Що робити, якщо підліток погано здав вступні іспити

Перш за все, варто утриматися від першої необдуманої емоційної реакції. Важливо зрозуміти, що ховається за цим “завалив”: недостатня підготовка, нерви, небажання йти обраним/нав’язаним батьками шляхом?

Від підгрунтя залежить стратегія подальших дій і найбільш доречна поведінка батьків. 

Детальніше розповідає експерт, кандидат психологічних наук, директор департаменту маркетингу домашньої школи» Інтернетурок ” Ольга Перлина.

Коли дитина всерйоз готувався до іспитів і тепер засмучений і пригнічений, його щиро обтяжує власний неуспіх і можливі наслідки цієї події, буде абсолютно неправильно підливати масла у вогонь повчальними коментарями. Навіть якщо підліток намагається зробити вигляд, що подія не так для нього і важливо.

Что делать, если подросток плохо сдал вступительные экзамены

Пам’ятайте, що ви не начальник і не спонсор провалилася на виступі зірки. Ви батько, від якого чекають розуміння, любові і моральної підтримки. Особливо, коли мова йде про людину, тільки-тільки встав на шлях дорослішання, пробивається крізь терни перехідного віку і внутрішньої невпевненості.

Якщо ж ставлення до вступу з самого початку було кілька недбалим, школяр відмовлявся від додаткових занять, применшував важливість тривалої і регулярної підготовки і в підсумку переоцінив свої сили, буде не зайвим і “стусан” на підготовчі курси, допомога з підбором репетиторів. Примиріть дитини з думкою, що не все в цьому житті дається легко. 

Дорослим часто здається, що бути “хорошим прикладом” молодому поколінню можна, тільки підкреслюючи свою колишню ідеальність. Ми розповідаємо дітям, як охайно виглядали, як вчилися на відмінно, як слухалися батьків і отримували підвищену стипендію…

І дитина або вважає, що у нього не може бути інакше, особливо якщо вчителі в школі були щедрі на п’ятірки, і стикається на етапі вступу до ВНЗ з планкою, до якої просто не звик тягнутися. Або заздалегідь опускає руки, знаючи, що не зможе відповідати ідеалу, який поставили перед ним в якості зразка. 

Якщо старшокласник розумів важливість вступу, постарайтеся донести до нього думку, що те, що трапилося не ставить хрест на його майбутньому житті і кар’єрі. Для деяких західних країн цілком звично поняття gap-year, коли підліток, закінчивши один навчальний заклад – в нашому випадку школу, – не відразу кидається в бій на наступний щабель, а бере паузу, щоб озирнутися, прислухатися до себе і своїх бажань. Цей рік можна присвятити роботі, подорожам, волонтерській діяльності. Хоча в наших реаліях таке і не особливо прийнято, а якщо мова про хлопчика, як правило, виникає питання з армією. 

Куди простіше, коли мова йде про вступні іспити в коледж або технікум після 9-го класу. Маючи атестат і склавши іспити, дитина може повернутися в школу і або отримати повну загальну освіту за 11 класів, або провчитися всього рік, щоб з новими силами спробувати вступити, куди планувалося спочатку.

І одинадцятикласники мають простір для маневру. Маючи за плечима здані ЦТ і загальну середню освіту, як і раніше можна вступити до коледжу. Терміни прийому документів на зарахування до установ СПО, як правило, довші. Вузи приймають заяви до кінця липня, а середні спеціальні навчальні заклади – до середини серпня. При наявності вільних місць вони і зовсім продовжують прийом до грудня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *