5 незвичайних систем прибирання з різних країн світу, які реально працюють

Розповімо про цікаві підходи до організації порядку в домі, які економлять час і сили.


 5 необычных систем уборки из разных стран мира, которые реально работают

Магічна прибирання

Японка Марі Кондо-автор бестселерів по наведенню порядку в будинку і організації зберігання. В основі лежить уявлення про ідеальний будинок. Навіть знімна квартира може бути дуже комфортною і затишною. Марі радить не починати прибирання, поки в будинку є зайві речі. Вона радить викидати все те, що не приносить радості. Робити це рекомендується поступово не рідше двох разів на місяць. Одяг та інші предмети побуту варто розкладати так, щоб їх було видно. Приховані від очей, як правило, ніколи не використовуються. 

  • Раз і назавжди: як навести порядок в шафі за методом Марі Кондо

Качечки і овечки  

Німецька система прибирання, де всі домашні справи діляться на три категорії:

  • “Качечки” – предмети, які зламані або ними ніхто не користується. Ці речі потрібно збирати весь тиждень в спеціальну коробку, щоб потім винести на смітник. 
  • “Овечки” – щоденна рутина. Завдання, які потрібно виконати, наприклад, помити плиту, розібрати ящик з взуттям або погладити білизну. Але ці справи не повинні втомлювати або забирати занадто багато часу.
  • “Черв’ячки” – прості і нескладні справи, які можна доручити підростаючому поколінню. Якщо завдання піднесено в ігровій формі, то діти із задоволенням виконують його. 

Метод обіймів


 5 необычных систем уборки из разных стран мира, которые реально работают

Американець Лео Бабаута-автор блогу про мінімалізм. Він закликає подумати про доцільність тих чи інших покупок. Якщо річ не потрібна, то не варто чіплятися за неї. У плані чистоти Лео-прихильник невеликих завдань замість одного великого і виснажливого. Наприклад, краще відразу прибрати сміття, а не збирати бруд. Свій лайфхак прибирання назвав “методом обіймів” – прибирай зону, яку можна обхопити руками. Так просуваючись від точки до точки, ти наведеш порядок в два рази швидше. Метання по кімнаті неефективні. 

Метод палаючого будинку

Американка Елісон Ходжсон також пропагує мінімалізм в облаштуванні життя. Осяяння прийшло до неї після пожежі в будинку. Її рідні встигли винести дуже мало речей, решту “з’їв” вогонь. Але парадокс в тому, що вони так і змогли перерахувати те, що зберігалося в далеких ящиках і антресолях. Її головна рекомендація при збиранні-залишай тільки те, що насамперед винесеш під час пожежі. 

  • Що ти винесеш: правила расхламленія за методом ” палаючого будинку»

Флайледі

Відома система прибирання в США, головна ідея якої-отримувати задоволення від повсякденних домашніх справ. Флайледі приділяють наведенню порядку всього лише 15 хвилин в день. Щодня приділяй час одній зоні в будинку, наприклад, понеділок — спальня, вівторок — дитяча і т.д. а раз в тиждень роби вологе прибирання (мій підлоги і витирай пил), але цей процес не повинен займати більше 60 хвилин. Також потрібно своєчасно “гасити” гарячі точки, де накопичується найбільше бруду: раковина на кухні, журнальний столик, робоче місце.