Чим мити варильну панель: скляну і індукційну

Чем мыть варочную панель: стеклянную и индукционную

Скляні та індукційні плити приваблюють своїм лаконічним виглядом і прекрасно вписуються в сучасний дизайн інтер’єру. Доглядати за ними досить просто, але потрібно враховувати невеликі нюанси, щоб випадково не зіпсувати поверхню. Завдяки порадам експертів Суперчисто, ви дізнаєтеся, чим мити індукційну і склокерамічну варильні панелі.

Чим мити скляну плиту?

Існує лише один дієвий метод зберегти зовнішній вигляд плити. Це її щоденне миття після готування. На склі завжди буде видно найменші засохлі крапельки, і прибрати їх в подальшому буде лише складніше. Для догляду за склокерамікою в домашніх умовах знадобляться:

  • Губка / ганчірка без абразиву;

  • Одноразові серветки з бавовни;

  • Скребок.

Для щоденного прибирання без будь-яких складних і старих забруднень підійде засіб для посуду. Після готування плита ще деякий час залишається гарячою за рахунок залишкового тепла. В цей час обережно пройдіться скребком по пригорілим залишкам. Розташуйте його під гострим кутом і рухайте туди-сюди.

Вже після охолодження можна обробити брудні місця гелем для посуду. Якщо є час, залиште піну на 40 хв.тільки стежте, щоб рідина не втекла за межі поверхні. Потріть бруд злегка мокрою губкою. Змийте мильну воду і витріть плиту насухо. Наостанок відполіруйте її х / б серветками.

Якщо додати цю процедуру в вашу буденну рутину, плита стане блищати від чистоти.

Чим чистити індукційну плиту?

На жаль, не завжди вистачає часу, щоб щодня займатися домашніми справами. Спочатку невеликі забруднення здаються некритичними. Але вони магнітом притягують до себе пил, жир, нагар загартовується все більше. І ось вже поверхня потребує більш серйозної мийці. Якщо раптом під рукою не знайшлося спеціального засобу, скористайтеся наступним гайдом:

  • Приберіть всі пригорілі крихти. Для цього замочіть м’які ганчірки в мильній воді і розкладіть їх на забруднення. Під впливом вологи нагар пом’якшиться і його можна буде зчистити скребком. Обов’язково розташовуйте його під кутом 45°.

  • Змийте мило.

  • Приберіть зайву вологу сухим рушником.

  • Після таких дій на панелі можуть з’явитися білі плями. Не лякайтеся, вони легко прибираються столовим оцтом. Змочіть ним ганчірку і легко потріть всі ділянки, які змінили свій колір.

    В інтернеті зустрічається інформація, що, якщо нагар трудноочищаем, а кошти для індукції у вас немає, можна скористатися побутовою хімією для сантехніки і кахельних плит. Але не потрібно прислухатися до таких порад! Ці кошти не призначені для склокераміки і можуть безповоротно зіпсувати техніку. 

    Перемогти засохлий жир допоможуть народні способи. Головний інгредієнт, який знайдеться на будь — якій кухні-харчова сода. Її розводять водою до пастоподібної консистенції і наносять на 5 хв.після потрібно ретельно прибрати масу вологою ганчіркою. Якщо після процедури ви не задоволені результатом, повторіть дії ще раз і збризніть содову суміш оцтом. Це повинно допомогти впоратися з сильним нагаром. Змийте все з панелі чистою ганчіркою, не забуваючи промивати її під проточною водою.

    Якщо ви недогледіли за молоком, і воно втекло, нашатирний спирт прибере утворилися плями. Його не рекомендується застосовувати в чистому вигляді. Краще додати в воду в пропорції 1: 5. Для зручності використання можна залити розчин в пляшечку з дозатором-розпилювачем. Збризніть на панель і протріть через 10 хв. 

    У будь-якої господині є рослинне масло. Змочіть їм безворсову серветку і покладіть на забруднення на 30 хв.протріть панель з миючим засобом. Маслом можна не тільки почистити плиту, але і захистити її від забруднень в майбутньому. Злегка намочіть ганчірочку маслом і обробіть поверхню. Вона покриється невидимою оку плівкою, яка дозволить прибирати бруд вологою ганчіркою.

    Кращі засоби для чищення для варильних панелей

    Сучасні засоби для чищення дозволяють не витрачати багато часу на прибирання. Їх ефективна формула справляється із застарілим жиром і нагаром за лічені хвилини. І вам не доведеться докладати зусиль, щоб відтерти плями на плиті. Експерти Суперчисто підібрали для вас кращі засоби, ніж чистити плиту.

    • CIF блискучий ефект Антижир. Моментально проникає в забруднення і починає розчиняти їх. До складу входить масло апельсина і мандарина;

    • Чистячий крем CIF Active Lemon. Унікальна формула з мікрокристалами. Справляється з нагаром, стійким жиром і плямами. Чистить без подряпин і розлучень;

    • Чистячий гель Cif 5в1. Ефективний проти будь-яких забруднень. До складу входять ефірні масла;

    • Cif Сила природи для кухні. На 98% складається з компонентів натурального походження. Підходить для всіх типів поверхонь.

    • Універсальні серветки Cif. Не залишають ворсинок і розлучень. Зручно використовувати для щоденного догляду за плитою.

    Спреї зручніше застосовувати для видалення забруднень з усієї поверхні плити, а гелі та креми для локального використання.

    Як доглядати за варильною поверхнею?

    Практичні поради по догляду за плитою досить прості:

  • Використовуйте якісний посуд з чистим дном;

  • Не рекомендується ставити на плиту емальовані каструлі, а також з алюмінію, міді. Вони можуть залишати не очищаються сліди;

  • Готуйте їжу тільки на чистій плиті. Залишки їжі, старий жир, нагар можуть лише сильніше в’їстися в плиту. Тоді доведеться витратити більше часу на позбавлення від них;

  • Якщо під час готування на поверхню впали цукор, сироп, розплавлений пластик або поліетилен, відразу вимикайте техніку і видаляйте забруднення губкою або спеціальним скребком. Інакше маса затвердіє і при очищенні може випадково подряпати скло;

  • Ніяких абразивів. Тільки “м’які” засоби, ганчірки і губки, які не залишать після себе слідів. Не рекомендується замінювати скребок ножем або іншим гострим предметом;

  • Дочекайтеся повного охолодження, і тільки тоді приступайте до прибирання. В іншому випадку на склокераміці залишаться білясті мильні сліди;

  • Після прибирання протріть поверхню насухо, щоб не з’явився наліт і розлучення.

  • Відмити склокерамічну або індукційну плиту зовсім не складно. Це можна зробити як народними способами, так і добре зарекомендували себе миючими засобами, які завжди повинні бути під рукою у будь-якої господині. При достатньому своєчасному догляді варильна поверхня прослужить набагато довше, радуючи власницю чистотою і блиском. А вам не доведеться витрачати дорогоцінні хвилини вільного часу на виснажливу прибирання.