Чим відмити наліт і жовтизну у ванній

Чем отмыть налет и желтизну в ванной

Серед місць, де можна знайти умиротворення, мало що зрівняється з ванною. Однак за все треба платити — храм чистоти і розслаблення вимагає регулярного догляду. Дізнайтеся, як підібрати відповідні миючі засоби та позбутися від плям іржі та вапняного нальоту, не пошкодивши емаль!

Як чистити поверхні різних типів: основні рекомендації

Акрилові ванни

Їх потрібно мити максимально акуратно, адже поверхня може постраждати навіть від тертя губкою середньої жорсткості. Щоб після чищення не залишалися подряпини та інші пошкодження, рекомендуємо використовувати тільки м’які губки і засоби для чищення, призначені для акрилових ванн, бажано у вигляді пасти або гелю. Ні в якому разі не застосовуйте пральні порошки, абразивні речовини, емульсії з ацетоном, спиртом, хлором або бензином. Розчин оцту і соди можна наносити у виняткових випадках (максимально рідко) і тільки локально – на особливо сильні забруднення (тобто не на всю поверхню відразу).

Емальовані сталеві ванни

Щоб відмити ванну від жовтого нальоту або будь-яких інших забруднень, ні в якому разі не включайте дуже гарячу воду. Через різкий перепад температур емаль може розтріскатися. Також під забороною металеві або будь-які інші жорсткі губки. При виборі миючого засобу рекомендуємо віддавати перевагу спеціальній побутовій хімії, яка делікатно доглядає за емаллю.

Емальовані чавунні ванни

Як і у випадку зі сталевими ваннами, їх не можна чистити жорсткими губками або металевими мочалками. Це може привести до утворення подряпин, а також витончення шару емалі. Не можна використовувати агресивні засоби, в складі яких відзначається високий вміст хлору.

Порада! Після кожного використання протирайте ванну мокрою ганчіркою або губкою, щоб на ній не насихала мильна піна. Це особливо важливо, оскільки зараз більшість сантехніки не допускає застосування «жорстких» абразивних засобів для чищення. Це зрозуміло: якщо подряпати захисне покриття, на фібергласі, фаянсі або емалі з’явиться невивідна пляма. Саме тому до вибору засобу для чищення ванни слід поставитися особливо уважно. Вибирайте засоби Cif (крем або спрей), вони очищають поверхню більш дбайливо, ніж абразивні частинки силікатного піску, які є основою традиційних засобів.

Способи чищення ванни народними засобами: розбираємо популярні варіанти

  • Важливо! Ми перерахуємо основні народні засоби, але вони неоднаково підходять для всіх поверхонь. Обов’язково враховуйте матеріал ванни і тип забруднення! А ще завжди використовуйте рукавички, щоб уникнути травмування шкіри.

Як очистити ванну лимонною кислотою

Для того, щоб відмити ванну від жовтизни, можна використовувати лимонну кислоту. Заготовте розчин високої концентрації на основі лимонної кислоти (3-5 столових ложок на 0,5–1 л води). Обробіть ванну вийшов засобом. Потім відразу змийте або залиште на час (в залежності від ступеня забруднення). Після сполосніть і протріть м’якою тканиною. Якщо ви вирішили відмити акрилову ванну, використовуйте слабкий розчин лимонної кислоти (досить пари столових ложок на літр води).

Як очистити ванну харчовою содою

Найбільш легкий спосіб-механічна чистка ванни за допомогою соди. Для цього насипте її на губку або саму поверхню і акуратно починайте відтирати пляму. Цей метод не підходить для догляду за акриловими ваннами так як частинки соди можуть її подряпати.

Як очистити ванну зубною пастою

Паста може відмити ванну від іржі (не сильною) і вапняного нальоту. Засіб використовують локально: тільки на проблемних ділянках. Нанесіть за допомогою щітки потрібну кількість пасти на забруднені місця, залиште на 10 хвилин. Потім акуратно потріть і змийте теплою водою залишки кошти.

Як очистити ванну нашатирним спиртом

Змочіть серветку розчином і покладіть на забруднене місце, залиште так приблизно на годину. В цей час в кімнаті нікого не повинно бути. Через годину спочатку провітріть ванну, а потім заходите, щоб прибрати засіб і помити все.

Нашатирний спирт можна використовувати і не в чистому вигляді. Можна зробити засіб для чищення ванни з перекису водню і водного розчину аміаку в співвідношенні 1:2. Отриманий розчин потрібно нанести на забруднену поверхню і залишити на 15 хвилин. Після слід сполоснути залишки кошти. У разі необхідності повторити.

Як очистити ванну білизною і оцтом

Відмити ванну від жовтизни може допомогти розчин з підручних засобів. Змішайте 9% – ний оцет і білизну в пропорції 1:1. Обробіть отриманою сумішшю поверхню і почекайте 15 хвилин. Потім почистіть ванну губкою, сполосніть теплою водою.

Як очистити в анну від жовтого нальоту бурої

Рецепт зазвичай готується на око. Додайте у воду потрібну кількість Бури, щоб вийшла пастоподібна консистенція. Важливо: переконайтеся, що бура остаточно розчинилася. Розподіліть пасту по забрудненій ділянці і залиште до висихання. Потім акуратно змийте її і протріть ванну м’якою тканиною. При сильних плямах, які глибоко в’їлися, рекомендуємо повторити подібну процедуру.

Як очистити ванну пральним порошком

Змочіть ванну теплою водою, посипте її пральним порошком, рівномірно розподіліть його по поверхні (для цього підійде губка). Залиште так на 30 хвилин. Після акуратно потріть все губкою і сполосніть водою.

Як очистити ванну засобом для миття посуду

Їм можна відмити тільки найсвіжіший наліт. Для цього змочіть забруднення водою, нанесіть на ванну за допомогою губки миючий засіб. Почекайте приблизно 20 хвилин, потім помийте і сполосніть поверхню.

Чистка ванни побутовою хімією

Якщо у вас не виходить відмити ванну домашніми засобами, використовуйте спеціальні чистячі спреї та гелі. Але спочатку ознайомтеся з основними правилами:

  • перед вибором обов’язково читайте склад засобів, враховуйте тип ванни;

  • суворо дотримуйтесь інструкції, яку дає виробник. Наприклад, одні засоби потрібно змивати відразу після нанесення, а інші слід залишити на кілька хвилин, щоб вони встигли подіяти і ефективно видалили іржу, наліт, жовтизну або будь-яке інше забруднення;

  • завжди використовуйте рукавички, щоб уникнути травмування шкіри;

  • будьте обережні: деякі засоби мають різкий запах, завжди включайте витяжку або відкривайте двері ванної. Якщо засіб потрібно нанести і залишити на якийсь час, то відразу після цього вийдіть з кімнати.

Які ж засоби побутової хімії можна використовувати?

Відмити вапняний наліт у ванній можна за допомогою миючого засобу CIF легкість чистоти Антиналет. Спрей відмінно підходить для акрилу і душових кабін.

Відмити ванну в домашніх умовах від забруднень також може допомогти універсальний чистячий засіб CIF спрей Ультра гігієна. Він не містить хлор і підходить для ванн будь-яких видів. Ще один плюс: спрей допомагає вбити до 99,9% бактерій*.

Відмити іржу у ванній можна за допомогою миючого крему Cif Актив Фреш. Засіб містить натуральні компоненти в складі і допомагає легко позбутися від іржавих патьоків, жовтизни, мильного нальоту та інших складних плям.

Порада! Для чищення скляних і дзеркальних поверхонь у ванні скористайтеся миючим засобом CIF легкість чистоти Ультра Блиск для скла і дзеркал. Використання засобу дозволить навести ідеальну чистоту і подарує гарний блиск.

Обов’язково враховуйте тип забруднення і вид вашої ванни при виборі засобу і способу чищення. Для акрилових ванн актуальна спеціальна побутова хімія або домашні заготовки на основі лимонної кислоти. Емальовані поверхні оптимально буде очищати за допомогою соди, господарського мила (без додавання кислот!). Сталеві ванни можна вибілювати концентрованими гелями (білизна і т.п.). Поверхні виробів з чавуну можна очищати за допомогою лужних, кислотних засобів, хлорки. І дуже важливо доглядати за ванною регулярно. Намагайтеся не допускати сильного забруднення!

* Інструментальні тести Unilever (Італія, 2017).

Часті питання про те, як відмити ванну в домашніх умовах

Як відмити ванну від в’ївся бруду?

Емальовані поверхні оптимально буде очищати за допомогою соди, господарського мила (без додавання кислот!).

Як відмити стару ванну?

Все залежить від типу поверхні і виду забруднень. Можна використовувати буру, соду, лимонну кислоту, порошок та ін.

Чим відмити емальовану ванну?

Емальовані поверхні можна очищати за допомогою соди, господарського мила (без додавання кислот!).