Особливості догляду за гідромасажною ванною

Особенности ухода за гидромассажной ванной

Джакузі, або гідромасажна ванна, – це не просто предмет розкоші, але ще і спосіб відмінно відпочити після важкого робочого дня, розслабитися, зняти стрес і м’язову напругу. Однак така Сантехніка потребує особливого догляду. Якщо джакузі довгий час не користуються, забруднюються форсунки, починають з’являтися бактерії, цвіль і неприємний запах. Сьогодні ми розповімо про правильну чищенні гідромасажної ванни, а також дамо рекомендації по вибору підходящої побутової хімії.

Як чистити джакузі: покрокова інструкція

Якщо в гідромасажній ванні засмітилася система або з’явився неприємний запах, спробуйте привести її в порядок наступним способом.

  • Відрегулюйте подачу води таким чином, щоб струмені не пускали бульбашки (попередньо ознайомтеся з інструкцією до джакузі, так як в деяких випадках подача повітря якраз знадобиться).
  • Наповніть ванну гарячою водою, щоб її рівень був на 10 см вище форсунок (якщо вода брудна, нічого страшного).
  • Додайте у воду засіб для посудомийної машини (1-2 таблетки), також для дезінфекції допустимо використовувати відбілювач (100 мл, підходить для сильних забруднень і на крайній випадок) або стакан безбарвного оцту. Важливо: переконайтеся, що вони не пошкодять поверхню ванни! Очищення засмічень в трубах можлива за допомогою спеціального засобу від засмічень Domestos.
  • Увімкніть опцію гідромасажу приблизно на 10-25 хвилин (не лякайтеся ефекту, так як може виходити чорна бруд).
  • Злийте воду і знову наповніть ванну вище форсунок, ще раз запустіть функцію гідромасажу, щоб всі трубки ретельно промилися.

Не забувайте: гігієнічний догляд повинен бути регулярним. Чистка джакузі і гідромасажних ванн зовні і зсередини повинна проводитися за допомогою спеціальних засобів, що знищують цвіль і бактерії, а також запобігають пожовтіння поверхні, утворення нальоту і неприємного запаху.

Якщо вода не буде закривати форсунки, це може пошкодити двигун гідромасажної ванни. При низькому рівні води форсунки почнуть сильно розбризкувати рідину на всі боки.

Засоби для догляду за гідромасажною ванною

Перед покупкою точно переконайтеся, з якого матеріалу виконано виріб. Велика частина джакузі проводиться з акрилу, який потребує дбайливого догляду. Дотримання всіх запобіжних заходів і рекомендацій виробника дозволить продовжити термін служби сантехніки. Догляд за гідромасажною ванною можна здійснювати за допомогою цих засобів.

  • Чистячий крем CIF Актив Лимон. Він чудово очищає в’їдаються і застарілі забруднення без подряпин і пошкоджень, відмінно справляється з мильними розводами, вапняним нальотом. Завдяки своєму складу може використовуватися як засіб для чищення гідромасажних ванн і джакузі. Крем підходить не тільки для акрилових, але і для керамічних і поверхонь.
  • Антибактеріальний чистячий спрей Domestos. Відмінно бореться з цвіллю і грибком, підходить для догляду за зовнішньою і внутрішньою поверхнею гідромасажної ванни з акрилу. Формат спрею дозволяє локально наносити і рівномірно розподіляти засіб. Потужний дезінфікуючий ефект не дає розмножуватися бактеріями і спорам цвілі при підвищеній вологості.
  • Domestos ECO Антиналет свіжість Моря. Цей засіб підійде для чищення гідромасажних ванн та іншої сантехніки. Воно не містить хлор і діє максимально дбайливо. Його можна використовувати в нерозбавленому вигляді. Дуже добре справляється зі слідами іржавих патьоків, сечовим каменем і вапняним нальотом, який утворюється через жорстку води. За рахунок густої формули витрачається економічно, тому однієї упаковки вистачить надовго навіть за умови регулярного прибирання.

Корисні поради та запобіжні заходи

Щоб улюблена гідромасажна ванна працювала максимально довго, а вам не доводилося боротися з засміченнями, в’ївся брудом і цвіллю, візьміть до уваги ці рекомендації:

  • вибираючи засіб для чищення систем гідромасажних ванн, необхідно віддавати перевагу перевіреним брендам;
  • обов’язково вивчайте інформацію на етикетці, щоб переконатися, що Побутова хімія точно підходить вашій моделі джакузі;
  • відмовтеся від застосування лосьйонів і масел в процесі прийняття гідромасажної ванни, так як вони залишають осад і плівки в трубах;
  • не забувайте регулярно запускати систему, включати опцію гідромасажу і наповнювати ванну водою, щоб уникнути її поломки;
  • перевіряти стан джакузі і очищати внутрішні і зовнішні поверхні джакузі рекомендується хоча б пару раз на місяць;
  • спосіб очищення гідромасажної ванни обов’язково повинен бути дбайливим – без використання абразивів (металевих щіток і губок, пемзи).

Гідромасажна ванна потребує регулярного догляду з використанням спеціальної побутової хімії. При дотриманні рекомендацій виробника і регулярній перевірці системи виріб прослужить максимально довго.

Поширені запитання про те, як доглядати за гідромасажною ванною

Чи можна використовувати домашні засоби для догляду за гідромасажною ванною?

Можна використовувати безбарвний оцет для догляду за системою і видалення вапняного нальоту. Але найкраще вибрати спеціальну побутову хімію.

Як уникнути утворення цвілі і грибка в гідромасажній ванні?

Регулярно проводити прибирання з дезінфікуючими засобами, своєчасно усувати протікання і міняти пошкоджені труби.

Як часто слід проводити технічне обслуговування гідромасажної ванни?

Технічне обслуговування системи гідромасажної ванни рекомендується проводити 1 раз в 1-2 місяці.