Як скласти пакети компактно і красиво: 5 простих способів

Розповідаємо про кращі способи, як скласти мішечки на зберігання, щоб вони займали менше місця і на кухні був порядок.


 Как сложить пакеты компактно и красиво: 5 простых способов

Спосіб 1. Скласти пакети-майки в згорток
Спосіб 2. Скласти пакет у формі трикутника
Спосіб 3. Загорнути пакет вузлом
Спосіб 4. Скласти пакети конвертом
Спосіб 5. Зробити контейнер для зберігання
Ідеї для зберігання

Поліетиленові пакети бувають потрібні в господарстві для зберігання і сортування речей, або для того, щоб розсортувати сміття. Багато приносять їх з магазинів з покупками або купують спеціально для господарських потреб. До того ж повторне використання пластикової упаковки дозволяє скоротити забруднення навколишнього середовища. Однак якщо пакети накопичуються швидше, ніж їх встигають використовувати, з’являється проблема, як скласти пакети компактно, щоб вони не займали багато місця. Можна просто прибрати їх в мішок з пакетами, але так вони будуть займати багато місця, та й знайти певний мішечок серед безлічі інших буде непросто. Розповідаємо про різні варіанти зберігання і згортання упаковки, щоб в будинку був порядок.

Спосіб 1. Скласти пакети-майки в згорток

Це найпростіший і швидкий варіант згортання мішечка. З його допомогою вийде компактно згорнути пакети-майки з ручками з магазину, так, щоб вони не займали зайве місце. Перш, ніж складати пакети, необхідно перевірити, що в них не залишилися чеки та інші забуті речі. Упаковка повинна бути сухою і чистою, інакше через вогкість в ній може з’явитися цвіль.

 • Для початку потрібно розправити пакет на столі, щоб він склався рівніше і пішов обсяг від зайвого повітря. Ручки поки не потрібно чіпати, вони складаються в самому кінці.
 • Візуально потрібно поділити упаковку на 4 вертикальні частини. Скласти бічні сторони до середини, утворюючи прямокутник. Потім скласти ще навпіл. Виходить прямокутна смужка.
 • Далі потрібно взятися за нижній край і скачати упаковку трубочкою. Зручно це робити на рівній гладкій поверхні, наприклад на столі або стільниці. Коли весь мішечок складеться в рулон, потрібно замотати ручки навколо згортка.
 • Інший варіант: взяти нижній край і намотати пакет на долоню. В кінці також ручки обернути навколо отриманого мотка, щоб закріпити упаковку в складеному вигляді.
 • Спосіб 2. Скласти пакет у формі трикутника

  
 Как сложить пакеты компактно и красиво: 5 простых способов

  Джерело тут і далі: Pinterest.com (@irina1969)

  Цей спосіб добре підходить для звичайних мішечків у вигляді майок без жорсткого дна. В результаті вийде невеликий кульок, який займає зовсім мало місця. Розповідаємо, як правильно скласти пакети трикутниками.

 • Спочатку потрібно розправити упаковку. Якщо складається мішечок-майка, для початку потрібно скласти його так, щоб ручки були розправлені і лежали паралельно по відношенню один до одного. Їх потрібно розгладити особливо ретельно, оскільки це важливо для подальшого згортання пакета. Найзручніше це зробити на твердій поверхні, наприклад на столі або стільниці. Можна спробувати розправити упаковку і на вазі, але це може бути складніше. При складанні необхідно постаратися прибрати все повітря з мішечка. Щоб це зробити, потрібно розгладити руками його поверхню від низу до верху.
 • Далі потрібно скласти упаковку в смужку, складаючи поздовжньо. Для цього спочатку з’єднати ручки, потім поєднати бічні сторони і випустити повітря. Продовжувати згортати мішечок, кожен раз навпіл поздовжньо. Для майки останнім згортання буде, коли ширина смужки пакета буде дорівнює ширині ручок. Після кожного згортання необхідно розгладжувати упаковку і випускати повітря. В результаті можна згорнути в 2-3 рази.
 • Нижній куточок у денця необхідно загнути трикутником. Для цього необхідно згорнути його по діагоналі до іншого краю, потягнути в сторону згину і розгладити. Він стане схожий на рівносторонній трикутник.
 • Трикутник необхідно загорнути ще раз, так, щоб денце стало прямокутним. Взятися за нижній край трикутника і загорнути його наверх, утворюючи новий згин. Цей метод схожий на згортання прапора.
 • Далі продовжити згортати смужку з пакета таким же чином, роблячи по одному трикутнику на кожен крок. Складати потрібно майже до ручок. Нагорі залишити маленький вільний край, щоб зробити останній згин. Після кожного кроку важливо розправити і розгладити вийшов згорток, інакше він може містити повітря і виявиться занадто об’ємним і пухким, через що не буде тримати форму.
 • На останньому етапі потрібно подоткнуть вільний верхній край всередину отриманого трикутника. Якщо ручки дуже довгі, їх можна спочатку скласти навпіл, потім кінчик заправити всередину. Інший варіант: обернути вільний край з ручками навколо основного трикутника, повторюючи його форму, а залишився краєчок заправити всередину в кишеньку. Знову розгладити згорток, щоб він був охайним і компактним.
 • Цей процес необхідно повторити з усіма іншими упаковками, а потім можна скласти на зберігання. У цьому виді вони будуть займати набагато менше місця, ніж просто зім’яті, і їх легше діставати. Прибрати стопку можна в інший пакет, в спеціальний контейнер або ящик столу. Щоб використовувати пакет, досить виправити край з згортка і струсити мішечок — він легко розкриється одним рухом.
 • Спосіб 3. Загорнути пакет вузлом

  У цьому варіанті виходить невеликий компактний згорток, що важливо для економії місця. Складений таким способом мішок легко поміститься в ящик столу або в кишеню куртки.

 • Для початку розправ пакет на рівній поверхні, наприклад на столі. Розгладити упаковку руками, щоб розправити від заломів і прибрати повітря. Чим краще буде розправлений мішечок, тим менше за розміром вийде готовий кульок.
 • Скласти поздовжньо навпіл, утворюючи довгий прямокутник. Знову розправити і пропрасувати упаковку.
 • Скласти упаковку поздовжньо навпіл, щоб вийшов більш довгий і вузький прямокутник.
 • Продовжити згинати навпіл до тих пір, поки не відчується опір. Кожен шар необхідно заново розгладжувати руками.
 • Тепер отриману смужку з пакета згорнути навпіл, але вже поперек. Вийде згорток вдвічі коротше, ніж був спочатку.
 • Потрібно перевірити, чи не вийшов згорток дуже тугим. Для цього спробуй обернути скручування навколо пальців руки. Якщо згорнути не виходить, значить упаковка занадто туга для того, щоб скласти її вузлом. В цьому випадку потрібно розправити поперечний згин і розкрутити на один або пару поздовжніх кроків. Після цього знову скласти поперечно навпіл і перевірити, чи виходить згинати скручування.
 • Тепер потрібно сформувати петельку з пакета. Для цього потрібно скласти до середини кінцями вниз кожен з країв, внахлест один на одного. В отриману петельку повинні пролазити два пальці. Нерівний край з ручками всередині залишається внизу, а більш рівний край з денцем лягає зверху.
 • Далі сформувати петлю. Для цього довгий кінець з ручками всередині потрібно загнути на більш короткий. Протягнути його кінець в петельку і витягнути з іншого боку. Вузол поки не потрібно затягувати.
 • Довгий кінчик необхідно обернути ще кілька разів через петлю, поки він повністю не згорнеться. Що залишився кінець протягнути всередину вузлика.
 • Повторити цей крок з іншим укороченим кінцем, просмикуючи його через петельку.
 • Затягнути петлю, потягнувши за короткий кінець смуги і притримувати при цьому вузлик. Повинен вийти одинарний вузол, так як подвійний буде складніше розплутати.
 • Щоб розв’язати пакет, потрібно протягнути великий палець в петельку з протилежного боку, від тієї, де просунуть останній укорочений кінець. Це послабить вузол, і кінчик вийде дістати з петельки. Потім вивільнити інший кінець з вузлика, і пакет легко розгорнеться.
 • Спосіб 4. Скласти пакети конвертом

  
 Как сложить пакеты компактно и красиво: 5 простых способов

  @Optimizi

  Це простий варіант, який допоможе уникнути зайвих заломів на упаковці, і не доведеться занадто довго займатися складанням. Він підходить для будь-яких пластикових упаковок, включаючи щільні пакети з жорсткими ручками. Для упаковки з паперу цей варіант не підійде, так як будуть залишатися заломи.

 • Для цього варіанту потрібно розкласти упаковку на гладкій поверхні і вирівняти. Розправити боки і пропрасувати рукою, щоб прибрати зайве повітря.
 • Скласти мішечок навпіл, пропрасувати рукою. Потім згорнути знову навпіл. Таким чином упаковка буде складена в чотири рази.
 • Верхній край потрібно підігнути до середини, утворюючи загин, схожий на конверт. У цьому виді мішечок можна прибрати на зберігання в коробку.
 • Спосіб 5. Зробити контейнер для зберігання

  
 Как сложить пакеты компактно и красиво: 5 простых способов

  Для даного варіанту знадобиться будь-яка вільна коробка. Можна завести спеціальну упаковку, або взяти залишилася від взуття.

 • Перший пакет необхідно розправити і покласти всередину коробки в розкладеному вигляді. Його краї та ручки повинні залишатися зовні.
 • Другий пакет необхідно пропустити через ручки від першого, а потім скласти всередині коробки будь-яким зручним способом. Тепер ручки від першого пакета складені всередині другого. Ручки другого пакета залишаються вільними зверху.
 • Скласти інші пакети таким же чином, щоб при вийманні одного пакета він витягував за собою ручки від наступного.
 • Зверху коробку можна закрити кришкою від пилу. У кришці можна зробити отвір, щоб не знімати її кожен раз, коли знадобиться дістати пакет.
 • Ідеї для зберігання

  Складені пакети потрібно десь зберігати, поки вони не знадобляться. Пакет з пакетами виглядає неохайно, до того ж в ньому буває складно знайти потрібний мішечок. Є багато різноманітних варіантів для зберігання мішечків, наведемо кілька ідей для прикладу. Вибір буде залежати від кількості пакетів і від того, як часто їх потрібно діставати. Розповідаємо, як складати пакети для зберігання в спеціальні Накопичувачі.

  Скласти в коробку

  
 Как сложить пакеты компактно и красиво: 5 простых способов

  @mariareina1956

  Можна використовувати спеціальний контейнер для зберігання господарських дрібниць або пристосувати вільну упаковку від взуття або іншої речі. Якщо коробка буде на виду, її можна обклеїти декоративним папером або пофарбувати, щоб вона вписувалася в інтер’єр. Цей варіант підходить для зберігання трикутників і конвертів. У великій коробці можна поставити обмежувачі, щоб розділити відсіки з різними видами пакетів. Для цього знадобляться картонки, які можна вирізати з іншої непотрібної коробки. З них вийдуть внутрішні стінки, які поділять коробку на відсіки.

  Нагромаджувач

  Якщо ти шукаєш спосіб, як компактно скласти пакети на кухні, спробуй використовувати для цього спеціальний контейнер. Вони бувають у вигляді кошика з металу або пластмаси, в який можна покласти пакети, згорнуті компактним способом для практичності. Через прути або отвори в ємності зручно діставати мішечки по одному. Такий накопичувач можна повісити на внутрішню сторону дверцят під раковиною або в господарському шафці за допомогою спеціальних гачків або просто прикрутити шурупами до дверцят.

  Пляшка

  
 Как сложить пакеты компактно и красиво: 5 простых способов

  Для організації зберігання мішечків можна використовувати пластикову ємність від води. Вона підходить для накопичення безлічі однакових пакетиків, оскільки діставати мішок з середини пляшки буде незручно. Її можна прикрутити до дверцят шафки під раковиною на кухні, як і готові Накопичувачі. Розмір пляшки варто вибирати в залежності від того, скільки пакетів в ній плануєш зберігати. Для виготовлення цієї ємності потрібно відрізати ножем або ножицями денце пляшки. Потім відрізати вершину на відстані близько 10 см від горла. Якщо ємність дуже велика і у неї широке горлечко, через яке вільно пролазять пакети, можна пропустити цей крок. Гострі краєчки необхідно зачистити за допомогою наждачного паперу або обклеїти ізоляційною стрічкою, щоб не поранитися. В отриману ємність пакети будуть складатися через широку частину з дна. Пляшку потрібно прикріпити до дверцят шафки широкою стороною вгору. Вузька частина залишається внизу, через неї зручно діставати Пакети по одному. Як і коробку, її можна задекорувати, обклеївши плівкою з малюнком, або вкласти всередину аркуш паперу з принтом.

  Контейнер для паперових рушників або серветок

  Він може бути металевим, пластиковим або картонним — будь-який вид підходить для того, щоб скласти в нього пакети. Маленька ємність підійде для зберігання невеликих поліетиленових пакетиків для фруктів і овочів, а у великій зручно складати мішки для сміття.

  Рукав

  
 Как сложить пакеты компактно и красиво: 5 простых способов

  @claireavery559

  М’який мішечок для утримання пакетів можна зшити своїми руками. Він виглядає, як рукавичка-прихватка, тільки з отворами з обох сторін. Зверху мішок має більш широкий отвір, через яке складаються пакети. Воно затягується на шнурок для зручності, а за краї шнурка підвішується на гачок. Знизу проробляється невеликий отвір, через яке зручно діставати пакети. Тканинний мішечок можна зшити у вигляді іграшки або сумочки, і прикрасити вишивкою або аплікацією.