Як і чим очистити мікрохвильовку всередині від жиру

Как и чем очистить микроволновку внутри от жира

Мікрохвильовка-це один з найбільш незамінних помічників на кухні. Але при регулярній експлуатації на стінках приладу накопичується бруд. Мікрохвильова піч починає погано пахнути і може загорітися через товстий шар жиру. Експерти Суперчисто розкажуть про те, як легко почистити мікрохвильовку всередині в домашніх умовах, не витрачаючи на це заняття багато часу і грошей.

Підготовка до чищення

Перед початком чищення відключіть мікрохвильовку від мережі і дайте їй охолонути. Не торкайтеся до розігрітих стінок і внутрішніх деталей приладу, щоб уникнути опіку. Якщо є можливість, краще перенести електроприлад на окрему простору поверхню. Так його буде зручніше чистити.

Обов’язково дістаньте ролер і скляне блюдо. Їх теж треба промити і висушити. 

Заздалегідь підготуйте все необхідне: кілька нових губок або серветок, захисні рукавички, воду і глибоку керамічну або скляну миску. Решта залежить від вибору способу очищення. 

Народні методи чищення мікрохвильовки

Як легко відмити мікрохвильовку всередині від жиру паром

Найпростіше прибрати забруднення в мікрохвильовці з вбудованою функцією парогенератора (самоочищення). Налийте в глибоку миску 200 мл води з-під крана, поставте всередину електроприладу і виберіть в меню відповідну опцію. 

Принцип такої чистки полягає у виділенні пара, який проникає в забруднення і розм’якшує їх. Вам залишається тільки дочиста протерти стінки. Якщо поодинокі забруднення залишилися, повторіть процедуру ще раз. 

Як швидко вимити мікрохвильовку лимонною кислотою

Лі мон очищає СВЧ-піч від брудних засохлих крапель і видаляє залишкові запахи. Знадобиться 0,5 л води, 1 ложка лимонної кислоти в порошку або сік одного лимона. Змішайте інгредієнти в мисці, поставте в електроприлад і увімкніть його на повну потужність. Для усунення свіжих жирових плям досить гріти розчин 5 хвилин, для застарілих — 15 хвилин. 

Залиште ємність всередині ще на 15 хвилин, щоб пари проникли в жировий наліт якомога глибше. Потім протріть стінки мікрохвильовки розведеною лимонною кислотою і начисто витріть сухою ганчіркою. Для видалення стійких забруднень додайте в нагрітий розчин 1 ст.л. харчової соди. 

Як швидко помити мікрохвильовку всередині від жиру апельсиновими і лимонними кірками

Є ще один ароматний спосіб очищення. Приготуйте 0,5 л води, кірки від пари лимонів і апельсинів. Подальші дії прості:

  • Наповніть миску водою і покладіть цитрусові скоринки;

  • Поставте в мікрохвильовку на 10-15 хвилин. Встановіть режим з максимальним нагріванням;

  • Вимкніть електроприлад, залиште на півгодини, а потім протріть зсередини вологою серветкою.


Під впливом тепла з цитрусових виділяються пари ефірних масел. Вони вбираються в жир і розтоплюють його. 

Після чищення залиште дверцята відкритими. Кухня наповниться приємним ароматом цитрусових.

Як помити мікрохвильову піч господарським милом

Господарське мило неприємно пахне, але відмінно відмиває навіть застарілі жирові плями і знищує бактерії. Натріть на тертці половину мильного брусочки, додайте трохи води і збийте виделкою, щоб вийшов насичений розчин з пишною піною.

За допомогою губки нанесіть піну на внутрішні стінки, закрийте дверцята і дайте трохи постояти. Потім зніміть бруд серветкою і повторіть процедуру, якщо не вдалося прибрати все. 

Після очищення Протріть стінки вологою серветкою. Краще обробіть мікрохвильовку ввечері і залиште дверцята відкритими до ранку, щоб гарненько провітрити до приготування їжі.

Як легко помити мікрохвильовку содою

Сода швидко справляється з жировим нальотом і розчиняє засохлі частинки їжі:

  • Розчиніть 2 ст.л. соди в склянці води. Перелийте в глибоку тарілку і поставте у включену СВЧ на 5 хвилин.

  • Додайте жменю наструганного господарського мила. Залийте засіб в пляшку з розпилювачем, обробіть мікрохвильовку зсередини і залиште на півгодини.

Розчин соди розм’якшить жирові плями, і ви легко у берете їх вологою губкою. 

Як очистити сильно забруднену мікрохвильовку оцтом

Оцет справляється з найбільш стійкими плямами жиру, але різко пахне і може дратувати око а. обов’язково відкрийте вікно і намагайтеся не дихати оцтовими випарами під час чищення. 

Вам знадобляться всього два інгредієнта: 0,5 л води і 2 ст.л. 9% оцту. Змішайте компоненти в мисці і поставте її в СВЧ-піч на 5 хвилин. Потім почекайте ще 10 хвилин і відкрийте дверцята. Випаровування від оцту швидко вбираються в бруд і роз’їдають її. 

Протріть мікрохвильовку зсередини губкою, змоченою в розчині. Потім обробіть всі стінки вологою чистою ганчіркою і не включайте електроприлад до повного висихання.

Як прибрати неприємний запах

З неприємним запахом страв або гару впорається кухонна сіль. Насипте її на блюдечко і поставте на ніч в мікрохвильовку. Замість солі можна використовувати мелений зерновий або розчинну каву, який перебиває навіть аромат від риби. 

Стійкі запахи прибирає активоване вугілля. Подрібніть 10 таблеток в пил, насипте на блюдце і залиште в мікрохвильовці на 8-10 годин. 

Залишки гару добре перебивають пари трав’яного настою. Насипте щіпку м’яти, лаванди або евкаліпта в чашку з водою і поставте у включену мікрохвильовку на 5 хвилин. Після цього залиште настій всередині ще на півгодини.

Як швидко очистити мікрохвильовку всередині від жиру з CIF Сила природи для кухні

Народні засоби не завжди справляються зі стійкими забрудненнями, а перевірені Сучасні миючі засоби дають швидкий і гарантований результат. З жиром відмінно бореться чистячий спрей для кухні CIF Сила природи .

Рівномірно розпиліть засіб на внутрішню поверхню мікрохвильовки і залиште на кілька хвилин. Потріть забруднення м’якою губкою: навіть старі плями з легкістю відійдуть від стінок. Залишки кошти приберіть чистою вологою серветкою. Важлива перевага спрею-відсутність різкого запаху. Cif для кухні приємно пахне цитрусовими.

Що не можна робити під час чищення

Дотримуйтесь наступних правил при очищенні мікрохвильовки:

  • Не чистіть мікрохвильовку оцтом постійно. Він може пошкодити емальоване покриття стінок;

  • Відмовтеся від кислотних засобів. Вони занадто агресивні і можуть зіпсувати мікрохвильовку;

  • Чистіть прилад тільки м’якими губками і ганчірочками. Металеві щітки залишають подряпини, в які буде забиватися бруд;

  • Не використовуйте меламінові губки для чищення внутрішніх стінок. Їх частинки можуть залишитися на поверхні, потрапити в їжу і викликати отруєння.

Є ще одне важливе правило: віджимайте мокру ганчірку перед чищенням і не мийте мікрохвильовку під краном. Велика кількість води може призвести до короткого замикання. 

Як довше зберігати мікрохвильовку чистою

Регулярно протирайте мікрохвильовку після розігріву або приготування їжі, щоб попередити появу нальоту на стінках. Чистити електроприлад кожен день не потрібно. Досить помити його двічі на місяць всередині і зовні. Але жирові бризки від м’яса краще прибирати відразу. Це займе хвилину, зате вам не доведеться потім із зусиллям зчищати застиглу бруд.

Купіть спеціальну пластикову кришку і закривайте тарілку під час розігріву, щоб бризки не потрапляли на стінки приладу. Попередньо знімайте з продуктів герметичну упаковку, тому що вона може вибухнути в мікрохвильовці. 

Використовуйте СВЧ-піч виключно за призначенням, щоб вона довше була чистою. Чи не смажте в ній яєчню і не варіть сосиски. Ці продукти часто вибухають, а внутрішні стінки стають брудними. 

Зберегти мікрохвильовку чистою і без сторонніх запахів просто. Досить своєчасно очищати її від з’явилися бризок і залишків їжі. А зробити це з сучасними миючими засобами легко за лічені секунди!