох частин, одна з них кріпиться з внутрішньої сторони, а інша зовні. Вони тримаються завдяки деталі з магнітом. З її допомогою також можна помити важкодоступні ділянки на зовнішній частині, особливо якщо вікна знаходяться на високому поверсі або рами не відкриваються повністю.

    Як вимити вікна без розлучень

    
 Как помыть окна без разводов: 16 простых, но эффективных способов

    Рухи повинні бути зверху вниз, тоді забруднення і краплі не будуть розмазуватися по вже вимитим ділянкам скла. Для початку ганчіркою з миючим розчином витри бруд і пил, а сильні забруднення потрібно протерти кілька разів. Ще один варіант — використовувати техніку у вигляді літери S. Нанеси на поверхню миючий розчин, і за допомогою гумового скребка зчищай мильну рідину рухами у формі літери S від краю рами до середини, рухаючись зверху вниз. Це допоможе уникнути розлучень.

    Спосіб 1. Нашатирний спирт

    Просте домашнє засіб, яке легко приготувати, щоб помити вікна без розлучень в домашніх умовах. Для розчину знадобиться до 3 літрів води додати 3 мл нашатирю. Можна додати пару крапель гліцерину для блиску. Нанести рідину на поверхню, помити зверху вниз і змити простою водою. Змивати необхідно кілька разів, поки скло не стане повністю прозорим.

    Спосіб 2. Крейда

    Для цього варіанту знадобиться простий шкільний крейда або порошок для чищення зубів. Розчини засіб з розрахунку 5 ст.л. порошку на 1,5 л звичайної води. Спочатку вимий вікно спеціальним миючим засобом, а потім нанеси отриманий розчин і залиш на годину для підсушування. Після цього протри поверхню газетами або чистою сухою ганчіркою з мікрофібри. Такий склад вбирає зайву рідину і його легко змити без розлучень і подряпин.

    Спосіб 3. Лимонний сік і оцет

    За допомогою цього складу можна не тільки домогтися чистоти, але і продезінфікувати вікна від мікробів. Ще це засіб допоможе відлякати комах, що корисно в весняно-літній сезон. Для приготування розчину потрібно змішати 100 мл оцту і 2 склянки води кімнатної температури. Оскільки оцет має сильний запах, який не всім подобається, його можна замінити на лимонний сік в тих же пропорціях. Наносити отриманий засіб краще за допомогою пульверизатора, щоб вийшло рівномірно розподілити склад. Потім змий його сухою серветкою.

    Спосіб 4. Чай

    Для цього варіанту приготуй одну чашку міцної заварки і додай до неї 3 ст.л. звичайного столового оцту. Попередньо вимий вікна з мильним розчином, нанеси заварку і змий її водою, щоб прибрати залишки нальоту.

    Спосіб 5. Крохмаль

    Ще один дієвий засіб, якщо ти шукаєш, як мити вікна без розлучень. Для виготовлення цього розчину змішай 4 ст.л. крохмалю з 2 л чистої води. Нанеси отриманий засіб на поверхню вікон і дай висохнути. Потім вичисти залишки за допомогою чистої сухої ганчірочки. Крохмаль запобіжить появі розлучень. Можна додати до нього оцет або трохи спирту для блиску.

    Спосіб 6. Харчова сода і сіль

    Ці продукти є на будь-якій кухні, тому їх часто застосовують в прибиранні. З їх допомогою можна не тільки очистити наліт, але і мити вікна. Для цього змішай ¼ склянки солі і ¼ склянки соди з 2 л чистої води. Засіб повинен повністю розчинитися, щоб дрібні частинки не пошкодили скло. До цих продуктів можна додати спирт або столовий оцет. Допомагає відмити не тільки пил і бруд, але і жирні відбитки пальців, сліди від комах і дитячі малюнки.

    Спосіб 7. Меламінова губка

    Цей засіб допоможе відмити сліди жиру на кухонному вікні. Змиває будь-які забруднення, які погано піддаються звичайному чищенню. Для миття потрібно намочити губку водою без мила і ретельно протерти. Після цього витерти поверхню насухо за допомогою газети або текстильної серветки.

    Спосіб 8. Старі газети

    
 Как помыть окна без разводов: 16 простых, но эффективных способов

    Їх можна використовувати, щоб витерти залишки вологи і розчину зі скла. Перевага цього способу в тому, що папір добре вбирає воду, не залишає розлучень і додасть поверхні блиск. Не варто використовувати газети, щоб нанести миючий засіб, так як від великої кількості рідини вона розмокне і на скла пристане частинки паперу. Вона підходить для фінальної полірування. Потрібно відірвати одну сторінку і трохи пом’яти її, щоб вона легше вбирала вологу.

    Спосіб 9. Марганцівка

    Для миття можна використовувати слабкий марганцевий розчин. Для цього в 1 склянці чистої води потрібно розчинити кілька кристаликів кошти. Рідина повинна вийти світло-рожева, ненасиченого відтінку. Перш, ніж наносити на скло, переконайся, що всі кристали розчинилися в рідині, вони не повинні потрапляти на поверхню в нерозчиненому вигляді.

    Спосіб 10. Спирт і оцет

    Ефективний варіант, як помити вікна без розлучень. Для цього засобу змішай 110 мл столового оцту, 55 мл спирту і додай до них склянку води. Суміш перелий в пляшечку з пульверизатором, ретельно збовтай і розбризкуй по поверхні вікна. Розподіли рідина за допомогою чистої серветки, а після цього витри насухо ганчіркою або звичайною губкою.

    Спосіб 11. Засіб для миття посуду і оцет

    У невеликій мисці змішай 500 мл води, 75 мл столового оцту і 1 ч.л. будь-якого миючого засобу для посуду. Ретельно розмішай і вимий рідиною за допомогою губки. Приділи особливу увагу сильним забрудненням, які потрібно потерти довше. Потім сполосни скло водою і витри насухо.

    Спосіб 12. Цибуля

    Якщо під рукою є цибулина, можна використовувати її для очищення забруднень на вікнах. Для цього потрібно розрізати її навпіл, потерти забруднені ділянки і вимити чистою водою. Витерти чистою сухою ганчіркою.

    Спосіб 13. Кондиціонер для одягу

    Цей засіб також підходить для очищення вікон. Воно допоможе не тільки відмити забруднення, але і додасть приємний запах приміщенню. Для миття потрібно змішати 1 мірний ковпачок продукту і 4 мірних ковпачка чистої води. Отриманим розчином помий скло. Після цього змий простою водою і витри насухо серветками.

    Спосіб 14. Лимонна кислота

    Відмиває також добре, як оцет або лимонний сік. Для отримання засобу змішай 1 ст.л. лимонної кислоти зі склянкою чистої води. Перелий рідину в пульверизатор і розпили по поверхні скла. Потім протри чистою сухою ганчіркою.

    Спосіб 15. Солі

    Можна використовувати цей засіб для додання додаткового блиску після миття і усунення сильних забруднень. Для цього в склянці води потрібно розчинити 2 ст.л. кухонної солі і помити рідиною вікна. Після миття протерти насухо ганчіркою з мікрофібри.

    Спосіб 16. Спирт зі столовим оцтом і крохмалем

    Для виготовлення розчину змішай 2 склянки води, одну чверть склянки спирту, одну чверть склянки столового оцту і 1 ст.л. крохмалю. Спочатку в воді розмішують крохмаль, а потім додають до нього залишилися інгредієнти. Розмішай до повного розчинення і нанеси на поверхню за допомогою пульверизатора. Потім протри насухо ганчіркою.

    Етапи в миття вікон

    Крок 1. Вимийте рами

    
 Как помыть окна без разводов: 16 простых, но эффективных способов

    На них накопичується найбільше бруду, тому почати миття краще з них. Якщо спочатку помити скла, а потім перейти до рам, брудні розводи потраплять на скло і доведеться мити заново. Тому спочатку пройдися губкою з мильним розчином по всіх рам, всередині і зовні, вимий ручки і внутрішні кути між рамами і стеклами. Якщо вікна пластикові, необхідно також очистити отвори для дренажу — якщо вони засмічаться, то перестануть бути герметичними. Взимку це призводить до протягів, а також до запотівання. Потім варто приділити увагу фурнітурі, кріпленням і ручкам. Металеві деталі потрібно змастити спеціальним технічним маслом, щоб уникнути іржі. Після миття прогумованих ущільнювачів на них рекомендується нанести мастило з силікону для підвищення міцності.

    Крок 2. Очисти сильні забруднення

    У разі, якщо на стеклах дуже великий шар бруду, його доведеться помити кілька разів. У перший захід потрібно змити більшу частину забруднень. Для цього також підійде мильний розчин і губка. Протри поверхню водою з милом, потім чистою водою, і в кінці сухою ганчіркою з мікрофібри. Якщо вікна розташовані на першому поверсі, крім звичайного пилу на них можуть осідати пісок і земля. З цієї причини мити їх потрібно акуратно і дбайливо, щоб піщинки не подряпали скло. Спочатку рясно нанеси миючий засіб на вікно, залиш на 15 хвилин відмокати, і тільки після цього змий забруднення губкою.

    Крок 3. Надай блиск

    Після того, як змили бруд, потрібно відполірувати скла. Для цього підійде серветка з мікрофібри і засіб для чищення вікон. Нанеси рідину на серветку і протри поверхню круговими рухами, починаючи з країв і просуваючись до середини. Після цього протри скло сухою ганчіркою з мікрофібри, щоб висушити залишки засобу для миття. При необхідності повтори.

    Крок 4. Почисти москітні сітки

    У них досить швидко забивається пил, бруд і пилок від вуличних рослин. Щоб забруднення не осідали на стеклах, їх потрібно почистити. Для цього зручно використовувати чистячий ролик з липкою поверхнею для одягу, канцелярський або малярський скотч. Можна також видалити забруднення за допомогою пилососа. Якщо сіточки металеві і надійно закріплені, можна помити їх з мильним розчином і щіткою з жорсткими щетинками.

    Крок 5. Вимий підвіконня

    Це заключний етап в миття вікон. Якщо почати прибирання з цього елемента, на нього потрапить багато забруднень, буде стікати брудна вода, і доведеться знову перемивати його в кінці. Коли вікна повністю вимиті і висушені, помий підвіконня з губкою і розчином мила. Потім протри чистою губкою з водою і витри сухою ганчіркою. Після того як прибирання завершена, потрібно залишити вікна відкритими, щоб провітрити від запаху миючого засобу.