Проблеми мандрівників і як їх вирішити

Проблемы путешественников и как их решить - Проблемы путешественников и как их решить

Життя та навчання за кордоном — чудовий досвід, який ви запам’ятаєте на все життя. Як і завжди в житті, іноді все йде не так, як ви планували — це абсолютно нормально. Хоча ці моменти можуть дратувати, зрештою, все, що відбувається в дорозі, стає частиною вашої історії. І в цьому і полягає сенс поїздки за кордон! Сьогодні ми розберемо найпопулярніші проблеми мандрівників і дамо поради щодо їх подолання.

Авіакомпанія втратила ваш багаж

Перш за все, пройдіть до стійки видачі багажу. Там співробітники попросять пред’явити бирки зареєстрованого багажу. Покажіть їх. (Зазвичай це маленька наклейка, яку Ви отримали під час реєстрації. Подивіться на свій посадковий талон-часто співробітники реєстрації приклеюють його туди для збереження.) Співробітник служби видачі багажу дізнається, яким рейсом ви летіли, і перевірить, чи відправився ваш багаж разом з вами — часто “втрачений” багаж просто затримують або завантажують на більш пізній рейс.

Швидше за все, вони попросять вас вказати адресу (вкажіть адресу вашого будинку, готелю чи школи), куди можна надіслати багаж. Якщо такої адреси немає, Вам розкажуть про процедуру отримання затриманого багажу. Для душевного спокою незайвим буде попросити їх оформити звіт і видати вам паперову копію.

Швидкі поради:

  • Пакуючи валізи, пов’яжіть на них шарф, стрічку або барвисту етикетку, щоб потім було легше відрізнити багаж.

  • Не зберігайте ноутбук, iPad, фотоапарат або інші дорогі речі в здаваному багажі.

  • Зберігайте посадковий талон, інформацію про страхування подорожей та квитки на багаж разом у безпечному місці, наприклад, у невеликій пластиковій папці чи гаманці.

  • Сфотографуйте свій багаж, щоб показати його працівникам аеропорту, якщо це необхідно. (Це набагато ефективніше, ніж намагатися описати “чорний рюкзак середнього розміру”)

Ви запізнилися на рейс

Перш за все, все одно вирушайте в аеропорт, навіть якщо зрозуміло, що ви не встигнете вчасно. Іноді події не залежать від вас-наприклад, якщо аероекспрес сильно затримується або аварія на дорозі стала причиною затору. Якщо ви потрапили в таку ситуацію, запитайте у співробітників аеропорту про “правило спущеного колеса” (іноді його називають “правилом двох годин”). Хоча це правило не є офіційним, його суть полягає в тому, що авіакомпанія надасть пасажирам резервний рейс без додаткової оплати, якщо їх прибуття завадили обставини, що не залежать від них. На жаль, бюджетні авіакомпанії не дотримуються цієї практики, а саме “правило” є неписаним, але запитати про нього варто.

Пропущені міжнародні рейси — якщо тільки це не сталося з вини самої авіакомпанії-це зовсім інша справа. У цьому випадку вам зазвичай доведеться заплатити “плату за пересадку”, щоб вас посадили на більш пізній рейс. Як би це не дратувало, відпочиньте. Якщо ви хочете регулярно подорожувати світом, це може статися в якийсь момент. Отже, Ласкаво просимо в клуб!

Швидкі поради:

  • Бронюйте наступні внутрішні та міжнародні рейси в асоційованих авіакомпаніях (наприклад, Oneworld, SkyTeam або Star Alliance). Якщо пропущений рейс відбувається з вини авіакомпанії, вони зобов’язані посадити вас на більш пізній рейс.

  • Уважно прочитайте умови страхування вашого перельоту. Ви можете придбати страховку, яка компенсує вартість авіаквитка, навіть якщо ви пропустите рейс з власної вини.

  • Відкладіть пару сотень доларів на випадок запізнення на рейс-якщо вони не знадобляться, ви завжди зможете порадувати себе в duty free.

  • Ставтеся до співробітників авіакомпанії з повагою. Вони теж люди, і ваша ввічливість може допомогти уникнути додаткового емоційного, а іноді і фінансового стресу.

Ви нервуєте під час розмови

Хвилювання-це нормальна і навіть очікувана частина вивчення мови за кордоном. Так що якщо ви хвилюєтеся – все відмінно! Знайте, що скоро ви звикнете до навколишнього оточення, заведете друзів і будете почувати себе куди більш комфортно. Якщо ви підійдете до вивчення спокійно, з цікавістю, готовністю наполегливо працювати і хорошою дозою гумору, у вас все вийде.

Швидкі поради:

  • Пам’ятайте, що нервувати абсолютно нормально – з часом говорити стане легше! Згадайте приказку”практика народжує досконалість”.

  • Говоріть” так ” можливостям познайомитися з новими людьми. Заходи (до речі, ми проводимо їх щодня в школах EF за кордоном) – чудовий варіант. Ви зможете спілкуватися один на один або з кількома людьми, залежно від вашого настрою.

  • Пам’ятайте, що хайкінг, боулінг, прогулянки по місту, плавання, відвідування художньої галереї, похід на концерт — або будь — яка інша громадська діяльність, де зайняті і розум, і тіло-це відмінний спосіб познайомитися з людьми і розслабитися в процесі розмови. Коли ваші руки зайняті або ви займаєтеся спортом, відбувається щось чарівне, що допомагає відключити критика у вашій голові.

  • Ставтеся до себе так, як Ви б ставилися до хорошого друга. Ви б ніколи не сміялися над спробами друга вивчити нову мову-то навіщо бути таким суворим до себе?

Ви загубилися в новому місті

Чудово! Заблукати-це один з найважливіших пунктів у програмі вашої подорожі (ні, серйозно — ми в цьому впевнені).

Швидкі поради:

  • Не забудьте завантажити офлайн-карти. Про найкращі програми для подорожей ми писали тут.

  • Якщо ви заблукали, вирушайте в кафе, Книжковий магазин, супермаркет, туристичний центр або інший подібний Орієнтир. Попросіть там допомоги. Пам’ятайте, що люди люблять допомагати іншим орієнтуватися в місті.

  • Розглядайте ці моменти як практику іноземної мови! Ви будете практикувати спілкування з місцевими жителями в режимі реального часу. Що може бути краще для поліпшення швидкості мови і підвищення впевненості в собі?

  • Якщо у вас є час і ви відчуваєте себе комфортно, погуляйте. Можливо, за рогом ви знайдете свою нову улюблену кав’ярню, площу, галерею, парк або магазин.

Подорожі виводять нас із зони комфорту — за це ми їх і любимо! Щасливих подорожей!