Який матрац вибрати для комфортного сну: 5 корисних порад

Нічний сон необхідний для загального здоров’я і гарного самопочуття. Одним з важливих факторів, що впливають на якість, є Тип матраца, який ми використовуємо. Розбираємося, який краще вибрати.


 Какой матрас выбрать для комфортного сна: 5 полезных советов

Як вибрати матрац: види

Пружинний

Пружинні-традиційний тип, існують вже більше століття. Вони складаються з мережі сталевих котушок, обгорнутих тканиною. Спіралі допомагають зберігати форму. Доступні з різними рівнями жорсткості, пропонують широкий спектр варіантів підтримки.

Кишенькові спіральні

Спіральні з кишенями складаються з індивідуально обгорнутих котушок, які поміщаються в кишені або тканинні рукава. Така конструкція дозволяє кожній спіралі рухатися незалежно. З кишенями дорожче, ніж з внутрішніми пружинами, але вони забезпечують кращу підтримку і комфорт.

З ефектом пам’яті

Виготовлені з піни високої щільності, яка повторює форму тіла. Вони забезпечують комфорт, рівномірно розподіляючи вагу по поверхні. З ефектом пам’яті-відмінний вибір для пар. Але вони дорожчі, ніж традиційні з внутрішніми пружинами.

Латексний

Латексні виготовляються з натурального або синтетичного каучуку. Вони забезпечують відмінну підтримку, дуже міцні. Вони гіпоалергенні, значить, підходять для людей, які страждають алергією.

Гібридний

Комбінація внутрішніх пружин, піни з ефектом пам’яті або латексних матеріалів. Дорожче, ніж традиційні з внутрішніми пружинами, але вони забезпечують більший комфорт.

Надувний

Використовують регульовану повітряну камеру в якості системи підтримки. Надувні-відмінний вибір для людей з болями в попереку, оскільки вони дозволяють регулювати жорсткість. Вони також є хорошим вибором для кемпінгу або тимчасового використання.

Який матрац вибрати: пружинний або безпружинний

Обидва типи мають переваги і недоліки, вибір в кінцевому підсумку залежить від переваг, потреб.

Пружинний


 Какой матрас выбрать для комфортного сна: 5 полезных советов

Складаються з мережі витків, які зазвичай виготовляються зі сталі. Ці спіралі забезпечують підтримку і відскок поверхні, часто покриті різними матеріалами, такими як піна або набивка, для забезпечення додаткового комфорту. Одним з поширених видів, доступних на ринку.

Головний плюс-рівень підтримки. Витки допомагають рівномірно розподілити вагу тіла. Це особливо корисно для тих, хто страждає від болю в спині або потребує додаткового комфорту під час сну. Пружинні холодніше, ніж без пружин, оскільки проміжки між спіральками забезпечують кращу циркуляцію повітря.

Але є і недоліки. Одна з основних претензій полягає в тому, що вони з часом починають скрипіти, так як котушки труться одна об одну. Котушки можуть створювати точки тиску, що може бути незручно для сплячих. Мають більш короткий термін служби, ніж безпружинні, оскільки спіралі з часом зношуються.

Безпружинні


 Какой матрас выбрать для комфортного сна: 5 полезных советов

Зроблені з шарів піни або інших матеріалів, які забезпечують підтримку і комфорт. Непружинні-популярний вибір для тих, хто любить більш м’яку поверхню для сну, особливо корисні для тих, хто спить на боці.

Головна перевага безпружинних-здатність повторювати форму тіла. Це забезпечує цілеспрямовану підтримку тих ділянок тіла, які її найбільше потребують, що призведе до більш комфортного сну. Тихіше пружинних, так як в них немає рухомих частин.

Але є і недоліки. Однією з головних скарг є те, що вони утримують тепло, не забезпечують циркуляцію повітря. Безпружинні дорожче пружинних, особливо якщо вони зроблені з піни високої щільності або інших матеріалів.

Якщо віддаєш перевагу міцну поверхню для сну, хочеш, щоб матрац прослужив багато років, вибирай з пружинами. Але якщо подобається більш м’яка поверхня і хочеш, щоб повторював контури тіла, кращий вибір — без пружин.

Який матрац краще вибрати для сну дорослим: жорсткість


 Какой матрас выбрать для комфортного сна: 5 полезных советов

М’який

М’які зазвичай виготовляються з піни з ефектом памят або рослинних волокон. Вони мають амортизуючий ефект, який може бути особливо корисним для тих, хто спить на боці, оскільки може зменшити точки тиску на стегнах і плечах. Але можуть підійти не всім. Вони занадто м’які для сплячих на животі, тому що призводять до занадто глибокого занурення стегон , як наслідок — дискомфорт і можливі болі в спині.

Середньої м’якості

Популярний вибір для тих, хто потребує балансу між м’якістю та підтримкою. Вони виготовлені з комбінації матеріалів, таких як піна пам’яті, латекс та пружини. Забезпечують амортизуючий ефект без шкоди для підтримки. Середньої м’якості підходять для широкого кола сплячих, включаючи тих, хто спить на боці, на спині і на животі. Але не сподобаються людям, яким потрібно більш жорсткий для підтримки спини.

Середньої жорсткості

Виготовляються з піни високої щільності або комбінація піни і спіралі. Вони забезпечують баланс підтримки і комфорту, сподобаються людям, яким потрібна підтримка спини і хребта. Але не підходять для тих, хто спить на боці, так як не забезпечують достатньої амортизації для стегон і плечей.

Жорсткий

Виготовляються з піни високої щільності або латексу. Вони забезпечують високий рівень жорсткості і підходять для людей, яким потрібна додаткова підтримка спини і хребта. Жорсткі мають тривалий термін служби, ніж більш м’які, оскільки з меншою ймовірністю провисають або втрачають форму з плином часу. Підходять для тих, хто спить на спині і животі, так як вони забезпечують рівну поверхню для хребта. Але дискомфортні для сплячих на боці, так як можуть створювати точки тиску на стегна і плечі.

Купуй матрац, який відповідає перевагам і потребам уві сні, так як він може сильно вплинути на загальний стан здоров’я і самопочуття.

Як вибрати: ортопедичний або анатомічний матрац

Коли справа доходить до вибору матраца, необхідно враховувати кілька факторів: розмір, жорсткість і матеріал. Два популярних варіанти — це ортопедичні та анатомічні.

  • Ортопедичний для підтримки опорно-рухового апарату, особливо хребта, суглобів і кісток. Жорсткість потрібна для правильного положення і запобігання викривлення під час сну. Зазвичай виготовляється з піни високої щільності, латексу або пружинних витків, його можна налаштувати.
  • Анатомічний спроектований так, щоб відповідати природній формі тіла, рівномірно розподіляючи вагу тіла по поверхні. Зазвичай виготовляється з піни з ефектом пам’яті, яка повторює форму тіла сплячого, забезпечуючи індивідуальну підтримку і комфорт.

На замітку: щоб правильно підібрати довжину, потрібно додати до зростання людини 15-20 см.

Основна відмінність – рівень підтримки, яку вони надають. Ортопедичний більш жорсткий і забезпечує більшу підтримку, особливо для людей з болями в спині або іншими проблемами опорно-рухового апарату. Жорсткість утримує хребет у нейтральному положенні, зменшуючи тиск на суглоби та покращуючи кровообіг. Анатомічний м’якше і відповідає формі тіла, забезпечуючи більш комфортний сон.

Інша відмінність-довговічність. Ортопедичний зазвичай служить довше, ніж анатомічний матрац через жорсткої конструкції. Але анатомічний з високоякісних матеріалів може забезпечити тривалу підтримку і комфорт.

Як правильно вибирати матрац для двоспального ліжка

Фактори, які слід враховувати при виборі правильного матраца для двоспального ліжка:

  • Розмір і Сумісність. Перше при покупці для двоспального ліжка, – це розмір ліжка. Двоспальні ліжка зазвичай мають розміри 140 см х 190 см, тому переконайся, що обрана поверхня сумісна з ліжком.

На замітку: матрац може точнісінько не збігатися з розміром ліжка. Якщо вона більше на 3-5 см, матрац можна сміливо брати. Такий зазор не зашкодить сну.

  • Матеріал. З піни з ефектом пам’яті популярні через контурування і відмінною підтримки, а з латексу відомі своєю довговічністю і охолоджуючими властивостями. Пружинні також є популярним вибором, особливо для тих, хто любить відчуття жорсткості.
  • Довговічність. Матрац хорошої якості прослужить кілька років, тому вибирайте той, який має тривалу гарантію. Шукай з піни високої щільності або латексу, так як вони більш довговічні, ніж інші матеріали.
  • Ціна. Враховуй свій бюджет при покупці нового матраца для двоспального ліжка. Але якісний варіант-це інвестиція в здоров’я і благополуччя, тому варто витратити більше, щоб отримати товар, який прослужить кілька років.
  • Комфорт і підтримка. Якісний матрац забезпечує відмінну підтримку тіла, а також забезпечувати комфорт. Якщо віддаєш перевагу більш жорсткий варіант, шукай з піною або пружинами високої щільності, а якщо більш м’який — з піною меншої щільності або піною з ефектом пам’яті.