Ви помітили всередині мікрохвильовки осів наліт? А всередині камери з’явився неприємний запах? Ваша СВЧ потребує чищення. І для цього необов’язково здавати її в сервісний центр. Експерти розкажуть, як швидко почистити мікрохвильовку в домашніх умовах.
Як почистити мікрохвильову піч зовні
Перед чищенням обов’язково відключіть електроприлад від мережі. Щоб не подряпати зовнішнє покриття, вибирайте м’яку ганчірку або губку. Використовуйте той формат чистячих засобів, який вам більше подобається. Наприклад, кремоподібний кремоподібний CIF Active Lemon або рідкий рідкий Cif «Power & Shine». Обидва не містять абразивних частинок. Нанесіть невелику кількість засобу на забруднені ділянки і залиште на кілька секунд. Потім видаліть залишки вологою ганчіркою. Особливу увагу приділіть вентиляційній решітці. Саме на ній накопичується жирний нагар, який з часом може стати причиною перегріву мікрохвильової печі.
Для чищення скляних дверцят відмінно підійде спрей той же спрей або крем. Його ж можна використовувати для повсякденного видалення помітних слідів від пальців на корпусі.
Як легко очистити мікрохвильову піч всередині
Один з найпоширеніших способів – це використання лимона. У велику миску з водою додають сік 2 лимонів або 1 ст.л. лимонної кислоти. Ємність поміщаємо в мікрохвильовку на 5 хвилин. Після виключення не відкриваємо дверцята протягом 15 хв.потім протираємо поверхні ганчіркою, змочуючи її водою з миски. Аналогічну схему використовують з 9% оцтом.
Найдешевший і швидкий народний спосіб почистити мікрохвильовку-сода:
-
Приготуйте розчин соди;
-
Помістіть ємність в СВЧ на 5 хвилин, потужність поставити на максимум;
-
Після відключення чекаємо 5 хвилин, поки на стінках утворюється конденсат;
-
Протираємо мікрохвильовку.
Народні лайфхаки однак можуть бути неефективні проти складних забруднень. Для застарілих жирів може знадобитися повторювати процедуру знову і знову. На щастя, сучасні засоби для чищення дозволяють скоротити час, витрачений на прибирання, до мінімуму. Швидкий спосіб почистити мікрохвильовку-нанести гель CIF “прованська лаванда” на ганчірку або безпосередньо на поверхню. Чекаємо 1-2 хвилини, за цей час відбувається процес розщеплення забруднення. Для антибактеріального ефекту можна витримати 10 хвилин. Потріть всі стінки мікрохвильовки і змийте залишки гелю водою.
Якщо вам звичніше формат спрею, тоді скористайтеся вже згаданий спрей-антижир. Він легко очистить мікрохвильовку всередині, ефективно усунувши жирні плями, старі забруднення, засохлу їжу, застигле масло.
У мийці потребує і поворотний столик-тарілка. Просто дістаньте його і протріть з гелем для посуду або завантажте в посудомийну машину.
Як підтримувати чистоту мікрохвильовки
Мікрохвильова піч невибаглива в обслуговуванні. Щоб вона прослужила якомога довше і радувала своєю чистотою, дотримуйтесь при використанні прості правила:
-
Накривайте їжу спеціальною кришкою для СВЧ, тоді випадкові бризки при розігріві будуть осідати на ній, а не на стінках.
-
Будь-які продукти зі шкаралупою або шкіркою необхідно проколоти перед розігрівом. Це зменшить внутрішній тиск, і вони не вибухнуть.
-
Не вмикайте в брудній мікрохвильовці функцію гриль. Накопичився жир на стінках може перетворитися в коричневу пляму, яке буде проблематично видалити.
Ну і, звичайно, звертайте увагу на посуд, яку використовуєте для розігріву продуктів. Пластик, не призначений для СВЧ, може розплавитися вже за кілька секунд. І видалити його повністю після застигання може бути неможливо.
Регулярно очищаючи мікрохвильовку всередині і зовні, ви продовжуєте термін її експлуатації. Підтримання чистоти не забере у вас багато часу. А натомість побутова техніка буде служити вам набагато довше.