Збився пух в пуховику: як повернути одязі колишній вигляд

Випрала пуховик, а він став «худим»? Ми знаємо, як збити пух і повернути куртці колишній вигляд.


 Сбился пух в пуховике: как вернуть одежде прежний вид

Пухнастий і рівномірно розподілений пух в пуховику-це ідеальний теплоізолятор. Між пушинками є повітряний прошарок, яка не пропускає холод і утримує тепло. Але прання не дуже добре впливає на теплоізоляцію, пір’я з часом будуть ламатися, вилазити, і куртка буде гірше гріти. Але правильний догляд зможе продовжити термін служби зимового одягу.

Наповнювач може збиватися в грудки не тільки через властивості самого наповнювача, але і з-за режиму прання і вибору миючого засобу. Під час прання пух вбирає очищаючий розчин, переплутується, прилипає ближче до швів і утворює один великий клубок. У підсумку в одній частині осередок залишається порожньою, в іншій накопичується весь пух, який погано просихає. Але це справа поправна, головне — не упустити момент під час сушки.

Що робити під час прання пуховика, щоб пух не збивався

Щоб утеплювач не збивався під час прання в грудки, краще додати в барабан пральної машинки 3-4 тенісних м’ячика або вовняні кульки для прання (пошукай їх в господарських магазинах). Для ефективності закинь по одній кульці в кишені і парочку в машинку.

Завжди віджимай пуховик в пральній машинці, це прискорить процес висихання наповнювача, запобіжить появі білих розлучень і неприємного запаху. Єдина умова-мінімальна кількість оборотів. Віджимання на високих руйнує структуру пуху і пера.

У міру того як грудки в пуховику будуть підсихати, розправляй наповнювач руками, струшуй куртку і перевертай з одного боку на іншу. Сушити подібні речі краще не горизонтально, а на плічках. Так, повітря буде проникати з різних сторін.

Як розпушити пуховик після прання в домашніх умовах

1. Як розбити грудки в пуховику після прання руками

Пуховики зазвичай мають осередки, які дозволяють рівномірно розподілити пух руками. Після прання кожен такий відсік потрібно буде трохи пощипати, намагаючись розбити грудку на кілька частин. У міру висихання корисно струшувати куртку, перевертати, розправляти. Так варто робити до тих пір, поки наповнювач не висохне і не розподілиться рівномірно в своєму відсіку.

2. Що робити, якщо в пуховику після прання збився пух грудками

Відразу після прання вологу куртку можна покласти в морозильний відсік в холодильнику або повісити на балкон, якщо на вулиці мінусова температура. Від холоду пір’ячко замерзнуть і не будуть збиватися. Піддавати холодної терапії потрібно не менше 3-4 годин, потім занеси річ в тепле приміщення, дочекайся, коли утеплювач відтане, повтори процедуру. Кожен раз потрібно збивати і пощипувати пух руками. Після цих маніпуляцій наповнювач стане об’ємніше, а після висихання не буде збили грудок. Погода на вулиці повинна бути морозною і сухою, інакше ця процедура дасть зворотний ефект.

3. Як збити пуховик після прання в домашніх умовах

З пухової курткою можна вчинити, як з килимом. Знадобиться вибивачка від пилу, качалка або мухобійка. Річ потрібно розстебнути, розкласти на ліжку або підлозі, розправити наповнювач руками і несильними ударами «вибити» пуховик. Перевернути на іншу сторону і зробити те ж саме. Повторити маніпуляції кілька разів, потім струсити куртку і розправити грудки пальцями. Але користуйся цим методом не дуже часто, грубе вплив може пошкодити тканину.

4. Що робити, якщо випрала пуховик в пральній машині і збився пух


 Сбился пух в пуховике: как вернуть одежде прежний вид

У будь-якої дівчини є в будинку такий корисний прилад, як фен. Пуховик у вологому стані можна підсушити цим пристроєм. Для цього потрібно включити фен на середню швидкість в режимі холодного обдування і одночасно розправляти утеплювач руками.

Алгоритм:

  • повісь пуховик на плічка і дай трохи підсохнути;
  • виверни його навиворіт;
  • послідовно продувай кожну клітинку і розподіляй в ній пух;
  • періодично збивай виріб руками.

Якщо повітря буде гарячим, на тканині залишаться розводи.

5. Як розпушити пух відпарювачем для одягу

Для впливу відпарювача потрібно повісити куртку на плічка і пройтися парою з усіх боків — зовнішньої і виворітного. При цьому потрібно зберігати дистанцію 15-20 см.починати потрібно з верхньої частини спинки, поступово переміщаючись до плечей і рукавів. Рухи потрібно здійснювати зверху вниз. Відпарювач допоможе розправити хутро на капюшоні.

6. Як розправити утеплювач пилососом

Можна повернути обсяг пуховику, використовуючи пилосос. Для цього знадобиться вакуумний пакет і пристрій з функцією видування. Поклади куртку в пакет і за допомогою пилососа відкачай повітря. Перемкни режим на видування, наповни пакет повітрям. Повтори маніпуляції 2-3 рази. Дістань пуховик з пакета і добре струсни. Якщо немає вакуумного пакета, цей трюк спрацює зі звичайним поліетиленовим.

Якщо немає режиму видування, пропонуємо трохи трудомісткий, але ефективний метод. Потрібно вивернути пуховик навиворіт, розправити на столі або повісити на плічка. Встановити на приладі вузьку насадку для меблів. Послідовно води рукоятку від осередку до осередку, розправляючи пух руками. Потім добре струсни куртку, повтори процедуру в міру необхідності. Працювати потрібно на мінімальній потужності. Можна обернути насадку тканиною і зафіксувати гумкою, тоді вона не залишить слідів.

7.  Розправити пух масажною щіткою

Масажна гребінець з силіконовими щетинками допоможе спростити процес розбивання грудочок. Всі маніпуляції потрібно робити з виворітного боку. Акуратно простукуй ті місця, де збився утеплювач, рухаючи щітку з боку в бік. Силіконові щетинки дбайливо впливають, не пошкоджуючи навіть делікатні тканини.

8. Збити пух в пральній машинці

Втім, збити пух можна і пральній машині, включивши режим сушіння або віджиму. Коли пуховик висохне, виверни навиворіт і помісти в барабан пральної машинки. Поклади туди ж дерев’яні кубики або тенісні м’ячики. Для збивання досить 4-5 предметів. Після завершення програми оціни результат, якщо грудочки залишилися, то можна повторити процедуру.

9. Відновити утеплювач праскою

Якщо після прання і сушіння залишилися грудочки, виверни куртку навиворіт, розклади на рівній горизонтальній поверхні. Розправ всі кути, кишені, рукава, складки — саме там збивається наповнювач. Постелі зверху тонку тканину або марлю і пропрасуй проблемні місця праскою з функцією пара. Дочекайся, коли охолоне, збий грудочки руками, повтори процедуру. Після 3-4 маніпуляцій пух ляже рівномірно в осередках.