Іржа в унітазі – явище досить часте. Вона здатна не тільки зіпсувати зовнішній вигляд виробу, але ще і скоротити термін його експлуатації в побуті. Щоб цього не сталося, необхідно знати, як правильно прибрати іржу з унітазу, не пошкодивши при цьому сантехніку. Сьогодні ми розповімо про найбільш ефективні способи і засоби, які допоможуть домогтися чистоти, надовго зберегти ідеальний зовнішній вигляд виробу і продовжити термін його служби.
Причини утворення іржі в унітазі
Іржаві плями і патьоки – це підсумок окислення металу через тривалого контакту з водою. І якщо вчасно не почати догляд за сантехнікою, наліт в’їсться в поверхню, що значно ускладнить процедуру очищення виробу. Ситуація стає ще більш проблематичною, якщо унітаз вже не новий і має шорстку внутрішню поверхню з мікроскопічними тріщинами. Утворенню іржавого нальоту також сприяють несправні труби і жорстка вода з високим вмістом сполук металів.
Аксесуари для чищення унітазу від іржі
Очистити унітаз від іржі в домашніх умовах не так вже й складно. Перш за все необхідно заздалегідь запастися потрібними аксесуарами для якісного прибирання:
- йоржик (краще вибрати варіант з щетиною середньої жорсткості);
- ґумова рукавиця;
- захисні окуляри;
- респіратор.
Останні 3 пункти особливо важливі, якщо ви плануєте заручитися допомогою побутової хімії. А ось від жорстких абразивів краще відмовитися. Металеві щітки, наприклад, можуть серйозно нашкодити поверхні унітазу. В результаті виріб ще швидше почне покриватися плямами, патьоками і нальотом.
Народні способи очистити унітаз від іржі
Позбутися від іржі в унітазі в домашніх умовах можна і підручними засобами. Але врахуйте, що з їх допомогою на приведення сантехніки в порядок потрібно більше часу. Всі представлені нижче народні засоби рекомендується залишати на стінках унітазу хоча б на ніч. Головне, щоб сантехнікою весь цей час ніхто не користувався.
Лимонна кислота. Щоб прибрати іржу всередині унітазу, дотримуйтесь цієї нескладної інструкції:
- рівномірно посипте забруднення 2-3 пакетиками лимонної кислоти;
- закрийте кришку унітазу і залиште його в такому стані мінімум на 3-4 години;
- спустіть воду і змийте;
- додатково почистіть унітаз за допомогою йоржика;
- змийте ще раз, щоб кислота точно не залишилася на стінках вироби.
Позбавлятися від застарілих іржавих плям і патьоків рекомендується саме за допомогою порошку лимонної кислоти. Свіжий сік цитруса не зможе видалити такі серйозні забруднення.
Оцет. Здатний очистити унітаз від іржі, а також прибрати сечовий камінь, товстий шар вапняного нальоту. Щоб домогтися такого ефекту, правильно обробіть стінки сантехніки білим столовим оцтом. Для цього рясно змочіть в засобі поролонову губку і ретельно протріть їй проблемні ділянки. Почекайте мінімум півгодини, після чого почистіть плями йоржиком і кілька разів злийте воду. Чим складніше забруднення, тим довше потрібно витримувати оцет на стінках.
Сода. Щоб почистити унітаз від іржі в домашніх умовах, можна взяти просту харчову і кальциновану соду:
- з’єднайте соду обох видів в рівних пропорціях;
- рівномірно посипте сумішшю забруднені ділянки;
- залиште на 8-10 годин;
- почистіть унітаз йоржиком;
- кілька разів змийте водою;
- при необхідності повторіть процедуру.
Часто використовувати кальциновану соду для видалення нальоту іржі в унітазі не рекомендується. Це досить сильний засіб, здатне в результаті стати причиною появи мікротріщин на емалі вироби.
Зубна паста. Більшість її видів містить відбілюючі компоненти і делікатні абразиви. Скористайтеся старою зубною щіткою і акуратно почистіть засобом іржаві плями і патьоки. Підійде і зубний порошок. Кілька разів змийте водою і переконайтеся, що на стінках унітазу нічого не залишилося.
Кола. У цьому напої міститься ортофосфорна кислота, яка може стати ефективним засобом і допоможе видалити іржу всередині бачка унітазу і з його стінок. Залийте рідину (може знадобитися до 3 літрів напою) і залиште на 7-8 годин. Після цього почистіть забруднення йоржиком або кілька разів промийте водою. Іржа в бачку унітазу також буде переможена.
Нашатирний спирт і перекис. Ще один непоганий метод:
- з’єднайте 10 мл нашатирю і 200 мл перекису водню;
- змочіть в отриманому розчині поролонову губку і нанесіть засіб на іржаві сліди;
- почекайте 3-4 години;
- почистіть стінки унітазу йоржиком;
- кілька разів спустіть воду з зливного бачка, щоб позбутися від залишків забруднення.
Використання якісної побутової хімії
Якщо ви не знаєте, як очистити унітаз від іржі в домашніх умовах без експериментів з народними засобами, ми пропонуємо добірку побутової хімії, яка вже встигла зарекомендувати себе з позитивного боку.
Domestos Антиналет + Блиск. Ідеальне поєднання ефективності і делікатного аромату. Засіб очищає сантехніку до блиску, підходить для дбайливого очищення більшості робочих поверхонь у ванній кімнаті, санвузлі та на кухні. Блокує навіть сильні неприємні запахи. Має зручну вигнуту форму дозатора для ще більш простого використання навіть у важкодоступних місцях.
Додаткові кошти для підтримки порядку в туалеті і ванній
Domestos Ультра Білий. Не просто видаляє вже наявні забруднення з сантехніки, але ще і запобігає появі вапняного нальоту. Відмінно справляється з мікробами, швидко повертає фаянсу білизну. Бореться з неприємними запахами. Економічний за рахунок густої консистенції і спеціального дозатора.
Domestos Ультра Блиск. Це миючий засіб відмінно очищає бруд, прибирає неприємний запах, знищує грибки, цвіль, віруси і бактерії, запобігає появі вапняного нальоту. Гель зручний у використанні, заощадить ваші сили, час і гроші.
CIF крем Ультра Білий. Універсальний засіб для чищення, містить хлор, тому швидко поверне виробу білизну. Легко і рівномірно розподіляється по поверхні, не пошкоджуючи її. Надає потужну антимікробну дію.
Тепер ви знаєте, що проводити чистку унітазу від іржі можна як народними методами, так і спеціальною побутовою хімією. Не забудьте вивчити рекомендації виробника на упаковці засобу і захистити руки гумовими рукавичками.
Поширені запитання про те, як позбутися від іржі в унітазі
Як запобігти появі іржі в унітазі?
Своєчасно усувайте протікання і використовуйте засоби для пом’якшення води.
Як часто рекомендується проводити профілактичну чистку?
Хоча б раз на тиждень.
Чи впливає якість води на появу іржі?
Так, чим жорсткіше вода, тим вище ймовірність утворення іржі на стінках унітазу.