Як позбутися від мокриць в квартирі: 20 ефективних способів

Зібрали кращі методи для боротьби зі шкідником і профілактичні засоби, щоб мокриці більше не поверталися.


 Как избавиться от мокриц в квартире: 20 эффективных способов

Щоб дізнатися, як вивести мокриць, необхідно розуміти, як вони виглядають і як їх відрізнити від інших тварин. Мокриці-не комахи, а представники древніх ракоподібних. У них довге тільце овальної форми, опукле, довжиною до 1-1,5 см.Колір бурий, від коричневого до практично чорного, може бути попелястий відтінок. Мають 7 пар ніжок і вусики. З часом через вплив кліматичних змін та еволюції вони стали значно меншими і звикли жити на суші, хоча все ще віддають перевагу високій вологості.

Ці ракоподібні не можуть нашкодити людині: вони не переносять ніяких небезпечних хвороб або вірусів, не кусаються і не нападають. Харчуються рослинною їжею: рослинами і залишками їжі. Вони намагаються триматися подалі від людей, люблять темні і вологі місця. У природі живуть під камінням і біля коріння рослин. Якщо потрапляють в будинок, вважають за краще триматися у ванній кімнаті або поблизу кімнатних рослин. Більш активні в нічний час, а вдень ховаються від людей. Можуть нашкодити хіба що домашнім квітам, якщо він почне поїдати пагони і коріння. Проте таке сусідство неприємно для людини і викликає гидливість, тому від небажаних мешканців необхідно позбавлятися.

Причини появи мокриць

У житлових будинках і квартирах вони зазвичай мешкають у ванній кімнаті або в суміщеному санвузлі. Харчуються грибками, забрудненнями, нальотом на стінах, залишками їжі, лишайником, мокрим папером. Крім ванній, можуть бути в наступних місцях:

  • піддони для рослин;
  • лінолеум;
  • шви між плиткою;
  • відро з харчовими відходами;
  • гумові шланги від пральної машини;
  • щілини в меблях;
  • під килимками, раковинами, постілками;
  • комора, підпілля, підвал;
  • вологі швабри і ганчірки для прибирання;
  • пороги.

Щоб розуміти, як боротися з мокрицями, важливо знати причини їх розмноження в житлових приміщеннях. З’являються ці істоти в будинку через високу вологість повітря, недостатнє прибирання і вогкості. Можуть бути занесені в пакетах з продуктами, переміщаються по вентиляції або через отвори для водопровідних труб. Якщо в квартирі з’явилися мокриці, ймовірно вони є і у сусідів, тому варто поговорити з ними і почати боротися разом. Спільна боротьба зі шкідником буде ефективніше, оскільки інакше вони можуть знову перебратися від сусідів. У заміському будинку можуть бути занесені із зеленню або овочами з городу, або заповзають самі через щілини.

Як позбутися від мокриць в квартирі

1. Регулярне прибирання

Оскільки мокриці харчуються відходами від їжі і життєдіяльності людини, потрібно ретельно забратися у всій квартирі. Викинути всі старі ганчірки для прибирання, зношені килимки, Серветки для витирання поверхонь, старі газети і папери. Винести сміття і не допускати його тривалого зберігання в будинку. Всі поверхні: підлога, стіни, плитку у ванній і сантехніку, а також місце під раковиною, ванною і унітазом протерти з миючим засобом, який видаляє наліт. Повторювати таку прибирання потрібно хоча б щотижня.

2. Зниження вологості повітря

Оскільки мокрицям подобається, коли волого, потрібно ретельно просушувати ванну кімнату. Кожен раз після прийняття ванни або душу, користування раковиною необхідно витирати конденсат і краплі вологи на стінах, сантехніці і всіх предметах. Залишати двері відкритими і регулярно провітрювати, щоб знизити вологість. Перевірити, щоб не було протікання: Водопровідні Труби, шланги від пральної машини, підтікає кран або лійку душа потрібно відремонтувати і усунути текти.

3. Турбота про мікроклімат

Крім регулярних провітрювань, необхідно перевірити, чи працює система вентиляції. Для цього можна провести простий тест з папером: відкрити двері і вікна навстіж і піднести паперову смужку до витяжки. Якщо папір тягне приклеїтися до вентиляції, все в порядку. Також варто перевірити вентиляційний отвір, почистити його і замінити решітку, якщо вона забилася. Для ванної кімнати допоможе встановити теплу підлогу і полотенцесушитель. Сушка буде нагрівати повітря і швидше усувати вологість. Утеплення приміщення сприяє зниженню надлишкової вологи. У такому приміщенні не бажано сушити одяг, так як через це підвищується вологість.

4. Використання осушувача повітря

Якщо в приміщенні постійно висока вологість, може допомогти спеціальна техніка для клімат-контролю. Осушувач прибирає надлишок вологи і оздоровлює мікроклімат. Щоб зрозуміти, чи потрібно використовувати такий прилад, потрібно виміряти вологість повітря спеціальним пристроєм — гігрометром. За ГОСТ рекомендований рівень вологості в зимовий період від 30 до 45%, а в літній час від 30 до 60%. Якщо рівень вологи постійно вище 60%, потрібно встановити осушувач. Зрозуміти, що вологість підвищена, можна за такими ознаками:

  • запах вогкості;
  • поява цвілі;
  • шпалери відклеюються від стіни;
  • розбухання дерев’яних дверей і меблів;
  • поява конденсату на поверхнях і вікнах;
  • довго не висихає грунт в горщиках з квітами.

5. Герметизація приміщення

  • Крім боротьби зі шкідником, необхідно забезпечити ізоляцію і загерметизувати всі щілини в квартирі, щоб вони не проникли знову від сусідів.
  • Вентиляційні отвори потрібно закрити спеціальною металевою сіткою з дрібними отворами, через які не проникне живність.
  • Щілини між стінами і підлогою, стелею замазати спеціальним герметиком або алебастром. Це поліпшить теплоізоляцію і зменшить ризик проникнення шкідників.
  • Отвори для водопровідних труб можна закрити монтажною будівельною піною або також алебастром.
  • Всі протікання у раковини, ванни закрити цементом або силіконовим герметиком.

6. Перевірка горшкових рослин

У кімнатних квітах можуть заводитися мокриці. Вони можуть заповзти туди в пошуках їжі, щоб харчуватися корінням і пагонами, або потрапити в квітковому грунті. Тому потрібно оглянути всі піддони горщиків на відсутність ракоподібних, не допускати застою води і просушувати грунт між поливами. Для посадки рослин використовувати дренаж, щоб уникнути скупчення вологи в нижній частині горщиків.

Народні засоби боротьби з мокрицями


 Как избавиться от мокриц в квартире: 20 эффективных способов

Ці методи можна застосувати, якщо ракоподібних в квартирі дуже багато і необхідно швидко знизити їх популяцію. Перш за все потрібно виявити гніздо мокриць і використовувати засіб безпосередньо поблизу від їх місця проживання.

1. Борна кислота

Це засіб здатний зруйнувати хітинову оболонку ракоподібних. Розповідаємо, як позбутися від мокриць за допомогою простого методу.

Як застосовувати:

Працювати в рукавичках. Приготувати борний розчин в розрахунку 10 г препарату на 500 мл води. Залити в ємність з пульверизатором і розбризкати в місцях, де мешкають шкідники. Можна обійтися без пульверизатора. В такому випадку за допомогою ганчірки для прибирання рівномірно помити розчином місця скупчення. Залишити на ніч, оскільки мокриці активні саме в нічний час. Обмеж доступ для домашніх вихованців і дітей в це приміщення. Вранці також в рукавичках змити залишки кошти з гарячою водою і ганчіркою, і обробити звичайним засобом для очищення поверхонь в будинку.

Інший спосіб:

Зробити пастку для мокриць з приманкою з жовтка яйця. Покласти жовток в місці проживання ракоподібних і посипати його борною кислотою. Залишити на ніч. Також обмежити доступ до приміщення для домашніх тварин і дітей. Вранці зібрати приманку разом з мокрицями і знищити.

2. Хлорка

Хлорні випаровування ефективно діють проти мокриць. Розповідаємо, як позбутися від мокриць у ванній за допомогою хлорки.

Як застосовувати:

Працювати в рукавичках і масці, що захищає органи дихання. Після обробки приміщення провітрити. Вода повинна бути холодною, щоб уникнути інтенсивних випарів хлору. 50 г засобу додати до 1 л холодної води. Отриманою рідиною помити всю ванну кімнату, підлоги, стіни, душову кабіну, унітаз. Залишити для впливу на 6-8 годин, бажано на ніч. Вранці помити всі поверхні вже простою водою (також в рукавичках і масці), висушити і ретельно провітрити.

3. Тютюн

Цей засіб відлякує мокриць через запах.

Як застосовувати:

Просто розсипати засіб в місцях проживання мокриць. У сухому вигляді його не вийде використовувати для вертикальних поверхонь. Для цього потрібно приготувати рідкий розчин з 1 ч.л. тютюну і 1 л води, і обробити їм стіни. Залишити для впливу на ніч.

4. Гострий червоний перець

Ракоподібним не подобається цей пекучий продукт, і він здатний їх відлякувати.

Як застосовувати:

Потрібен саме гострий вид перцю, використовується в подрібненому вигляді. Розкласти продукт в місцях скупчення мокриць і залишити на ніч. З порошку можна приготувати водний розчин, з розрахунку 1 ч.л. перцю на 1 л води. Пульверизатором обприскати стіни і підлогу в приміщенні, де завелися шкідники. Обмежити доступ дітей і домашніх тварин, оскільки засіб пекуче і може викликати алергію. На наступний день змити водою з миючим засобом для прибирання.

5. Солі

Це засіб роз’їдає хітинову оболонку мокриць, тому воно ефективно проти них.

Як застосовувати:

Звичайну кухонну сіль розсипати по підлозі і поверхнях в приміщенні з мокрицями. Стіни обробити сольовим розчином з розрахунку 1 ч.л. солі на 1 л води. Залишити на ніч для впливу. Потім можна змити водою з миючим засобом.

6. Квас

Цей продукт відлякує ракоподібних.

Як застосовувати:

Сухий порошок квасу змішати з гарячою водою в пропорціях 1 до 5. Перелити в ємність з пульверизатором і розбризкати у ванній кімнаті, в туалеті і по кутах приміщень. Залишити для дії на 9-10 годин, в цей час приміщення не провітрювати. Потім змити залишки розчину за допомогою ганчірки для прибирання і миючого засобу.

7. Вапна

Мокриці не люблять запах цього засобу, воно допоможе їх відлякати.

Як застосовувати:

При використанні цього засобу необхідно дотримуватися обережності. При вступі в реакцію з водою воно виділяє їдкий запах і летючі речовини. Працювати тільки в рукавичках, захисній масці і окулярах, які не пропускають шкідливі пари. Всі засоби гігієни, Гребінці, зубні щітки, рушники необхідно винести заздалегідь. Негашене вапно розвести зі звичайною водою. Розчин поставити в приміщенні, в якому мешкають мокриці, наприклад у ванній кімнаті. Залишити на 3 доби для впливу. Потім винести розчин, кімнату ретельно вимити з миючими засобами і забезпечити хороше провітрювання.

8. Оцет


 Как избавиться от мокриц в квартире: 20 эффективных способов

Відлякує не тільки комах шкідників, але і мокриць.

Як застосовувати:

Зробити розчин з 1 ст.л. оцту 70% і 1 л води. Обприскати стіни і підлогу в кімнаті отриманим засобом. Залишити на кілька годин, потім провести прибирання з миючим засобом і провітрити. Повторити процес протягом 3-4 днів.

Інший спосіб:

Оцтом 9% протерти стіни і підлогу, залишити на ніч. Потім змити залишки теплою водою з милом і ретельно провітрити.

9. Галун

Цей метод допоможе відлякати ракоподібних.

Як застосовувати:

100 г засобу змішати з 500 мл води. Нанести за допомогою губки або ганчірки, або розпорошити з пульверизатора в місці проживання мокриць. Залишити для дії на ніч. Вранці провести вологе прибирання.

  •  

10. Часник

Запах цього продукту відлякує шкідників.

Як застосовувати:

Очистити 100 г часнику, подрібнити в блендері і залити 2 л холодної води. Дати настоятися. Отриманою рідиною обробити Кімнатні рослини, якщо в них є мокриці, а також місця скупчення шкідників.

11. Харчова сода та гірчиця

Пекучий засіб допоможе позбутися від ракоподібних.

Як застосовувати:

Змішати соду і порошок гірчиці в рівних частинах. Розвести з водою, щоб вийшла кашка. Нанести засіб на підлоги, кахель, стіни і плінтуса. Можна додатково розставити блюдця з цією сумішшю в місцях проживання мокриць.

2 спосіб:

Цей метод підійде тільки для горизонтальних поверхонь. Розсипати суміш з соди і гірчиці у вигляді порошку в місцях, де скупчуються мокриці. Залишити на ніч. На наступний день провести вологе прибирання.

3 спосіб:

20 г порошку гірчиці розчинити в 2 л води, залишити на добу, щоб настоявся. Обмити цим засобом раковину, унітаз, ванну, а також обробити грунт в кольорах, якщо в них завелися шкідники.

Пастка


 Как избавиться от мокриц в квартире: 20 эффективных способов

Можна спорудити саморобні пастки для мокриць з підручних засобів. Вони екологічно безпечні і дозволять швидко скоротити популяцію шкідників.

1. Віники для лазні

Найкраще підійдуть саме березові або дубові натуральні віники. Якщо таких немає, можна використовувати і звичайний побутовий віник для прибирання, або миску з замоченою у воді листям.

Як застосовувати:

Віники ретельно зволожити і поставити в місцях скупчення ракоподібних. Залишити на ніч. Вранці зібрати розставлені пастки і знищити шкідників.

2. Картопля

Підійде також морква або інший коренеплід. Мокриці будуть досліджувати їх у пошуках їжі, і їх легко помітити.

Як застосовувати:

У картоплі виконати невеликі дірочки, розкласти в місцях проживання ракоподібних і залишити на ніч. Мокриці будуть шукати їжу і виявлять коренеплід по їстівного запаху, заберуться всередину. Вранці викинути приманку разом з ними.

3. Кульки з борної кислоти

Цей засіб допоможе знищити популяцію мокриць.

Як застосовувати:

Зробити суміш з яєчного жовтка, манної крупи і борної кислоти. Інший варіант складу: борошно, борна кислота, сіль кухонна. З суміші скачати невеликі кульки (використовувати рукавички). Покласти їх в місцях, де мешкають шкідники і залишити на ніч. Мокриці з’їдять отруєну приманку і загинуть. Важливо простежити, щоб у дітей і домашніх тварин не було доступу в приміщення, щоб вони випадково не знайшли приманки.