Кропива, шпинат і ще 3 найкорисніші літні трави

Влітку хочеться перейти на легку і корисну зелень. Але не поспішай тягнутися за модними руколою, романо або айсбергом. Є рослини, знайомі нам з дитинства-не всі з них на перший погляд здаються їстівними, але вони такі, а ще вони дуже корисні.


 Крапива, шпинат и еще 3 самые полезные летние травы

    Кропива

    Бур’ян, кажеш? Взагалі-то вона дуже корисна. І смачна.

    Корисні властивості кропиви

    
 Крапива, шпинат и еще 3 самые полезные летние травы

    Уповільнює старіння

    Кропива містить поліфеноли і має високу антиоксидантну цінність. Антиоксиданти допомагають організму захищатися від вільних радикалів, які можуть викликати старіння, деякі форми раку та інші хвороби. Поліфеноли здатні запобігати і лікувати запальні захворювання.

    Засіб проти анемії

    Залізо і вітамін з в складі допомагають при залізодефіцитної анемії.

    Допомагає при подагрі

    Рослина приносить користь людям з високим рівнем сечової кислоти. Подагра виникає, коли вона накопичується і кристалізується в суглобах і навколо них, викликаючи запалення і нестерпний біль. Кропива-один із продуктів, який може допомогти усунути надлишок сечової кислоти та полегшити деякі симптоми захворювання.

    Лікує інфекції сечовивідних шляхів

    Вживання чаю з кропиви може допомогти вилікувати інфекцію сечового міхура, зменшивши запалення в ньому або уретрі. Кропива сприяє виведенню з сечі мікробів, що викликають інфекцію. Може допомогти в лікуванні доброякісної гіперплазії передміхурової залози (ДГПЗ).

    Допомагає зміцнити нігті

    Оскільки кропива містить кремній та інші мінерали, необхідні для росту нігтів, вживання її щодня може сприяти здоровому росту нігтів.

    Корисна для жіночого здоров’я

    Мінерали та хімічні речовини, що містяться в кропиві, особливо корисні жінкам. Кропива може поліпшити загальний стан жіночої репродуктивної системи і часто входить до складу засобів для лікування постменструального синдрому, безпліддя і менопаузи. Кропива може допомогти при виснаженні, спричиненому дефіцитом заліза через сильний менструальний цикл та вагітність.

    Нормалізує тиск

    Кропива використовується для зменшення запальних процесів і поліпшення стану серцево-судинної системи, включаючи тиск і рівень холестерину.

    Контролює рівень цукру в крові

    Кропива захищає від гіперглікемії, знижуючи рівень глюкози в крові, а також вона посилює виділення інсуліну.

    Лікує аутоімунні захворювання

    Кропива та її екстракт часто використовуються для місцевого лікування аутоімунних захворювань, таких як ревматоїдний артрит, завдяки їх протизапальним та знеболюючим властивостям.

    Підтримує здоров’я очей

    Бета-каротин і вітамін А в її складі зберігають здоров’я очей, причому, вміст бета-каротину в листі кропиви в 10 разів більше, ніж в пшеничного і ячмінного борошна.

    Знижує ризик інфекцій

    Згідно з дослідженнями, чай з кропиви має антимікробні, противиразкові та антибактеріальні властивості, які можуть допомогти запобігти зараженню.

    Регулює здоров’я нирок і жовчного міхура

    Кропива є чудовим сечогінним засобом і може зменшити ризик утворення каменів у нирках та жовчному міхурі. Крім того, допомагає швидко виводити шкідливі речовини, в тому числі патогенні мікроорганізми, і захищає від інфекцій сечового міхура.

    Коржі з кропивою і фетою

    Інгредієнт

    • 40 г молодого листя кропиви,
    • 275 г борошна вищого сорту,
    • 1 ч. л. винного каменю,
    • 1/2 ч. л. соди,
    • 1/2 ч. л. солі
    • 80 г фети,
    • 140 мл молока,
    • Пучок свіжої зеленої цибулі (можна менше або зовсім без нього, за смаком).

    Приготування

  • Розігрій духовку до 200 градусів,
  • Візьми великий деко, застелене папером для випічки.
  • Просій борошно у велику миску, додай винний камінь, сіль і соду, обваляй у феті і потім розітри з борошном.
  • Дрібно наріж зелену цибулю і ретельно перемішати.
  • Змішай з дрібно нарізаною кропивою, перемішай ложкою.
  • Влий молоко, помішуючи ложкою, щоб вийшло однорідне тісто.
  • Після цього руками сформуй однорідний куля — але не перетри тісто.
  • На посипаній борошном поверхні розкачай тісто товщиною 2 см, потім формочками для печива сформуй круглі коржі.
  • Змасти їх молоком і посип тертим сиром.
  • Постав в духовку на 15-20 хвилин, поки вони не піднімуться і не стануть золотистими.
  • Подавай теплими, полив вершковим маслом, або залиш остигати. Можна їсти самостійно або подати з супом.
  • Шпинат

    
 Крапива, шпинат и еще 3 самые полезные летние травы

    Це-один з найбільш універсальних, а ще дуже корисних листових овочів.

    Корисні властивості шпинату

    Допомагає регулювати тиск

    Шпинат також є джерелом нітратів, які є природними хімічними речовинами. Вони відкривають кровоносні судини, що покращує кровотік і знижує навантаження на серце. Також шпинат знижує тиск.

    Підтримує здоров’я очей

    У цьому шпинат схожий з кропивою. Лютеїн, антиоксидант, що міститься в ньому, може знизити ризик вікової макулярної дегенерації. Це захворювання очей може погіршити гостроту зору, воно є основною причиною втрати зору у людей старше 55 років. Профілактика цього захворювання дуже важлива, оскільки від ВМД немає ліків.

    Захищає від хвороб

    Сполуки, що містяться в шпинаті, можуть знижувати окислювальний стрес — це дисбаланс антиоксидантів і вільних радикалів, або шкідливих речовин, які пошкоджують клітини. Окислювальний стрес збільшує ризик розвитку ряду хронічних захворювань, включаючи рак, хвороби серця та діабет. Ці сполуки також позитивно впливають на експресію генів, або «включення» певних генів, що беруть участь у запаленні та обміні речовин. Вживання більше шпинату може захистити від хронічних захворювань.

    Джерело антиоксидантів

    Шпинат містить антиоксиданти, які захищають від хвороб: раку, серцево-судинних і запальних.

    Зменшує ризик зниження когнітивних здібностей

    Протизапальні властивості шпинату роблять його ключовим компонентом у боротьбі з віковим зниженням когнітивних здібностей. Дослідження стверджують, що люди, які щодня їли від однієї до двох порцій листових зелених овочів, мали такі ж когнітивні здібності, як і ті, хто був на 7,5 років молодший за них.

    Смажений шпинат з часником

    Інгредієнт

    • 2 великі пучки шпинату
    • 2 столові ложки оливкової олії екстра незайманої
    • 3 зубчики часнику, нарізані скибочками
    • Сіль за смаком

    Приготування

  • Промий і очисти шпинат. Виклади шпинат на серветки, щоб видалити зайву вологу.
  • Обсмажити часник: розігрій 2 столові ложки оливкової олії у великій сковороді на середньо-сильному вогні. Додай часник і обсмажуй близько 30 секунд, поки він не почне підрум’янюватися.
  • Виклади шпинат на сковороду, злегка придавивши його, якщо потрібно, руками. За допомогою лопаток (або щипців) підніми шпинат і переверни його на сковороді, щоб він якомога більше просочився оливковою олією і часником. Зробіть це кілька разів. Накрий сковороду і готуй протягом 1 хвилини. Зніміть кришку і знову переверніть шпинат. Накрий сковороду і готуй ще хвилину. Зніми з вогню і злий зайву рідину:
  • Після 2 хвилин готування під кришкою шпинат повинен повністю розваритися. Зніми з вогню. Посоли за смаком і подавай.
  • Ревінь

    
 Крапива, шпинат и еще 3 самые полезные летние травы

    Корисні властивості

    Знижує рівень холестерину

    Вживання в їжу стебел ревеню знижує рівень так званого «поганого» холестерину (ЛПНЩ).

    Сприяє травленню

    Дубильні речовини, що містяться в стеблах ревеню, покращують травлення та здоров’я кишечника. Ревінь також багатий клітковиною, яка допомагає запобігти запорам.

    Зміцнює кістки

    Стебла ревеню багаті вітаміном K, який відіграє ключову роль у підвищенні щільності кісток і зниженні ризику переломів.

    Захищає від вільних радикалів

    Порція ревеню містить більше антиоксидантів, ніж порція капусти. Це означає більший захист від шкідливих вільних радикалів, які можуть призвести до хронічних захворювань.

    Доглядає за шкірою

    Антиоксиданти, що містяться в ревені, не тільки захистять від хронічних захворювань, але і допоможуть виглядати молодше. Вони сприяють виробленню колагену, який робить шкіру більш пружною і рівною.

    Бореться із запаленнями

    Стебла ревеню містять антоціани, сполуки, які надають їм насичений червоний колір. Вживання в їжу продуктів, багатих антоціанами, сприяє зменшенню запальних процесів і більшого захисту від хронічних захворювань, таких як діабет.

    Покращує здоров’я печінки

    Сполуки, що містяться в стеблах ревеню, покращують здоров’я кишечника і можуть захистити печінку від шкідливого впливу. Згідно з дослідженнями, прийом екстракту ревеню пов’язаний з поліпшенням стану печінки у людей, які надмірно вживали алкоголь.

    Зміцнює здоров’я серця

    Антоціани, що містяться в стеблах ревеню, можуть зміцнити серце, зменшуючи запалення та запобігаючи атеросклерозу, звуженню та затвердінню судин.

    Може захистити від раку

    Оскільки стебла ревеню багаті антиоксидантами, їх вживання в їжу може допомогти захистити від деяких видів раку. Антиоксиданти допомагають відновлювати клітини, захищаючи їх від пошкодження вільними радикалами, які можуть призвести до онкології.

    Панна-котта з ревеню та білого шоколаду

    Інгредієнт

    • 4 пластинки дрібного желатину
    • 400 мл збитих вершків
    • 300 мл молока
    • 120 г цукрової пудри
    • 1 стручок ванілі, розрізаний навпіл і очищений від насіння, або 1 ч. л. ванільної пасти з стручків ванілі
    • 150 г білого шоколаду, дрібно нарізаного
    • 400 г ревеню, нарізаного шматочками по 2 см
    • Сік 1 лимона

    Приготування

  • Замочи желатин в мисці з крижаною водою на 10 хвилин, поки він не стане дуже м’яким. Тим часом змішай вершки, молоко, цукор, стручок ванілі і насіння в каструлі разом з дрібкою солі і доведи до слабкого кипіння.
  • Як тільки желатин закипить, зніми з вогню (видали стручок ванілі), додай шоколад, потім перемішай, щоб він розтанув. Протри желатин через дрібне сито, потім відіжми якомога більше води. Додай желатин в кремову суміш і ретельно перемішай. Перелий суміш через дрібне сито в глечик. Залиш на 5-10 хвилин, поки вона злегка не загусне, потім ретельно перемішати і розподіли порівну між шістьма формочками. Накрий і постав у холодильник мінімум на 6 годин, але краще на ніч.
  • Поклади ревінь, цукор і лимонний сік в каструлю і тушкуй на слабкому вогні, періодично помішуючи, поки ревінь не виділить трохи соку і не стане дуже м’яким, але не розвалиться. Його можна приготувати заздалегідь, а потім охолодити.
  • Виклади десерт на тарілки. Розігрій ревінь, потім також виклади його на тарілки і подавай.
  • Кульбаба

    
 Крапива, шпинат и еще 3 самые полезные летние травы

    Ці квіти не тільки радують око своєю сонячною жовтизною, вони ще й дуже корисні, якщо вживати їх всередину — так-так, їсти можна і листя, і стебла, і навіть самі квіточки.

    Користь кульбаби

    Може діяти як сечогінний засіб

    Кульбаба може діяти як сечогінний засіб (через високий вміст калію). Їх іноді використовують для лікування таких станів, як гіпертонія (високий тиск) та застійна серцева недостатність.

    Сприяє поліпшенню травлення

    Протягом століть кульбаба використовувалася лікарями по всьому світу для підтримки здорового травлення. Він використовується для лікування нетравлення шлунка, запорів і запалень шлунка і печінки. Кульбаба також допомагає позбутися від нудоти. Також він може стимулювати вироблення жовчі — рідини, яка природним чином виробляється печінкою і допомагає розщеплювати харчові жири в процесі травлення.

    Джерело антиоксидантів

    Одна порція зелені кульбаби забезпечує понад 50% добової норми бета-каротину, потужного антиоксиданту. Антиоксиданти допомагають виводити шкідливі сполуки, які пошкоджують тканини і з часом підвищують ризик розвитку таких захворювань, як діабет, рак.

    Лимонад з кульбаб

    Приготування лимонаду з кульбаб-прекрасний спосіб насолодитися корисними властивостями рослини і освіжитися в спекотний літній день.

    Інгредієнт

    • 3 л води
    • 500 г квіток кульбаби
    • Сік 4 лимонів
    • Мед за смаком

    Приготування

  • Промий квітки і поклади їх в банку об’ємом 3 літри.
  • Залий банку водою кімнатної температури і додай лимонний сік.
  • Додай свіжий мед за смаком і охолоди.
  • Через кілька годин можна процідити квіти, але за бажанням можна залишити в лимонаді.
  • Щавель

    
 Крапива, шпинат и еще 3 самые полезные летние травы

    Ця рослина теж тобі напевно знайоме. Але чи знаєш ти всю його користь?

    Користь щавлю для здоров’я

    Покращує травлення

    Щавель є хорошим джерелом клітковини (у 100 грамах може міститися до 4 грамів клітковини. ), яка сприяє здоровому випорожненню кишечника і травленню. 

    Підтримує здоровий зір

    В одній порції міститься більше 100% вітаміну А, який може підтримувати здоров’я очей, імунну та репродуктивну системи. Вітамін А також допомагає серцю, легеням, ниркам та іншим органам працювати належним чином.

    Підтримує здорову імунну систему

    В одній порції щавлю міститься близько 80% вітаміну З, який допомагає підтримувати імунітет. Вітамін C також необхідний для росту і відновлення тканин і відіграє життєво важливу роль у підтримці здоров’я органів.

    Салат з буряка зі щавлем і фісташковою заправкою

    Інгредієнт:

    • 2 варені буряки
    • 1/4 склянки фісташок, підсмажених, несолоних
    • 3-4 столові ложки оливкової олії
    • 2 столові ложки бальзамічного оцту
    • 1 пучок щавлю
    • Грінки для посипання

    Приготування

  • Очисти і наріж буряк часточками.
  • Подрібни фісташки в блендері з 3/4 склянки води і збивай до отримання однорідної маси. Процідіть і приправте сіллю і перцем. Збий все це з оливковою олією і бальзамічним оцтом.
  • Очисти щавель від плодоніжок і наріж листя соломкою. Виклади нарізані соломкою листя на дно тарілки, зверху виклади буряк, потім грінки і скропи соусом, що залишився. На завершення додай ще трохи фісташок і поперчи.