Антисептики, захисні маски, одноразові рукавички, соціальна дистанція і постійний страх за здоров’я рідних і близьких — сучасні реалії людства. Нам, як ніколи, доводиться ретельно стежити за гігієною рук, навколишніх поверхонь, кухонного начиння. Експерти розкажуть, як правильно повинна проводитися дезінфекція посуду в домашніх умовах.
Навіщо потрібна обробка посуду при коронавірусі?
Чому важливо стежити за чистотою тарілок? Та тому, що вони є одним з основних шляхів передачі Covid-19. Але при цьому важлива саме дезінфекція, оскільки звичайні побутові засоби при митті посуду не роблять згубної дії на клітини вірусу. Вони надзвичайно живучі. Дивно те, що в навколишньому повітрі коронавірус живе кілька годин. А ось на поверхнях різних предметів — від декількох годин до 9 діб.
Життєздатність клітин залежить від температурних і вологісних умов. Так, на пластиковому посуді при відсутності відповідної обробки вони можуть спокійно існувати протягом 5-9 днів, на скляній і дерев’яній — до 4 діб, на алюмінієвій — до 8 годин, а на сталевий — до 48 годин.
Таким чином, зараження ГРВІ-CoV-2 через тарілки та столові прилади не є вигадкою. На час пандемії забудьте про звичку їсти із загального посуду. Кожному члену сім’ї необхідний індивідуальний набір предметів (тарілка, Виделка, ложка). Не пийте із загальних чашок.
Чим і як здійснювати миття посуду при коронавірусі
Перш ніж приступити до дезінфекції, приберіть з тарілок залишки їжі і жиру. Потім вимийте їх звичним способом з великою кількістю гелю для миття посуду, ретельно змийте. Для наступного етапу очищення потрібна гаряча вода. Бажано температурою вище + 40 °С.капніть пару крапель засобу на губку і проведіть повторну обробку.
Залишки гелю сполосніть водою температурою як мінімум + 60 ° С.тільки після цього переходимо до дезінфекції. У домашніх умовах вона може бути проведена складами на основі наступних діючих речовин:
Гіпохлориту натрію. Гель Cif 5 в 1 підійде як не можна краще. Активна формула з дезинфікуючим компонентом допоможе позбутися від забруднень, бактерій і вірусів. Також використовуйте його для очищення раковин, поверхонь у ванній кімнаті, іншої сантехніки. Перед застосуванням струсіть пляшку, нанесіть крем на поверхню або губку, потріть, змийте водою. Для досягнення максимального ефекту залиште на кілька хвилин.
Кіслородактівних речовин. Підійде перекис водню в концентрації не менше 3,0%.
Спирт. Його зміст повинен бути не нижче 70%.
Полімерних похідних гуаніду (Хлоргексидин біглюконат 0,05%).
Будь-антисептик з перерахованих необхідно змити великою кількістю проточної води. Обов’язково просушіть все на сушарці або за допомогою рушника. Ні в якому разі не складайте в шафки вологий посуд або столові прилади.
Якщо у вас є посудомийна машина, то виставляйте високу температуру (від +65°З) і тривалий час обробки (від 90 хвилин). Добре, коли вона додатково оснащена функцією ошпарювання або дезінфекції. При відсутності таких режимів не впадайте у відчай. Просто застосуєте будь-який з перерахованих раніше коштів.
Також врахуйте, що категорично заборонено використовувати в побуті посуд з тріщинами, сколами емалі та іншими деформаціями. Через порушення цілісності емалі ці ділянки стають вразливими перед мікробами. Вони там розмножуються з величезною швидкістю. Тому краще такі предмети зовсім викинути.
На що ще звернути увагу при боротьбі з коронавірусом?
Однак вас повинна турбувати не тільки кришталева чистота посуду, але і раковини. Уявіть тільки, все, що ви змиваєте з тарілок і каструль, виявляється в чаші. Вона стає справжнім розсадником хвороботворних мікроорганізмів. Постійна вологість сприяє їх стрімкому розмноженню.
Тому в кінці дня виділіть пару хвилин для ретельного миття та дезінфекції раковини. Вам знадобиться Універсальний гель Domestos. Нанесіть невелику кількість засобу на поверхню, ретельно потріть абразивної стороною губки або щіткою. Зачекайте 5 хвилин, а потім змийте водою. Також регулярно прочищайте зливні труби. Налийте гель в зливний отвір, залиште на 15 хвилин, промийте.
Зверніть увагу на губки і ганчірки. Вони теж практично завжди вологі, а, значить, є сприятливим середовищем для життєдіяльності бактерій. В це випадку теж прийде на допомогу той же засіб Domestos. Візьміть 2 ковпачка гелю і 3 л води, змішайте і занурте губку в отриманий розчин. Рекомендується міняти ганчірки один раз в тиждень. Але чим частіше ви це робите, тим краще.
Кухонні рушники сушіть в розправленому вигляді. Краще на батареї або сушарці. А також намагайтеся частіше їх прати.
Дезінфекція посуду при коронавірусі-невід’ємна частина по боротьбі з підступним вірусом. Подбайте про здоров’я сім’ї, підберіть зручний і швидкий спосіб обробки. Потрапивши в несприятливі умови для себе, клітини Covid-19 стануть нежиттєздатними. Значить, вони перестануть бути заразними. Пам’ятайте, чим ретельніше ви підходите до справи, тим краще отримуєте результат.
Вам знадобляться:
рукавичка,
ганчірочка,
губка,
кухонні рушники,
гіпохлорит натрію,
перекис водню в концентрації не менше 3,0%,
спирт (вміст повинен бути не нижче 70%),
полімерні похідні гуаніду (хлоргексидин біглюконат 0,05%).