Посудомийна машина стала справжньою помічницею господинь. Однак є у такої техніки один недолік – білий наліт, який залишається на посуді після циклу миття. Як від нього позбутися і зовсім запобігти його появі, розкажуть експерти .
З такою проблемою стикається практично кожен. Але проявляється вона не з самого початку експлуатації агрегату, а через деякий час. Засмучена господиня відразу ж звертається за допомогою до майстра. Але, як правило, усунути причину появи нальоту можна самостійно. Для цього необхідно з’ясувати, що саме послужило поштовхом до утворення осаду.
Причини появи білого нальоту. Способи їх усунення
Навряд чи комусь хочеться регулярно перемивати посуд після вилучення її з посудомийної машини. Вирішити проблему можна, усунувши причину утворення білястих розлучень. Їх може бути кілька. В першу чергу вони пов’язані з правильністю використання «помічниці».
-
Нерегулярний догляд за посудомийною машиною. Жир, залишки їжі, пилові частинки, вапняний наліт і інша бруд так чи інакше залишаються всередині машини. При відсутності належного догляду вони накопичуються, звідси і неефективне миття посуду. До того ж, це може привести і зовсім до поломки деталей. Для очищення техніки відмінно підійде універсальний чистячий спрей Cif. Він відмінно очищає посудомийну машину від нальоту, жиру і бруду. За рахунок сильного розпилювача засіб добре розподіляється по поверхні, легко протирається і змивається, не залишаючи розводів і подряпин. При цьому на чистку витрачається всього пару хвилин. Більше ніяких багатогодинних прибирань.
-
Недотримання оптимального значення жорсткості води. У такій воді в кілька разів перевищена концентрація солей калію, заліза та інших мікроелементів. При нагріванні вони перетворюються в білий наліт – накип. Благо сучасні машини випускаються з вбудованими іонізаторами, для роботи яких потрібна спеціальна регенеруюча сіль. При надходженні води в миючу камеру вона проходить через іонообмінник, де іони хлориду нейтралізують солі заліза і калію. Кількість солі розраховується за інструкцією виходячи з показника жорсткості. Краще ще до першого використання техніки встановити необхідні параметри. Застосування оптимальної кількості регенеруючого складу зробить воду м’якше.
-
Неправильне дозування миючого засобу. Якщо вона перевищує норму, то білий наліт з’явиться на посуді після її миття в посудомийній машині буквально відразу ж. Майстри рекомендують паралельно використовувати ополіскувач, але і його обсяг теж повинен бути підібраний відповідно до інструкції. Недолік ополіскувача призведе до появи білого осаду, а надлишок – райдужної плівки.
-
Неякісні / невідповідні миючі засоби. Відмовтеся від застосування миючих гелів, призначених для ручного миття посуду.
-
Попадання в миючу камеру пом’якшувальної солі. Це могло статися, якщо ви розсипали сіль або кришка іонізатора була закрита нещільно. Тому ретельно протираємо область Завантаження від залишків складу і щільно загвинчування кришку. Якщо остання прийшла в непридатність, то експлуатація техніки заборонена. Також багато хто помилково засипають сіль у відсік для миючого або ополіскувача.
-
Перевантаження агрегату столовими приборами або неправильне їх розміщення, що ускладнює процес ополіскування.
-
Завантаження посуду із залишками їжі.
Всі ці причини утворення нальоту можна усунути самостійно.
Які несправності в посудомийному агрегаті можуть стати виною появи білого нальоту?
Трапляється і так, що білий наліт на посуді утворюється після експлуатації несправної посудомийної машини. При цьому господиня може навіть не підозрювати про наявність поломки. Це зустрічається не так часто, але краще розібрати можливі проблеми:
-
Вихід з ладу іонообмінника, в який засипається регенеруючий засіб. В цьому випадку потрібна заміна деталі.
-
Поломка датчика жорсткості води. При такій несправності машина перестає визначати потрібну кількість солі для пом’якшення води. Усунути проблему можна тільки замінивши прилад.
-
Засмічення фільтрів, що відповідають за попередню і тонку очистку. В результаті засмічення слив води ускладнюється. Накип накопичується на внутрішніх запчастинах, і розбризкування води відбувається неефективно. Самостійно з такою несправністю впоратися можна, очистивши фільтри за допомогою лимонної кислоти.
Для цього витягаємо фільтри, промиваємо під проточною водою. Потім протираємо за допомогою губки розчином лимонної кислоти (2 ч.л. на 200-250 мл води). При сильному засміченні допускається замочити деталі в розчині на пару годин. Після закінчення очищення обполіскувати водою і просушують фільтри. Якщо самим впоратися не вдається, то краще запросити на допомогу фахівця.
Правильно підібране засіб для чищення і дотримання його дозування, використання регенеруючої пом’якшувальної солі, і уникнення попадання її на робочі деталі і порожнину камери – все це гарантія успішної роботи вашої «помічниці». Також не забуваємо регулярно очищати машину і не допускати її перевантаження. Тоді проблема утворення білого нальоту на посуді вас не торкнеться.