7 способів заощадити на ліках без ризику для здоров’я

Лікування звичайної застуди може обійтися в кілька тисяч рублів, не кажучи вже про більш серйозні захворювання. Розповідаємо, як зберегти гроші і здоров’я.


 7 способов сэкономить на лекарствах без риска для здоровья

Купуй аналоги

Обов’язково питай свого лікуючого лікаря, який компонент володіє основною діючою властивістю, і проси виписати більш дешевий дженерик (аналог). Наприклад, при високій температурі ми розводимо і п’ємо жарознижуючі порошки, діюча речовина в яких — парацетамол. Набагато дешевше і ефективніше буде прийняти таблетку того ж самого парацетамолу і зробити собі чай з лимоном.

Не бери в найближчій аптеці

Не варто брати ліки в аптеці, яка знаходиться поруч з поліклінікою. Цілком ймовірно, що ціни там завищені на 20-30%. Найдешевше медичні препарати коштують в спальних районах, де висока прохідність, і є ще 2-3 конкурента поблизу.

Користуйся аптечним агрегаторами

Щоб не витрачати час на пошуки найдешевшої аптеки, користуйся агрегаторами (наприклад, «tabletki.ua»). Працює це так: на сайті вбиваєш в пошуковий рядок потрібні ліки, агрегатор видає список аптек з низькими цінами.

Замовляй онлайн


 7 способов сэкономить на лекарствах без риска для здоровья

Часто ліки, замовлені онлайн, коштують дешевше, ніж в залі. Після пошуку на сайті агрегатора бронюй препарат в аптеці і вибирай найближчий до будинку пункт самовивозу. Якщо ліки є на складі, то замовлення буде відразу готовий до видачі. Та ж сама схема з онлайн-аптеками, вони не витрачають гроші на приміщення (а видають замовлення через партнерські мережі), тому ліки коштують дешевше.

Використовуй карти лояльності та акції

Як і звичайні продуктові магазини, в аптеках є накопичувальні картки та акції. Наприклад,» Два ліки за ціною одного«,» сезонний товар ” і т.д. під час розпродажів можна отримати знижку 20-50%. Якщо ти постійний відвідувач аптеки, то є сенс завести карту лояльності, яка дає моментальну знижку або є накопичувальною.

Не купуй супутні товари

Фармацевти часто пропонують купити що-небудь ще-наприклад, пластирі, гематоген, бальзам для губ, зубну пасту. Багато покупців погоджуються, в результаті витрачають більше грошей, ніж планували. Від таких покупок краще відмовлятися, та ж зубна паста в сусідньому супермаркеті може коштувати дешевше .

Бери оптом

У одного і того ж кошти є різні упаковки на 10, 20 або 30 таблеток — чим більше кількість, тим дешевше коштує одна одиниця. Тому оптом брати вигідніше. Це справедливо в тих випадках, коли потрібно пройти тривалий курс лікування або при хронічних захворюваннях.