Вибір вази для інтер’єру: топ-5 основних принципів

Оригінальна, лаконічна або вигадлива ваза – класичний елемент інтер’єрного декору.

Вона однаково органічно вписується в будь-який стиль: від етнічного Східного до гостромодного мінімалізму.

Поєднання з оточенням

Уже на цьому етапі потрібно вирішити – чи буде ваза гармонійної частиною обраного стилю кімнати або помітним акцентом, що розбавляє одноманітність загального напрямку.

Выбор вазы для интерьера: топ-5 основных принципов

У першому випадку рекомендується спиратися на правила стилю.

Для арабського дизайну вибирають об’ємні низькі предмети мозаїчної забарвлення; для китайського – порцелянову, тонко розписану вазу, для модерну – блискучу штучку химерної форми, для Сканді – лаконічне просте кашпо сірого або молочного відтінку.

У другому випадку дизайн цього елемента декору повинен перегукуватися або з кольором, або з формою інших яскравих прикрас.

Матеріал

Сучасний інтер’єр практично відмовився від пластика – його використовують тільки в хай-теку або лофт. Популярні Сканді, модерн і неокласика віддають перевагу кераміці або фарфору. Останній часто використовується і в “історичних” дизайнах-бароко, готиці, ампірі і т. д.

Азіатські і африканські інтер’єри допускають і плетені варіанти з бамбука і ротанга, але такі вази годяться тільки під фрукти. Оригінальним, несподіваним вибором для етнічного стилю стане виріб з дерева або глини.

Форма і додатковий декор

Форма вази також залежить від загального стилю. У модерні перевага віддається різким, ламаним, скошеним лініях. Для Сканді вибирають симетричні кашпо в формі кола або класичної чаші. Арабському інтер’єру підійде напівкругла модель з широкою шийкою.

В ампірі або візантійському стилі використовують схожі варіанти, доповнені бічними ручками, а в останньому випадку і розписного мозаїкою.

Для класики і бароко підійдуть витончені, тонкі вироби у формі пісочного годинника або витягнутого в верх овалу з плоским верхом. З боків таких ваз допустима хитромудра, але не дуже помітна ліпнина.

Забарвлення

Найчастіше дизайнери радять зупинитися на однотонних моделях. Тут вибір може залежати від обробки: візерункове оздоблення стін або підлоги – однотонна ваза і навпаки. В інтер’єрах сучасного типу перевага віддається білому, бежевому, світло-блакитному, сірому або трав’янисто-зеленому відтінкам.

При обробці в світлих тонах можна дозволити собі більш яскравий вибір: бордову, шоколадну, насичено-синю або карамельно-рожеву вазу. Розпис на боках вироби підійде для азіатських стилів, а також арабського (етнічний орнамент) дизайну і рококо (ніжна пастораль).

Ваза і букет

Якщо ваза передбачається для квітів, її стиль повинен добре поєднуватися з букетом. Для об’ємних квіткових композицій підійде широке виріб з щільними стінками. Для невеликого, але довгого букета – висока, витончена ваза з подовженим горлечком.

Колір моделі при цьому не повинен збігатися з забарвленням бутонів. Для багатобарвних букетів ідеальним вибором стане нейтральна сіра або кремово-Бежева ваза. У випадку з одноколірної композицією можна вдало зіграти на контрасті: червоний-синій, блакитний-Зелений.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *