Традиційні конструкції унітазів втрачають свою популярність на користь більш сучасних підвісних. Вони дозволяють використовувати простір санвузла з максимальною користю. Якщо ви зараз якраз перебуваєте в пошуку відповідної моделі або не можете визначитися з вибором, то ця стаття ка до раз для вас. Експерти розкажуть, як вибрати інсталяцію для унітазу.
Що являє собою конструкція
Система інсталяції-це металева конструкція (каркас), що монтується в стіну, на яку кріпиться гидрообвязка унітазу і сполучні деталі, наприклад кріпильний шпиль, муфта. На конструкцію встановлюється бачок, всі технічні комунікації закриваються листом гіпсокартону, а потім на нього укладають кахельну плитку, шпалери або просто фарбують після всіх підготовчих робіт. Виходить своєрідна фальшстена. Оку будуть видні тільки кнопки змиву і сам унітаз.
Дістатися до технічної “начинки” досить легко: потрібно просто зняти декоративну панель з кнопкою зливу. Вона має кілька модифікацій:
передбачає два режими зливу: половина бачка або повний;
зливаюча в режимі “слив-стоп”. Тобто процес зливу води можна зупинити шляхом повторного натискання клавіші змиву.
Накладка з кнопками – це хоч і маленький, але дуже важливий компонент всієї системи. Вони також розрізняються за кольором, стилем, дизайном. Можна підібрати варіант, максимально наближений до кольору плитки в санвузлі або віддати перевагу моделі, яка буде виділятися на загальному тлі.
Види систем
Як правильно вибрати інсталяцію для підвісного унітазу? Для цього враховуйте, що конструкції бувають двох різновидів.
1. Блочний. Вона кріпиться тільки до несучої стіни. Каркас під інсталяцію розміщується в спеціальній ніші. Сама конструкція з прикріпленим до неї слив-бачком підвішується на дюбель-цвяхи. Перед підключенням зливної ємності до комунікацій необхідно перевірити надійність встановлених прокладок. Чаша унітазу підвішується на шканти, вставлені в попередньо просвердлені отвори.
Вільне місце під блоком рекомендується заповнити цегляною кладкою, щоб прибрати порожнечі між несучою капітальною стіною і її імітацією з гіпсокартону.
2. Рамний. Являє собою сталевий каркас, оброблений протикорозійним складом. У комплекті йдуть арматурні елементи, необхідні для монтажу інсталяції та сантехнічних приладів, що закріплюються на ній згодом. Система встановлюється на підлогу, тому і ціна її трохи вище.
Габарити інсталяцій
Щоб вибрати інсталяцію в комплекті з унітазом, необхідно врахувати її технічні розміри. Це важливо, коли під монтаж системи вже передбачено певне місце. Так, блокові системи мають середню ширину, рівну 50 см, висоту – 100 см, глибину – 10-15 см.рамкові конструкції вимагають трохи більше місця. Їх ширина варіюється від 50 до 60 см, Висота – від 80 до 140 см, а глибина – від 15 до 30 см.
Переваги та недоліки підвісних конструкцій
Переваг підвісних конструкцій досить багато, перерахуємо основні з них.
Гігієнічність. Підвісна конструкція не має ніжки, на якій накопичується бруд і мікроби. Ви в будь-який момент можете протерти підлогу під вашим унітазом.
Надійність. Середній гарантійний термін, який дають багато виробників, – 10 років.
Економічність. Наприклад, якщо панель складається з двох кнопок, коли при натисканні однієї відбувається злив половини бачка, а інша спорожняє всю ємність або має функцію «злив-стоп».
Естетичність. Вся технічна конструкція захована. При цьому відсутність бачка робить приміщення візуально більше. Завдяки підвісній конструкції можна по максимуму використовувати корисну площу санвузла.
До недоліків системи можна віднести необхідність правильної установки. Для цього краще покликати майстра. Ще може знадобитися ремонт пристрою, а доступ до комунікацій можливий тільки через декоративну накладку з кнопками зливу. Якщо поломка несерйозна, то її можна усунути і через невеликий отвір. А ось коли буде потрібно капітальний ремонт, доведеться виконувати демонтаж плитки і фальшстени.
Особливості монтажу і габаритів системи
Перш ніж визначитися, яку інсталяцію для унітазу вибрати, потрібно подумати про місце установки. Якщо у вас невелике приміщення або потрібно задіяти кут, то знайдеться рішення і таких складних проблем. Для цього ознайомтеся з наступними варіантами інсталяцій:
кутовий. Така система має спеціальне кріплення кутового типу;
двосторонній. Являє собою двосторонню конструкцію, завдяки якій можна розташувати чаші по обидві сторони стіни;
для установки в лінію. Якщо ви хочете розмістити в одну лінію підвісний унітаз і біде/пісуар, то виробники пропонують і таке конструктивне рішення.
Стандартна ж система підійде в тому випадку, коли обмежень по висоті немає і відсутні нюанси в геометрії приміщення. Висота системи до 112 см, глибина до 15 см, ширина 50 див.
Кращі виробники систем
Вибір унітазу з інсталяцією для квартири або будинку залежить не тільки від різновиду системи, її габаритів, але і від виробника. Тому наші експерти склали власний рейтинг марок, спираючись на який, вам буде набагато легше вибрати.
Geberit (Швейцарія);
Grohe і Viega (Німеччина);
TECE (Німеччина);
Cersanit (Польща) та WiSA (Голландія);
Alcaplast (Чехія).
Навіть найякісніший пристрій може зламатися через неграмотного монтажу, а також низької якості води. Тому ретельно вибирайте майстра, експлуатуйте систему правильно і не забувайте своєчасно очищати.
Порада: використовуйте гель Domestos Антиржавчина Антиналет. Нанесіть його на внутрішню поверхню унітазу, залиште на півгодини. Засіб видаляє до 100% іржі і вапняного нальоту, а також вбиває до 99,9% мікробів (за результатами інструментальних і мікробіологічних тестів Unilever (Італія, 2006-2014)).
На що звернути увагу перед покупкою
При виборі системи інсталяції враховуйте тип стіни. Не забувайте, що блокові моделі підходять тільки для несучих капстен, а ось рамні сумісні з будь-якими перегородками. Враховуйте і майбутнє розташування.
Купуючи підвісну чашу, уточніть у продавця, чи є в комплекті перехідник і кріплення для установки змивного коліна. Якщо відсутня, то їх потрібно обов’язково купити. Добре, якщо вони будуть від одного і того ж виробника. Те ж саме стосується бачка і панелі змиву.
Добре, якщо в комплекті будуть шумоізолюючі прокладки. Їх основна мета-забезпечити додаткову шумоізоляцію в момент змиву.
Наші експерти розповіли, як вибрати хорошу інсталяцію з унітазом. Вивчіть наші рекомендації, визначитеся, який вид пристрою підходить вам більше, не забувайте про особливості приміщення. Ваше головне завдання-вибрати систему, яка не просто прикрасить інтер’єр, але буде надійною, якісною і довговічною.
Часті питання про вибір інсталяція для унітазу
Якій фірмі віддати перевагу при виборі інсталяції?
Зверніть увагу на швейцарську фірму Geberit, німецькі Grohe, Viega і TECE, польську Cersanit, Голландську WiSA і чеську Аlcaplast.
Які основні елементи повинні бути в комплектації?
З системою інсталяції і унітазом повинен йти в комплекті бачок, панель з кнопками зливу, звукоізоляційні прокладки, а також кріплення для монтажу коліна змиву. Якщо раптом їх немає в комплекті, то докупите окремо.
Як правильно вибрати кнопку змиву?
Враховуйте, що вони бувають різних видів. Є з режимом “змив-стоп”, а також передбачають два режими зливу. Більш докладно про них ви можете прочитати в нашій статті.