Догляд за склокерамічною плитою: чим і як краще чистити

Уход за стеклокерамической плитой: чем и как лучше чистить

Склокерамічні панелі завоювали любов споживачів завдяки безлічі достоїнств. Серед них: висока міцність, рівномірний нагрів, естетичний зовнішній вигляд. Але при регулярному використанні навіть на самій гладкій поверхні з’являються забруднення і нагар. Експерти Суперчисто розкажуть, як проводити чистку, а також доглядати за склокерамічною плитою на кухні.

Особливості склокерамічних плит

Склокераміка-дорогий і досить делікатний матеріал, що вимагає особливого догляду. Незважаючи на необхідність дбайливого поводження, панель сама по собі є високоміцної. Вона не розіб’ється від удару, що падає з висоти важкої сковороди або каструлі. 

Принцип дії такої побутової техніки простий. Він полягає в моментальному нагріванні конфорок за рахунок роботи нагрівальних елементів (тенів), розташованих під панеллю.

Зверніть увагу, що гарячої стає тільки включена конфорка, а навколишня її площа залишається холодною.

Після відключення відбувається моментальне охолодження. Буде потрібно буквально пара хвилин, щоб панель стала безпечною для дотику. 

Є у плит зі склокерамічною поверхнею кілька істотних недоліків:

  • Нестійкість до точкових впливів. Випадково впав вістрям вниз металевий предмет (ніж, скребок, лопатка) приведуть до утворення тріщин і відколів. 

  • Необхідність використання для готування каструль, сковорідок, а також іншого посуду з рівним дном. 

  • Сприйнятливість до температурних перепадів. Якщо ви пролили на гарячу конфорку холодну рідину, то існує ризик псування техніки. 

  • Вимогливість покриття до догляду. Чим швидше будуть усунені плями, тим краще. Засоби для чищення повинні бути з максимально м’якою, але ефективною формулою, щоб відмити будь-який бруд.

Чим чи стить склокерамічну плиту

Щоб якомога довше зберегти естетичність панелі, проводите її очищення кожен день. Для цього вам знадобляться: ганчірочка з м’якого матеріалу (мікрофібри, велюру) або губка, а також миючі засоби і сухі бавовняні або одноразові паперові рушники. 

Для миттєвого усунення будь-яких забруднень скористайтеся спреєм блискучий ефект Антижир від Cif. Він ідеально підходить для таких варильних плит. Поверніть форсунку в робоче положення, розпиліть засіб, почекайте кілька секунд, а потім протріть ганчіркою. Активні компоненти Cif проникають вглиб плям, розчиняючи масло, жир, залишки їжі. Щоб помити плиту, більше не потрібно ніяких зайвих тертя. Пара хвилин-і ваша техніка сяє. 

Також якщо під час готування ви випадково забруднили поверхню, то на допомогу прийдуть вологі серветки CIF. Вони виготовлені з м’якого нетканого матеріалу, який не подряпає делікатну склокераміку. 

Чи можна почистити склокерамічну плиту содою? Це, мабуть, найпоширеніший питання по догляду. Як би не була ефективна сода щодо будь-яких забруднень, вона досить абразивна. Тому, якщо ви вирішили посипати плями порошком, а потім потерти губкою, то цього точно робити не варто. Краще і надійніше застосовувати перевірені способи з очищення, коли мова йде про такий матеріал.

Без використання правильного посуду, мінімізації впливу температурних перепадів, дбайливої експлуатації неможлива правильна робота склокерамічної варильної панелі. А відсутність регулярного догляду і зовсім загрожує виникненням пошкоджень і виходом техніки з ладу. Тому, чим відповідніше ви підходите до справи, тим довше техніка буде радувати.

Вам знадобиться:

  • ганчірочка,

  • губка,

  • паперові рушники,

  • сода