Дезінфекція посуду при коронавірусі в домашніх умовах

Дезинфекция посуды при коронавирусе в домашних условиях

Антисептики, захисні маски, одноразові рукавички, соціальна дистанція і постійний страх за здоров’я рідних і близьких — сучасні реалії людства. Нам, як ніколи, доводиться ретельно стежити за гігієною рук, навколишніх поверхонь, кухонного начиння. Експерти розкажуть, як правильно повинна проводитися дезінфекція посуду в домашніх умовах.

Навіщо потрібна обробка посуду при коронавірусі?

Чому важливо стежити за чистотою тарілок? Та тому, що вони є одним з основних шляхів передачі Covid-19. Але при цьому важлива саме дезінфекція, оскільки звичайні побутові засоби при митті посуду не роблять згубної дії на клітини вірусу. Вони надзвичайно живучі. Дивно те, що в навколишньому повітрі коронавірус живе кілька годин. А ось на поверхнях різних предметів — від декількох годин до 9 діб.

Життєздатність клітин залежить від температурних і вологісних умов. Так, на пластиковому посуді при відсутності відповідної обробки вони можуть спокійно існувати протягом 5-9 днів, на скляній і дерев’яній — до 4 діб, на алюмінієвій — до 8 годин, а на сталевий — до 48 годин. 

Таким чином, зараження ГРВІ-CoV-2 через тарілки та столові прилади не є вигадкою. На час пандемії забудьте про звичку їсти із загального посуду. Кожному члену сім’ї необхідний індивідуальний набір предметів (тарілка, Виделка, ложка). Не пийте із загальних чашок.

Чим і як здійснювати миття посуду при коронавірусі

Перш ніж приступити до дезінфекції, приберіть з тарілок залишки їжі і жиру. Потім вимийте їх звичним способом з великою кількістю гелю для миття посуду, ретельно змийте. Для наступного етапу очищення потрібна гаряча вода. Бажано температурою вище + 40 °С.капніть пару крапель засобу на губку і проведіть повторну обробку. 

Залишки гелю сполосніть водою температурою як мінімум + 60 ° С.тільки після цього переходимо до дезінфекції. У домашніх умовах вона може бути проведена складами на основі наступних діючих речовин:

 1. Гіпохлориту натрію. Гель Cif 5 в 1 підійде як не можна краще. Активна формула з дезинфікуючим компонентом допоможе позбутися від забруднень, бактерій і вірусів. Також використовуйте його для очищення раковин, поверхонь у ванній кімнаті, іншої сантехніки. Перед застосуванням струсіть пляшку, нанесіть крем на поверхню або губку, потріть, змийте водою. Для досягнення максимального ефекту залиште на кілька хвилин.

 2. Кіслородактівних речовин. Підійде перекис водню в концентрації не менше 3,0%.

 3. Спирт. Його зміст повинен бути не нижче 70%.

 4. Полімерних похідних гуаніду (Хлоргексидин біглюконат 0,05%). 

Будь-антисептик з перерахованих необхідно змити великою кількістю проточної води. Обов’язково просушіть все на сушарці або за допомогою рушника. Ні в якому разі не складайте в шафки вологий посуд або столові прилади. 

Якщо у вас є посудомийна машина, то виставляйте високу температуру (від +65°З) і тривалий час обробки (від 90 хвилин). Добре, коли вона додатково оснащена функцією ошпарювання або дезінфекції. При відсутності таких режимів не впадайте у відчай. Просто застосуєте будь-який з перерахованих раніше коштів. 

Також врахуйте, що категорично заборонено використовувати в побуті посуд з тріщинами, сколами емалі та іншими деформаціями. Через порушення цілісності емалі ці ділянки стають вразливими перед мікробами. Вони там розмножуються з величезною швидкістю. Тому краще такі предмети зовсім викинути.

На що ще звернути увагу при боротьбі з коронавірусом?

Однак вас повинна турбувати не тільки кришталева чистота посуду, але і раковини. Уявіть тільки, все, що ви змиваєте з тарілок і каструль, виявляється в чаші. Вона стає справжнім розсадником хвороботворних мікроорганізмів. Постійна вологість сприяє їх стрімкому розмноженню. 

Тому в кінці дня виділіть пару хвилин для ретельного миття та дезінфекції раковини. Вам знадобиться Універсальний гель Domestos. Нанесіть невелику кількість засобу на поверхню, ретельно потріть абразивної стороною губки або щіткою. Зачекайте 5 хвилин, а потім змийте водою. Також регулярно прочищайте зливні труби. Налийте гель в зливний отвір, залиште на 15 хвилин, промийте. 

Зверніть увагу на губки і ганчірки. Вони теж практично завжди вологі, а, значить, є сприятливим середовищем для життєдіяльності бактерій. В це випадку теж прийде на допомогу той же засіб Domestos. Візьміть 2 ковпачка гелю і 3 л води, змішайте і занурте губку в отриманий розчин. Рекомендується міняти ганчірки один раз в тиждень. Але чим частіше ви це робите, тим краще. 

Кухонні рушники сушіть в розправленому вигляді. Краще на батареї або сушарці. А також намагайтеся частіше їх прати. 

Дезінфекція посуду при коронавірусі-невід’ємна частина по боротьбі з підступним вірусом. Подбайте про здоров’я сім’ї, підберіть зручний і швидкий спосіб обробки. Потрапивши в несприятливі умови для себе, клітини Covid-19 стануть нежиттєздатними. Значить, вони перестануть бути заразними. Пам’ятайте, чим ретельніше ви підходите до справи, тим краще отримуєте результат.

Вам знадобляться:

 • рукавичка,

 • ганчірочка,

 • губка,

 • кухонні рушники,

 • гіпохлорит натрію,

 • перекис водню в концентрації не менше 3,0%,

 • спирт (вміст повинен бути не нижче 70%),

 • полімерні похідні гуаніду (хлоргексидин біглюконат 0,05%).