Як очистити унітаз від сечового каменю

Как очистить унитаз от мочевого камня

Блискуча Біла Сантехніка перетворює самий звичайний інтер’єр і надає приміщенню охайності. І навпаки, жовтий наліт на унітазі псує враження навіть стильного і дорогого туалету. Сечовий камінь з’являється не тільки при недостатньо ретельного прибирання, але і при неякісної воді. До ак позбутися сечового каменю в унітазі, розкажуть експерти .

Причини появи сечового каменю

Перш ніж відмити сечовий камінь в унітазі, потрібно визначитися з причиною його виникнення. Це полегшить подальший догляд за сантехнікою і допоможе попередити повторне виникнення ситуацій, що ведуть до забруднення. До основних причин відносять:

 1. Старі інженерні комунікації – як в будинку — так і в населеному пункті;

 2. Накопичення вапняного нальоту на емалі і всередині труб;

 3. Ні зкое якість води;

 4. Неякісна Сантехніка;

 5. Неакуратне ставлення до сантехніки. Часто наліт може виникати в квартирі з маленькою дитиною, який не до кінця натискає кнопку зливу або зовсім не вміє це робити. 

Сечовий камінь ви легко визначите по специфічному жовто-бурому кольору. Як правило, він виявляється під обідком унітазу або в зливній трубі.  На відміну від вапняного нальоту, супроводжується виникненням неприємного запаху в туалеті. Крім того, це розсадник бактерій і мікробів.

 Прискорювати появу відкладень може шорсткість поверхні унітазу. Гладка емаль набагато менше притягує бруд.

Очистити без єдиного сліду можна тільки досить свіжі відкладення. Позбутися від старого нальоту без грубої механічної чистки майже неможливо. Остання порушує цілісність емалі, хоча це і не буде спочатку видно неозброєним оком. Саме на цих місцях будуть знову утворюватися бурі плями. Тому при дуже важкому випадку застарілого сечового каменю в унітазі раціонально замінити Ви йшла з ладу сантехніку.

Як почистити унітаз від сечового каменю

Якщо плями мають ненасиченим забарвленням, значить вони утворилися не так давно. Можна почати з найбільш сприятливих варіантів Чищення:

 • Столовий оцет. Нанесіть на забруднення нерозбавлений оцет і залиште на кілька годин. Потім потріть поверхню йоржиком або щіткою. Як правило, цього буде достатньо для руйнування відкладень.

 • Суміш оцту, соди і йоду. Для її приготування стакан оцту підігрівають до 40°C. У теплу рідину додають 1 ст.л. соди і кілька крапельок йоду. Розчин необхідно помішувати до однорідності. Залийте його в унітаз на ніч, а вранці просто змийте. Якщо результат вас не задовольнив, повторіть.

 • Лимонна кислота. Розбавте 1 упаковку кислоти водою до стану кремоподібної пасти. Нанесіть її на камінь на кілька годин. Після необхідно потерти щіткою і обполоснути водою.

 • Domestos Антиналет Антиржавчина. В якості діючої речовини виступає соляна кислота, відома своєю здатністю ефективно видаляти іржу і наліт. Нанесіть засіб на поверхню унітазу на 30 хвилин, а потім почистіть йоржиком і змийте водою.

Іноді сечовий камінь захоплює стінки зливної труби. Ця зона недоступна нашому погляду, тому проблема довгий час залишається прихованою. При цьому дуже часто можуть виникати засмічення. В цьому випадку використовуйте спеціальний засіб — гель Domestos для усунення засмічень в трубах. Він не тільки усуне застій, але і розчинить камінь, що став причиною.

Ні в якому разі не застосовуйте кислотні засоби (такі, як Domestos Антиналет Антиржавчина) і хлорвмісні (такі, як гель Domestos проти засмічень в трубах і універсальний гель Domestos) щоб уникнути попадання шкідливих газів, які можуть виділятися в процесі хімічної реакції, на слизові і в органи дихання.

Профілактика освіти

Щоб ваш унітаз завжди був ідеально чистий, краще оперативно попереджати появу нальоту і відкладень. Тим більше профілактика досить проста і не вимагає від вас великих витрат часу і сил:

 • Використовуйте очищаючі кубики Domestos для бачка. Вони роблять воду більш м’якою, забезпечуючи гігієну всього унітазу. До того ж, надають воді красивий колір і приємний ненав’язливий аромат;

 • В якості альтернативи кубику встановіть туалетний блок Domestos Power 5. Досить прикріпити його до обідка, щоб кожне змивання супроводжувалося дезінфекцією поверхні, запобіганням утворенню нальоту і підтриманням блиску і чистоти;

 • Слідкуйте за справністю сантехнічного обладнання. Постійне підтікання води з бачка неминуче веде до появи іржі;

 • Встановіть фільтр для води на місці входу труб в будинок. Жорстка вода неминуче веде до утворення вапняного нальоту та іржі; 

 • Регулярно проводьте ретельне прибирання разом з гелями для унітазу Domestos;

 • Нагадуйте домашнім про регулярне натискання кнопки зливу.

Ніколи не користуйтеся для чищення унітазу порошками і гелями з абразивними частинками. Вони залишають мікроскопічні подряпини на емалі, в які будуть забиватися забруднення.

Часто можна зустріти думку, що блиск сантехніки — обличчя господині будинку. Але це показник не тільки чистоти, але і здоров’я членів сім’ї. Унітаз-улюблене місце скупчення шкідливих бактерій, а присутність нальоту і сечового каменю лише сприяє їх розмноженню.

Вам знадобиться:

 • щітка,

 • губка,

 • оцет,

 • сода,

 • Йод,

 • лимонна кислота