Як і коли поливати кактуси: основні заповіді досвідчених квітникарів

Кактуси улюблені багатьма за їх невибагливий характер і витривалість. Але все ж думка про те, що ці рослини не потребують взагалі ні в якому догляді – вкрай помилково.

Як і інші кімнатні рослини, Кактуси як мінімум відчувають потребу в поливі.

Для зволоження грунту в горщиках з колючими рослинами підходить звичайна вода з-під крана, яка відстоювалася мінімум добу або була профільтрована.

Використовувати жорстку воду небажано-виправити ситуацію можна кип’ятінням або додаванням кількох крапель оцтової кислоти.

Как и когда поливать кактусы: основные заповеди опытных цветоводов

Відповіді на питання, як часто слід поливати кактуси, немає. Частота поливів пов’язана зі станом рослини, температурою повітря і вологістю в приміщенні, а також кількістю сонячного світла.

Якщо вести мову про осінь, необхідно відзначити, що перед зимівлею рослини регулярність процедури варто поступово знижувати. Особливо актуально це правило для тих екземплярів, яким належить перезимувати в прохолодному приміщенні, оскільки через занадто частих поливів стовбур кактуса може бути деформований.

З приходом вересня поливи виробляють вранці-так основний обсяг вологи випарується протягом дня, що запобіжить можливе загнивання коренів.

При зволоженні прикладіть всіх зусиль, щоб рідина не потрапила на стебло, – воду слід лити у краю горщика, упевнившись, що земля добре просохла.

Оптимальний варіант поливу – через піддон. Налийте в нього побільше води, а через 10-20 хвилин злийте залишок. Важлива умова-наявність хорошого дренажу в горщику, щоб вода не застоювалася.