Ви напевно помічали накип всередині чайника при його постійному використанні. Причина її появи криється в солях кальцію і магнію в складі води. Кип’ятіння лише посилює процес утворення нальоту. Експерти поділяться порадами, Як позбутися від Накі Пі в чайнику.
Часта причина несправності водонагрівальних приладів-це накип. У чайнику вона може не тільки привести до проблем в роботі, але і позначитися на смаку споживаної води. Позбутися від неї можна народними методами і за допомогою побутової хімії. Але для початку давайте розберемося в причинах її виникнення.
Причини утворення накипу
Накип являє собою молочно-білий наліт. Він утворюється з магнію і кальцію в складі води. Тому ви легко виявите його у всіх приладах, де відбувається нагрів води з розчиненими в ній солями: бойлери, пральна і посудомийна машини, Праски, кавоварки. Наліт поступово може руйнувати техніку. Видалити накип в чайнику набагато складніше, якщо вона наросла товстим шаром. Механічні способи при цьому малоефективні.
Чим небезпечна накип
Накип не прийнято вважати суттєвою проблемою. Часто вона приймається лише за візуальний дефект. Погодьтеся, що наліт на дні виглядає неохайно і наливати воду з такої ємності неприємно. Однак поява накипу може привести до серйозних наслідків:
зменшення тепловіддачі нагріваються деталей,
зростанню споживання енергії при кип’ятінні електрочайника,
зносу стінок приладу,
утворення іржі,
зменшення терміну експлуатації побутової техніки,
зміни смаку і складу води.
Людей лякає потенційна шкода для здоров’я від осаду, що утворився в чайнику. Поспішаємо вас заспокоїти. Навіть якщо Ви проковтнете дрібні частинки пластівців, нічого страшного не трапиться. Залишиться лише неприємний присмак у роті. Солі кальцію і магнію малоактивні через свою нерозчинність.
Способи позбавлення від накипу всередині чайника
Щоб почистити чайник від накипу в домашніх умовах, можна використовувати спеціальні і підручні засоби. Наліт не любить органічні і неорганічні кислоти, тому народні рецепти базуються на використанні кислотосодержащих інгредієнтів.
Лимонна кислота
Цей спосіб підійде для виробів із пластику, металу, скла зі слабкими або середніми забрудненнями. Закип’ятіть воду, потім насипте туди 1-2 ст.л. лимонної кислоти. Якщо у вас немає порошку, замініть його чвертю лимона. Дочекайтеся охолодження окропу. Білий наліт відійде сам по собі. Обов’язково після прокип’ятіть чайник з чистою водою і обполосніть його.
Оцет
Налийте в чайник до половини обсягу розчин води і столового оцту(1:1). Закип’ятіть і залиште на годину. Потім гарненько промийте.
Газовані напої
До складу газованої води входить лимонна та інші кислоти (в тому числі ортофосфорна), тому ви можете сміливо використовувати її для очищення чайника від накипу (якщо її не дуже багато). Тільки попередньо залиште пляшку відкритою, щоб випустити бульбашки. Наповніть ½ об’єму чайника і доведіть до кипіння. З обережністю беріть кольорові напої, щоб вони не пофарбували стінки.
Сода
Налийте в чайник 2/3 води і розчиніть в ній соду: 1 ложка на літр. Після кип’ятіння дайте охолонути протягом 30-40 хвилин. Якщо ви користуєтеся чайником для плити, то можна залишити його на слабкому вогні на цей же час. Слідкуйте, щоб рідина не випарувалася. Якщо після процедури наліт ще залишився, повторіть дії, але вже зі столовим 9% оцтом (100 мл на 1 л води). Акуратно потріть чайник зсередини м’якою губкою. Прокип’ятіть зі звичайною водою кілька разів. Цей спосіб досить трудомісткий, але допоможе впоратися із застарілим вапняним нальотом.
Шкірка овочів і фруктів
Фрукти і овочі багаті природними кислотами, здатними розпушити відкладення. Як прибрати накип в чайнику з їх допомогою? Помістіть всередину шкірку від яблук, груш або митої картоплі, залийте на 2/3 водою і закип’ятіть. Залиште шкірку на 1-2 години. Розм’якшений наліт легко відійде за допомогою губки.
Розсіл
Послідовність не відрізняється від інших способів, наведених вище. Залийте розсіл і прокип’ятіть. Після охолодження помийте внутрішню поверхню гелем для посуду, щоб не залишилося специфічного запаху.
Побутова хімія
Спеціальний засіб можна знайти в магазині техніки або у відділі побутової хімії. В інструкції докладно описана послідовність кроків, як очистити чайник від накипу. Раз в кілька місяців проводите профілактичну чистку.
Як очистити чайник від нагару і жиру зовні
Приділяючи увагу внутрішній поверхні, не забувайте про зовнішній корпус. При готуванні на нього можуть потрапляти бризки жиру, які притягують до себе пил і мікроби. На чайнику забруднення будуть підгоряти, утворюючи некрасиві бурі плями. З жирним нальотом може впоратися крем CIF Актив лимон з мікрокристалами. Нанесіть його на вологу серветку або безпосередньо на чайник на кілька хвилин. Протріть і змийте водою. Крем не дряпає поверхню і приємно пахне цитрусами.
Профілактика появи накипу
На жаль, відкладення з’являються знову і знову. Щоб не ламати голову, ніж відмити накип в чайнику, не доводьте її до стану жорсткого нальоту. Уповільнити процес її освіти також можливо. Ось 4 ефективні способи.
Встановіть фільтр. Можете вбудувати його в водопровідні труби на вході в квартиру, перед кухонним краном або ж користуватися фільтр-глечиком. Чистячі елементи будуть вловлювати пісок і домішки.
Виливайте залишки води. При застої вона дає осад.
Регулярно чистіть і обполіскуйте чайник. Своєчасно прибирайте накип при першому її прояві.
Використовуйте бутильовану воду. Вона вже пройшла очищення і дає меншу кількість відкладень.
Перевірені народні рецепти можуть впоратися з накипом як в чайнику для газової конфорки, так і в його електричному аналогу. Очищення бажано проводити мінімум раз в два місяці, щоб не знижувалася ефективність роботи нагрівальних елементів. Не забувайте протирати і зовнішній корпус чайника.
Часті питання про видалення накипу в чайнику
З чим найкраще кип’ятити чайник, щоб позбутися від накипу?
У народних методах найбільш ефективні: лимонна кислота, оцет або сода.
Як прибрати в чайнику товстий шар накипу?
Закип’ятіть чайник з содою (1 ложка на літр води) і дайте постояти півгодини. Повторіть кип’ятіння, але вже зі столовим 9% оцтом (100 мл на 1 л). Ретельно промийте чайник.
Як ефективно видалити сильну накип?
У відділі побутової хімії ви можете придбати спеціальний засіб від накипу.