Як почистити шубу в домашніх умовах: 6 дбайливих способів, які не зіпсують хутро

Хутро потрібно чистити, але у кожного виду свої особливості. Детальніше про це-розповіли в статті.


 Как почистить шубу в домашних условиях: 6 бережных способов, которые не испортят мех

Як чистити шубу в домашніх умовах

Натуральне хутро вимагає делікатного ставлення. Перш ніж приступити до чищення, вивчи заборони, які можуть зіпсувати дорогу річ. Не можна:

  • занурювати у воду і рясно змочувати;
  • використовувати їдкі хімічні речовини, хлорні відбілювачі та засоби для виведення плям;
  • терти з силою, вичісувати хутро щіткою;
  • використовувати пилосос для видалення пилу;
  • гладити праскою з виворітного і зовнішнього боку;
  • маскувати неприємні запахи духами або освіжувачами повітря;
  • сушити на батареї, біля опалювальних приладів. 

Дозволяється чистити хутро мильним розчином, шампунем або спеціальними засобами. Останні випускаються у флакончиках з розпилювачем. Вони наносяться на хутро, і шуба відновлює первісний вигляд. 

Як почистити натуральну шубу

Перед чищенням варто врахувати наступні параметри:

  • різновид хутра;
  • колір і блиск;
  • густота і довжина покриву;
  • жорсткість і м’якість ворсинок;
  • пружність;
  • міцність основи. 

Натуральну шубу можна чистити хімічним або механічним способами. В основі першого лежить розчинення частинок бруду, у другому — нанесення сорбентів, які вбирають забруднення і видаляються за допомогою щітки. 

1. Як почистити норкову шубу

За умови дбайливого поводження термін служби норкової шуби більше 10 років. Якщо у шуби присутній неприємний запах, тьмяна поверхня, ворсинки прим’яті або, навпаки, стирчать на всі боки потрібно очищення. 

Спосіб:

  • Шампунь-розчинити кілька крапель в тазику з теплою водою. Спінити і нанести губкою на норковий хутро. М’яко потерти, поки забруднення повністю не зникне. Намочити тканинну серветку в чистій воді, акуратно зняти піну.
  • Оцет або перекис водню — добре позбавляє від жовтизни. Вмочити ватний диск в засіб, трохи віджати і пройтися по хутрі м’яко не натискаючи. Цього буде достатньо, щоб ворсинки знову блищали. 
  • Бензин-допомагає при видаленні жирних і брудних плям. Підготувати слабкий розчин бензину, налити в пульверизатор, обробити шубу. Акуратно згорнути одяг і залишити на 15 хвилин. Розгорнути, прибрати бруд вологим рушником, потім промокнути сухим. 
  • Аміак або сіль — відновлює засмальцьовані ділянки. Змішати аміак і сіль в рівній пропорції. Намочити тканинну серветку в цьому розчині, пройтися по проблемних ділянках і видалити забруднення. 

2. Як почистити мутонову шубу

Мутоновая шуба входить в демократичний ціновий діапазон, тому популярна у жінок різного віку. Правильний догляд продовжить термін служби виробу до 10 років.  Це хутро відрізняється густотою, тому можна вибивати пил звичайної хлопавкою, не побоюючись пошкоджень. Принцип схожий на вибивання килима, тільки силу впливу варто зменшити. 

Для сухого чищення підійде манка, тальк, крохмаль, пшеничні висівки. Обраний засіб підігрівають на сухій сковороді, розсипають рівномірним шаром на поверхні, дбайливо втирають в хутро. Через півгодини струшують, жир і бруд залишаються «запечатаними» в крупинках. 

Для вологого чищення допомагає мильний розчин. Беруть теплу воду і щось піниться (шампунь, пральний порошок, рідке мило, засобів для чищення килимів), потім збивають до отримання міцної піни. Піною обробляють шубу і дбайливо втирають. Залишки прибирають губкою, змоченою в чистій воді. Якщо використовується пральний порошок, то без отбеливающего ефекту. 

  • Як випрати пуховик в пральній машині і вручну: 6 правил

3. Як почистити хутро Бобрової шуби 

Шуба з хутра бобра дуже тепла, здатна зігріти навіть у найлютіші морози. Термін служби теж досить довгий-близько 20 років, але при дотриманні правил догляду. Очищення можна поділити на вологу і суху. Перший метод слід застосовувати з обережністю, якщо хутро стрижений. 

Ефективна суха чистка за допомогою піску, він добре видаляє жир і бруд з поверхні шуби, не пошкоджуючи пухової підшерсток. Пісок потрібно промити, прибрати камінчики і сміття, просушити, нагріти на сухій сковороді. Розподілити рівномірно рукою по хутрі. Залишити на 5-10 хвилин, потім витрусити всі піщинки. 

Вологе очищення краще проводити з використанням шампуню. У теплу воду капнути засіб, збити до легкої піни. Далі-опустити шубку в воду, намагаючись, щоб рідина не дісталася до шкіряного підстави. Після водних процедур потрібно пройтися по ворсинках тканиною, змоченою в гліцерині, — хутро знову стане блискучим. 

4. Як почистити кролячу шубу

Така шубка коштує недорого, тому знайдеться в гардеробі будь-якої модниці. Хутро кролика дуже крихкий, вимагає дуже делікатного ставлення. 

Суху чистку можна провести крохмалем (або тальком). До речі, цей метод допомагає повернути білосніжний вигляд. На поверхні шубки потрібно розсипати сухий крохмаль, розподілити, акуратно втираючи в хутро. Залишити в такому вигляді на 20-30 хвилин, потім добре струсити виріб і пройтися вибивачкою. 

Допомагає повернути первісний вигляд столовий оцет (9%). Засіб змішують з водою в рівній пропорції. Далі-очищаючий розчин наносять дбайливо на хутро, рухаючись зверху вниз. Коли шубка висохне, розчісують спеціальною щіткою. Оцет повертає блиск і прибирає всі неприємні запахи. Не варто занадто старатися з розчісуємо-хутро кролика тонкий і ворсинки легко випадають. 

5. Як очистити єнотову шубу

Єнотовий хутро дуже шовковистий, але якщо не доглядати, починає виглядати неохайно. Довгий ворс потрібно періодично розчісувати, не допускати утворення ковтунів. Для цього хутро злегка змочують з розпилювача і акуратно проходять весь виріб щіткою, намагаючись не пошкодити підшерсток. 

Для очищення найкраще підходять деревна тирса (можна купити в зоомагазині). Найкраще – з берези, липи, дуба, ці дерева не виділяють смолу. Тирса змочують спиртом, перемішують, посипають, натискають і висипають на хутро. Для впливу достатньо 15-20 хвилин. Потім добре струшують, розчісують ворс.

Для світлої єнотової шубки підійде манка. Виріб посипають рясно, втирають руками, щоб крупинки проникли до основи. Залишити на півгодини, повернутися і гарненько струсити. Залишки крупи вичесати щіткою. 

Як почистити штучну шубу


 Как почистить шубу в домашних условиях: 6 бережных способов, которые не испортят мех

Хутро, що складається з синтетичних волокон, набагато практичніше у використанні. Шубку навіть можна прати в машинці на делікатному режимі без віджиму. Але перед очищенням все ж краще ознайомитися з рекомендаціями на ярличку вироби. Не всі шуби добре дружать з водою. 

6. Як прати в машинці і вручну

Якщо на етикетці є дозволяючий знак, то можна приступати до прання в машинці. Чим коротше ворс, тим менше шансів пошкодити виріб. Але перед закладанням в барабан, з нього потрібно вибити пил. Стане в нагоді бамбукова палиця або звичайна вибивачка для килимових покриттів. Процес видалення пилу потрібно робити акуратно на свіжому повітрі або балконі. Підійде і пилосос, але його потрібно включати на маленьку швидкість. Пилососити потрібно уздовж ворсу. 

В барабан закладають тільки шубу, прати з іншими речами занадто ризиковано. На машинці потрібно вибрати найделікатніший режим, у кожного пристрою він свій — «ручне прання», «шовк», «Шерсть». Не можна використовувати сухі порошки, засоби для виведення плям або агресивну хімію. Можна додати кондиціонер з нейтральним запахом. 

Головне, відключити функцію віджиму, інакше ця прання буде останньою-виріб сильно деформується. Полоскання варто обмежити 400 оборотами. Після закінчення програми шубу дістають, розвішують на плічка і дають стекти воді. Хутро не можна викручувати як звичайну білизну. Сушать далеко від опалювальних приладів і прямих сонячних променів. 

Перший етап ручного прання не відрізняється від машинної — шубку потрібно позбавити від пилу. У ванну наливають теплу воду, розводять будь-який рідкий миючий засіб (шампунь, Рідкий порошок, засіб для делікатних тканин). Залишають відмокати протягом 20 хвилин. Далі-тиснуть руками, зупиняючись на найбільш забруднених місцях. Полоскають до трьох разів, в останній можна додати ложку оцту для повернення блиску. Потім обертають в тканину і прибирають зайву воду. Сушать на плічках в добре провітрюваному приміщенні.