Як позбутися від бруду в пральній машині: 13 працюючих способів

Регулярне очищення пристрою продовжує термін служби. Як помити машинку — розповіли в статті.


 Как избавиться от грязи в стиральной машине: 13 работающих способов

Навіщо потрібна чистка пральної машини

Після використання в машинці частково залишається бруд, шерсть, волосся, ворсинки — все, що було на речах, які були в барабані. А також залишки не повністю розчинився порошку, мила, піни і кондиціонера. Вони утворюють тонку плівку і осідають на деталях пристрою. Якщо вчасно не очищати пралку, погіршується якість прання і з’являється неприємний запах. Всередині машини вологе і тепле середовище-ідеальний клімат для мікробів, бактерій і грибків. Все це осідає всередині зливного шланга, забиває фільтр. Часто машинки ламаються через накипу, яка накопичується на Тені. Якщо фільтр можна дістати і очистити, то інші деталі приховані від очей. Тому необхідно проводити профілактичну чистку і не доводити до крайнощів — коли прилад вийде з ладу. Фахівці радять мити пристрій не рідше одного разу на квартал. А якщо часто користуєшся, то раз на місяць.  

Як почистити пральну машинку від накипу

Накипом називають тверді відкладення на поверхнях, які контактують з водою при нагріванні. Рівень тепловіддачі трубок знижується через накипу, вода повільніше нагрівається. Для досягнення заданої температури машинці доводиться більше працювати, збільшується витрата електроенергії. Через перенапруження пристрій може вийти з ладу. 

Причина:

  • Погана якість води, яке містить багато домішок. У воді можуть бути присутніми солі магнію або кальцію, які відкладаються на Тені і Баку машинки. 
  • Хімічні домішки в пральному порошку, які також можуть залишатися всередині пристрою. 
  • Часте використання режиму “Швидке прання”, під час якого бруд і частинки порошку, мила погано виполіскуються, налипають на ТЕН. 

Способи очищення: 

1. Як почистити пральну машинку лимонною кислотою

Всі магазинні засоби від накипу на 75-80% складаються з лимонної кислоти. Тому навіщо платити більше? Пакетик лимонної кислоти засипають в лоток для порошку (на машину із завантаженням білизни до 5 кг потрібно 250 г). Вибирають режим з найвищою температурою, після закінчення циклу запускають додаткове полоскання. Очищення бажано повторити через два тижні, щоб запах і залишки накипу остаточно пішли. 

2. Механічна чистка

Цей спосіб підходить не для всіх, тому що доведеться розбирати пралку. Суть методу в тому, що твердий наліт знімають за допомогою ножа або напилка. Але хочемо попередити: на металі можуть залишитися подряпини, що вкрай небажано. Краще використовувати дрібнозернисту наждачний папір, але процес забере більше часу. Далі-ТЕН замочують в розчині з лимонною кислотою, щоб видалити залишки накипу. Через 2-3 години прибирають відкладення зубною щіткою і промивають чистою водою. 

3. Оцтова кислота

Оцет теж може впоратися з накипом, відкладеннями на Тені і внутрішньому баку. Потрібно налити 50 мл есенції в відсік для кондиціонера і запустити повний цикл прання. Але в деяких випадках концентрований розчин може пошкодити гумові елементи, тому найбезпечніше користуватися лимонною кислотою або покупним засобом від накипу. 

Як почистити пральну машину-автомат від цвілі


 Как избавиться от грязи в стиральной машине: 13 работающих способов

Грибок часто з’являється в непомітних місцях-найчастіше на обідку гумової манжети. Якщо не мити лоток для порошку і відсік для кондиціонера, цвіль може оселитися і там. Утворенню грибка сприяє прання на низьких температурах, які не вбивають «заразу», а тільки створюють умови для розмноження. Цвіль можна розпізнати за характерним запахом затхлості. Від звичайної бруду вона відрізняється тим, що розташовується хаотично, а не в поглибленнях манжети.

Способи очищення:

4. Мідний купорос

У п’яти літрах води розчиняють 50 мл мідного купоросу. Всі маніпуляції роблять в довгих гумових рукавичках. Зубну щітку або губку змочують в розчині і обробляють гумовий ущільнювач, лоток для порошку. Залишки можна вилити в барабан і запустити цикл прання. Після цього бажано включити додаткове полоскання, щоб остаточно змити всі залишки грибка і суперечка. Люк залишити відкритим. Цей спосіб допоможе позбутися від затхлого запаху.  

5. Оцет

Цвілевий грибок не любить кисле середовище, тому оцтова кислота — відповідний засіб. Вливають половину склянки столового оцту в лоток, зупиняють машину-автомат в середині циклу, чекають 2 години. Потім знімають з паузи і продовжують прати. Також оцтовим розчином можна додатково протерти манжету і промити теплою водою. Якщо турбує оцтовий запах-не переживай, він швидко розсіюється, зате цвіль напевно загине. Можна відкрити вікно для провітрювання. 

6. Як почистити пральну машину харчовою содою

Для очищення готують пасту — змішують соду і воду в рівних пропорціях. Зубною щіткою або губкою обробляють всі відкриті ділянки з цвіллю (лоток, манжета, барабан). Потім включають машинку на режим полоскання, після завершення прання протирають насухо лоток і ущільнювач, відставляють люк відкритим.

7. Відбілювачі з хлором

Існують суперечливі думки з приводу використання білизни — мовляв, роз’їдає гуму, робить твердою і нееластичною. З метою безпеки можна розвести хлорний відбілювач з водою в рівних пропорціях і залити в лоток. Потім включити режим на найвищій температурі. Для знищення грибка зажадає не більше 30 хвилин. Можна включити додаткове полоскання. Використовувати такий метод бажано один раз на півроку. 

Інші деталі пральної машини

8. Як почистити фільтр пральної машини в домашніх умовах


 Как избавиться от грязи в стиральной машине: 13 работающих способов

Зазвичай фільтр знаходиться під барабаном, трохи вище рівня підлоги. Він збирає на собі дрібне сміття, щоб той не потрапив в зливний насос. Але на захисті може також накопичуватися бактерії і утворюватися цвіль. Вони стають причиною неприємного запаху, тому фільтр потрібно періодично чистити. Де знаходиться фільтр, як його знімати і чистити, докладно написано в інструкції з експлуатації. Якщо не можеш знайти керівництво користувача, спробуй вписати в пошуковий рядок YouTube модель пристрою.

У стандартних моделях-потрібно зняти пластмасову заглушку, яка знаходиться в правому або лівому нижньому кутку машини. Покласти ганчірку під машинку, підколупати кришку і зняти. Може витекти деяка кількість води-це нормально. Видалити сміття з фільтра, Очистити мильним розчином і промити під проточною водою. Після цих маніпуляцій повернути пристрій назад, щільно закрити. 

9. Як почистити зливний шланг 

Зі зливним шлангом доведеться повозитися. Для очищення перекривають воду і відключають пристрій від мережі. Підставляють відерце під шланг і відкручують від пралки. Ліхтариком можна подивитися, наскільки сильний всередині наліт. Якщо все сумно, то можна спробувати очистити тросом з йоржиком на кінці.  В інших випадках можна промити під сильним напором води. Не допомогло-шланг потрібно замінити на новий. 

10. Як почистити лоток

У лотку можуть залишатися сліди від порошку і кондиціонера. Якщо не чистити, з’явиться неприємний запах, цвіль і вапняний наліт від жорсткої води. Лоток кріпиться за рахунок бічних засувок. Потрібно на них натиснути, потягнувши вгору і на себе. У деяких моделях є утримуючі кнопки. 

Спочатку потрібно потримати пристосування під струменем гарячої води, це допоможе прибрати неприховані шматочки бруду. За допомогою зубної щітки видалити сліди порошку з канавок і поглиблень. Якщо там виросла цвіль і вапняний наліт, то потрібно замочити лоток в розчині з лимонною або оцтовою кислотою, а потім відполірувати пастою з соди. У запущених випадках допоможе білизна або інший засіб, що містить хлор.

У відсіку, куди вставляється лоток, також можуть бути сліди цвілі і бруду. Це місце також бажано промити зубною щіткою або губкою. 

11. Як очистити гумовий ущільнювач

У манжеті, яка розташована по контуру люка, накопичується всяке сміття, утворюється цвіль і слизький наліт. Бажано мити кожен раз після прання, поки гума ще волога. Для цього знадобляться ватяні палички або м’яка безворсова тканина. В якості очищувача краще взяти столовий білий оцет, який вбиває мікроби і грибки, а також видаляє неприємний запах. У запущених випадках можна використовувати розчин хлорного відбілювача в пропорції 1:1. Змочують тканину або палички в очищувачі, розсовують руками гумові деталі і вичищають бруд. Після прибирання запускають режим полоскання, в кінці протирають все делати сухою серветкою.    

12. Самоочищення

Прогрес не стоїть на місці — з’явилися моделі з функцією самоочищення. Цей режим називається по-різному» системна чистка«,» очищення барабана«,»самоочищення”. Можлива, твоя пралка має таку опцію, уважно прочитай інструкцію користувача. Ніяких спеціальних умінь для самоочищення не потрібно — вибрати програму і дочекатися закінчення. Після завершення програми будуть видалені бактерії, мікроби та цвіль, але не накип. Цією проблемою доведеться зайнятися додатково. На щастя, ти вже знаєш, як діяти. 

13. Чистка корпусу і дверцята 


 Как избавиться от грязи в стиральной машине: 13 работающих способов

Корпус пральної машини-автомат бажано протирати від пилу і бруду (жиру, якщо встановлена на кухні) раз в тиждень вологою ганчіркою з мікрофібри. Дверцята люка очищають слабким розчином оцтової кислоти від води і мікробів. Після всіх маніпуляції дверцята бажано залишити відкритою для провітрювання. 

Загальні поради, як користуватися машинкою

  • Встанови пральну машину на рівній поверхні — сильні вібрації під час віджиму можуть пошкодити кахель і сам пристрій. Внизу є ніжки, які допоможуть відрегулювати потрібну висоту, якщо підлоги мають нахил. 
  • Не перевантажуй-краще запустити кілька прань, ніж завантажувати білизну більше передбаченого виробником. Одяг і білизна збиваються в купу, створюють додаткове навантаження на барабан і інші деталі машинки, що призводить до швидкої поломки. 
  • Не залишай білизну в барабані після прання — витягай все випрану білизну після закінчення циклу прання. У закритому просторі з’явиться неприємний, затхлий запах. 
  • Користуйся якісними засобами для прання-деякі порошки можуть бути занадто агресивними або лужними, тому будуть залишатися в волокнах тканини і на деталях пралки. 
  • Вибирай правильні режими-програмою “швидке прання” користуйся в крайніх випадках, коли часу обмаль, а освіжити білизну треба. Постільна білизна і бавовна потрібно прати при температурі 60 градусів, видаляються мікроби з тканини і всередині машинки. Не забувай запускати пристрій вхолосту з миючими засобами для видалення запаху і бруду.