Як почистити лійку душа від вапняного нальоту

Как почистить лейку душа от известкового налета

Кожен власник ванни або душової кабіни одного разу стикається із завданням, як почистити лійку душа від вапняного нальоту. Жорстка вода провокує утворення відкладень, і рясні струмені води перетворюються в ледь капає дощик. Експерти розкажуть, каке

Причини появи вапняного нальоту

Причина виникнення досить проста-жорстка вода. У наших водопровідних системах містяться солі кальцію і магнію. Саме від них на поверхні залишаються білі патьоки. Якщо у воді багато солей заліза, сліди мають жовтуватий відтінок.

Але не варто думати, що проблема нальоту — це тільки неохайний зовнішній вигляд лійки. Точно такі ж відкладення формуються і на внутрішніх частинах, адже там завжди присутня вода, нехай і в Малій залишковій кількості. На деталях утворюється водний камінь, який може привести в непридатність шланг, лійку або змішувач.

Примітно, що при високій температурі води відкладення формуються набагато швидше. Тому особливо важливо стежити за станом сантехніки не тільки зовні, але і всередині.

Як почистити душову лійку від вапняного нальоту

Очищення знімною лійки душа від вапняного нальоту

Якщо прийшла пора очистити лійку від вапняного нальоту, то багато хто стикається з проблемою, як же її розібрати. Для цього вам знадобиться викрутка і газовий ключ.

  1. Першим кроком необхідно відокремити від шланга лійку, закріплену спеціальною шайбою. У різьбі висихають солі та інші відкладення, тому навряд чи у вас вийде відкрутити її без газового ключа. Будьте обережні, щоб не пошкодити метал.

  2. Після від’єднання шланга приступите до розбору лійки. Приберіть заглушку, що знаходиться в середині сіточки. Під нею ховається гвинтик. Відкрутіть його викруткою. 

  3. Зніміть сітку з прокладкою.  

Тепер перед вами всі деталі конструкції. І звичайно, вони потребують хорошої чищенні.

Підберіть ємність, в яку буде цілком поміщатися лійка, і залийте її оцтом. Залиште мінімум на півгодини, щоб відкладення почали розчинятися. Можна прискорити хімічну реакцію нагріванням. В цьому випадку насадку слід покласти в каструлю на повільний вогонь.

Швидше за все, оцет не розчинить всі відкладення, тому доведеться додатково вдатися до механічного чищення. Візьміть зубну щітку і пройдіться по важкодоступних ділянках. Почистити отвори лійки від душу можна зубочисткою. Після того, як вас задовольнить результат, відполіруйте поверхню ганчіркою з мікрофібри. 

Зберіть лійку і приєднайте її до шланга. Необхідно включити воду на 5 хвилин, щоб натиск змив залишилися частинки відкладень.

Як очистити незнімної лійку душа від вапняного нальоту

Повторити ті ж самі дії з незнімної лійкою можна, поме Стів її в щільний пакет. Для цього наповніть його наполовину оцтом і опустіть всередину лійку. Оцту має бути така кількість, щоб він не виливався. Якщо необхідно, долийте ще, інакше при малій кількості ефекту не буде. Зав’яжіть пакет навколо шланга таким чином, щоб він прилягав досить щільно, і звідти не витікала рідина. Залиште на півгодини.

Через деякий час розв’яжіть пакет і дістаньте лійку. Зливати оцет слід особливо акуратно, щоб бризки не потрапили в очі. Як ми розповідали раніше, прочищаємо лійку зовні зубною щіткою і включаємо воду на 5 хвилин. Після поліруємо поверхню до блиску.

Описаний вище спосіб, має кілька недоліків. По-перше, вам знадобиться довго чекати, щоб оцет подіяв. До того ж, доведеться посилено терти щіткою, щоб відійшли відкладення в важкодоступних місцях. По-друге, пари оцту дратують дихальні шляхи. Особливо сильно ви це відчуєте в замкнутому просторі ванної кімнати.

На щастя, сучасні господині можуть не обмежуватися народними рецептами, а скористатися побутовою хімією з ефективною безпечною формулою, що руйнує наліт за пару хвилин. Чистячий спрей Cif для ванної “Антиналет” видаляє до 100% вапняного і мильного нальоту. Розпиліть засіб на забруднення на кілька секунд, протріть і змийте. Використовуйте його як на розібраній лійці, так і на незнімної конструкції. В останньому випадку вам не доведеться мучитися, як-то попередньо замочуючи насадку в пакеті. Ви легко нанесете засіб навіть на важкодоступні місця.

Для блиску протріть лійку сухою ганчіркою. Унікальна особливість CIF Power & Shine в технології водо – і брудовідштовхування. Чиста поверхня буде тривалий час залишатися сяючою.

Спрей можна використовувати не тільки на нержавіючих лійках, але і на виробах з кераміки, пластику та скла. Крім того, засіб має антистатичний ефект, що не дозволяє забруднень закріпитися на сантехніці, і приємним ароматом м’яти і лимона.

Очищення лійки від нальоту — це зовсім не складний і клопітно процес, адже є ефективні засоби, що полегшують прибирання. Позбутися від відкладень один раз і назавжди — неможливо. Лише регулярний догляд за сантехнікою, дозволить досягти ідеального зовнішнього вигляду і продовжить її термін служби.

Що вам знадобиться для очищення душової лійки від вапняного нальоту:

  • рукавичка,

  • ганчірка,

  • губка,

  • пакет,

  • оцет

Ви дізналися як очистити душову лійку від вапняного нальоту, в першу
черга визначте причину і виберете відповідні спосіб і засоби для усунення
незручність.”