Чим відіпрати акварельну фарбу з одягу: 22 кращих засоби

Буває складно відіпрати плями акварелі після занять творчістю. Розповідаємо про кращі способи, які підійдуть для різних видів тканини.


 Чем отстирать акварельную краску с одежды: 22 лучших средства

Склад акварельної фарби
Як відіпрати акварельні фарби з одягу
1. Господарське мило
2. Гліцерин
3. Дитячий пральний порошок
4. Оцет і нашатирний спирт
5. Гарячий оцет
6. Харчова сода та перекис водню
7. Плямовивідник
8. Лимонний сік і перекис водню
9. Уайт-спірит
10. Бензин
11. Шампунь для волосся
12. Вершкове масло і пральний порошок
13. Бура, кефір і оцет
14. Рослинна олія і пральний порошок
15. Спирт і гліцерин
16. Зубна паста
17. Скипидар
18. Кип’ятіння
19. Рідина для зняття лаку
20. Біла глина і бензин
21. Сода і мило
22. Кисневий відбілювач

Малювання аквареллю-захоплююче творче заняття для дітей і дорослих. Акварельні фарби використовуються на уроках в школі і в художніх студіях. Часто після використання акварелі залишаються плями на одязі, які буває складно відіпрати. Особливо страждають білі шкільні сорочки і блузки. Хоча акварельні фарби виготовляються на водній основі, відіпрати їх буває непросто, і звичайна чистка з пральним порошком не дає бажаного результату. Це відбувається тому, що барвники мають стійкий склад, і щоб їх вивести, діяти потрібно швидко.

Склад акварельної фарби

Щоб успішно вивести пляму, важливо розуміти, з чого складається акварель. Це водорозчинна фарба з натуральними пігментами яскравого кольору і високою стійкістю. Додатково до складу додають закріплювачі, щоб забезпечити рівне нанесення.

  • Пігменти-компоненти природного походження у вигляді порошку дрібного помелу.
  • Клей-речовина, яка додає в’язкість. Він надає барвнику стійкість і дозволяє рівномірно наносити фарбу на папір. В якості сполучного компонента використовуються гуміарабік, камедь Тернова, декстрин.
  • Пластифікатор-пом’якшує фарбу і спрощує роботу з нею. Може складатися з меду, цукру або гліцерину.
  • Бичача жовч-попереджає згортання фарби до моменту висихання на папері.
  • Фенол-використовується як антисептик. Попереджає появу цвілі і грибка.
  • Вода-діє як розчинник.

Як відіпрати акварельні фарби з одягу

1. Господарське мило

Найлегше вивести свіже забруднення, поки воно ще не встигло засохнути і вбратися в тканину. Тому при виявленні плям акварелі потрібно діяти швидко. Порядок дій наступний: одяг вивернути на виворіт. Забруднене місце потримати під проточним напором кілька хвилин до тих пір, поки пляма не почне світлішати. Випрати руками з господарським милом і сполоснути річ в прохолодній воді. Потім випрати з пральним порошком. Якщо фарба в’їлася і це засіб не допомогло, є ще кілька дієвих способів.

2. Гліцерин

З його допомогою можна вивести будь-які плями, включаючи і акварельні фарби. Для цього пляма рясно змащують гліцерином і залишають на 15 хвилин, щоб склад подіяв і пом’якшив пігмент. Далі готують склад з 1 ст.л. спирту і 1 ст. л. гліцерину, і цією сумішшю обробляють пляма. Потім річ перуть з милом вручну або з пральним порошком в машинці.

3. Дитячий пральний порошок

Він спеціально створений для того, щоб відпирати забруднення з дитячих речей, включаючи фарби або сліди від їжі. Підійде також пральний порошок з функцією виведення плям. Свіжа пляма, яке ще не встигло засохнути, промивають під струменем холодної води під краном і відразу ж перуть в машинці з подвійною порцією порошку.

4. Оцет і нашатирний спирт


 Чем отстирать акварельную краску с одежды: 22 лучших средства

Якщо ти шукаєш, ніж відіпрати акварельну фарбу з делікатних тканин, спробуй це засіб. Для приготування миючого складу змішують обидва компоненти в рівних частинах. Отриману суміш наносять і залишають на 30 хвилин, щоб барвник почав розчинятися. Після цього перуть в машинці з порошком на звичайній програмі.

5. Гарячий оцет

Цей спосіб добре допомагає від засохлих старих плям, але він підійде тільки тим тканинам, яким не потрібно дбайлива чистка. Наприклад, його можна використовувати для прання білої шкільної сорочки з бавовни. Він не підходить для делікатних виробів з шовку або шифону. На кольорових речах потрібно перевірити на непомітній ділянці, так як воно може привести до вицвітання. Як використовувати: оцет розігрівають і наносять на ватний диск або текстильну серветку. Змочений складом компрес накладають на пляму з лицьового боку. Залишити для впливу на 15-30 хвилин, потім відразу ж випрати в машинці.

6. Харчова сода та перекис водню

Ці засоби відбілюють плями, тому їх можна використовувати для прання білих речей, але не рекомендується наносити на кольорові тканини, так як вони можуть вицвісти. Для приготування складу змішують 50 г соди харчової і 50 мл перекису водню, потім додають 50 мл гарячої води. Розмішати до розчинення соди і нанести на пляму. Залишити на 15 хвилин для відмокання. Після цього прополоскати під проточним потоком і випрати в машинці звичайним способом.

7. Плямовивідник

Його використовують для усунення стійких забруднень з кольорових речей, які не можна вибілювати. Краще використовувати продукт з натуральним складом. Нанести на забруднену ділянку, втерти в тканину і залишити на 15 хвилин, щоб подіяло. Після цього прополоскати річ і випрати в машинці або руками.

8. Лимонний сік і перекис водню

Цей склад підійде для як білого одягу, так і для кольорового. Допомагає впоратися зі старими плямами, які вже встигли засохнути. Спочатку річ змочують перекисом водню так, щоб область з плямою просочилася повністю. Зі свіжого плоду лимона віджимають сік. Залежно від розміру плями може знадобитися від 50 до 100 мл.сік втирають в текстиль і залишають на годину для дії. Якщо забруднення поверхневе, можна замість віджиму соку покласти часточку лимона на поверхню і потерти їй забруднене місце. Після цього тканину ретельно виполіскують під краном. Якщо результат не влаштовує, процедуру можна повторити.

9. Уайт-спірит

Це розчинник, який використовують для розведення фарб. З його допомогою можна вивести пляму від акварелі. Працювати потрібно в рукавичках. Під річ підкладають ганчірку або непотрібний рушник. White spirit наносять на ватний диск, віджимають надлишки і протирають забруднене місце. Рухи повинні бути від країв плями до центру, щоб не збільшити площу забруднення. Після цього прополоскати під краном і випрати порошком з функцією відпирання плям.

10. Бензин

Це ефективний розчинник проти будь-яких видів фарби, включаючи акварельні. Замість нього можна використовувати гас. Застосовувати його потрібно обережно, і спочатку перевірити на непомітній ділянці тканини, щоб переконатися, що він не зіпсує колір тканини. Якщо за 5-10 хвилин річ не злиняла, засіб підходить для видалення плям. При його використанні необхідно надіти господарські Рукавички. Під тканину підкладають текстильну серветку або старий рушник. Розчинником змочують ватний диск і прикладають до плями на кілька хвилин. Після цього протирають від країв до середини і промивають. Щоб прибрати запах бензину, одяг перуть в теплій воді з милом або в машинці.

11. Шампунь для волосся


 Чем отстирать акварельную краску с одежды: 22 лучших средства

Крім господарського мила, можна використовувати звичайний засіб для миття волосся. Його розводять в 100 мл холодної води до появи густої мильної піни. Отриману піну рясно наносять на забруднену ділянку і круговими рухами втирають в тканину. Після цього труть руками і промивають під проточною водою. Повторити кілька разів, знову нанести піну, потерти і змити.

12. Вершкове масло і пральний порошок

За допомогою цього простого засобу можна відіпрати як акварельні, так і масляні фарби, які важко вивести. 70 г вершкового масла нагрівають до кімнатної температури і змішують з 80 г порошку для прання. Повинна вийти однорідна маса без крупинок. Отриману суміш нанести на забруднене місце і втерти за допомогою непотрібної зубної щітки. Залишки стирають серветкою. Потім накривають оброблену ділянку харчовою плівкою і залишають на 30 хвилин. Після цього річ запирають вручну з господарським милом і відправляють в машинку з пральним порошком.

13. Бура, кефір і оцет

Тетраборат натрію-ефективний засіб для очищення одягу від забруднень. Для приготування миючого складу змішують 85 мл кефіру, 75 г бури і 6 ст.л. оцту і ретельно перемішують до розчинення. Готовий розчин наносять на забруднену ділянку тканини з вивороту і залишають до висихання. За допомогою щітки зчищають залишки, полоскають в прохолодній чистій воді і наносять склад на лицьову сторону. Знову залишити до висихання і прополоскати. Кефір в складі пом’якшує оцет, тому його можна застосовувати і для делікатних кольорових тканин, попередньо перевіривши на непомітній ділянці.

14. Рослинна олія і пральний порошок

Для цього способу змішують 4 ст.л. порошкового відбілювача, 310 г прального порошку, 4 ст. л. рослинного масла і розчиняють суміш в 10 л води. У цьому складі замочують речі на 2-3 години. Після відмокання перуть в машинці з режимом додаткового полоскання, щоб видалити залишки масла.

15. Спирт і гліцерин

Якщо ти задаєшся питанням, як відмити акварельну фарбу, якщо вона вже в’їлася в тканину, спробуй цей спосіб. Цей склад допоможе відіпрати навіть старі плями, його можна використовувати як на білому одязі, так і на кольоровий. Замість спирту можна взяти нашатир. Змішати 30 мл медичного спирту і 30 мл гліцерину. Нанести розчин на очищувану область і залишити на 20 хвилин для впливу. Прополоскати під проточною водою і випрати звичним способом руками або в машинці.

16. Зубна паста

Завдяки чистячим і відбілюючим властивостям її можна використовувати для очищення різних поверхонь, включаючи і виведення плям з одягу. Розповідаємо, як вивести акварельну фарбу з одягу за допомогою зубної пасти. Краще підійде біла відбілююча паста без барвників. Її рясно наносять і труть непотрібною зубною щіткою. Після цього виріб намилюють господарським милом і знову зчищають щіткою. Потім одяг перуть в машинці на відповідному режимі.

17. Скипидар

За допомогою цього миючого засобу з маслянистою текстурою можна відіпрати як акварельні, так і масляні фарби. Виконувати процедуру потрібно в рукавичках. Для цього ватний диск змочують в розчині і протирають їм забруднену ділянку. Потім готують содовий розчин з 3 ст.л. харчової соди і 100 мл чистої води. Отриманою сумішшю поливають брудне місце. Після цього випрати річ вручну під проточною водою, а потім в машинці з додатковим режимом полоскання.

18. Кип’ятіння


 Чем отстирать акварельную краску с одежды: 22 лучших средства

Білі тканини можна прокип’ятити в відбілюючому складі. Для цього змішують 1 ст.л. харчової соди, 1 ковпачок перекису водню і 1 ковпачок нашатирного спирту. У каструлі довести до закипання 1 л води і додати відбілюючий компонент. Покласти річ в гарячу воду і залишити на 30 хвилин. Потім вимкнути плиту і залишити до охолодження. Після того як рідина охолоне, акуратно дістати, випрати руками і прополоскати.

19. Рідина для зняття лаку

Підійде засіб, який містить ацетон в складі, оскільки він краще розчиняє барвники. Спочатку тканину обробляють серветкою, щоб увібрати частину барвника і рідина краще проникла всередину волокон тканини. На забруднене місце наливають рідину для зняття лаку і залишають на 2-5 хвилин. Після цього пляма відтирають щіткою, рухаючись від країв до середини. Якщо фарба погано відходить, додають ще розчинника. Коли забруднення вийде відтерти, тканину обполіскують під проточною водою. Потім перуть в машинці на звичайному режимі.

20. Біла глина і бензин

Цей склад добре підходить для відпирання білих речей. Тому якщо ти шукаєш, як видалити акварельну фарбу з білосніжною блузки, тобі підійде цей спосіб. Для цього обидва продукти змішують в рівних пропорціях і отриману кашку наносять на забруднення. Тканину залишають на 2 години, щоб засіб встиг подіяти, а залишок очищувача зчищають щіткою. Після цього виріб необхідно випрати, використовуючи порошок для виведення плям.

21. Сода і мило

Повернути чистоту і білосніжний вигляд допоможе склад з 1 ч.л. соди харчової, натерта стружка одного бруска господарського мила і 1 л води. Рідина прогріти до закипання і прополоскати річ до зникнення фарби.

22. Кисневий відбілювач

Якщо тканина делікатна і її не можна кип’ятити або запирати агресивними засобами, можна використовувати відбілювачі з кисневим дією. Забруднення змочують водою і наносять склад на пляму. Залишають на 20 хвилин для впливу. Якщо річ біла, можна використовувати порошковий відбілювач. Для цього в гарячій воді розчиняють ковпачок кошти і занурюють одяг на півгодини. Потім річ перуть вручну або в машинці. Можна додати ще 1 ковпачок відбілювача для прання.