Як позбутися від запаху старості в квартирі: 6 працюючих способів

Такий запах може просочити всю квартиру. Вивести нескладно-потрібно знати ефективні способи.


 Как избавиться от запаха старости в квартире: 6 работающих способов

Причини появи запаху

Проживання літніх родичів накладає відбиток на аромати в будинку. Чому так відбувається:

  • зміна гормонального фону-тіло починає пахнути по-іншому; 
  • недостатня гігієна-через вік людина не може про себе подбати, як раніше; 
  • тривале носіння одягу-тканина вбирає піт і інші природні виділення; 
  • вживання специфічної їжі, ліків — наприклад, корвалолу.  

Як позбутися від запаху старості

1. Провітрити квартиру

Доступ свіжого повітря позбавляє від специфічних ароматів, наприклад, цвілі, вогкості, приготовленої їжі. Попадання УФ-променів природним чином знезаражує приміщення, позбавляє від бактерій, грибків і вірусів. 

2. Почистити м’які меблі

Текстиль і наповнювач дуже добре вбирають сторонні запахи. Крім того, там скупчуються мікроорганізми, які підтримують неприємний «душок». Для чищення можна використовувати професійну техніку (парогенератор) або народні засоби (мильний розчин, харчову соду, розчин оцту). 

3. Викинути старий текстиль

Килим, скатертини, покривала — то, на чому накопичується пил і неприємні аромати. Якщо прання і хімчистка не принесли результатів, то (на жаль) з предметами побуту доведеться розлучитися. 

4. Випрати білизну і одяг


 Как избавиться от запаха старости в квартире: 6 работающих способов

freepik.com

Специфічний запах вбирається в домашній одяг, постільну білизну та рушники. Тому ці предмети повсякденного життя потрібно прати якомога частіше. Додавай під час прання кондиціонери або ефірні масла. Всі зношені, рвані речі краще відразу віднести на смітник і не витрачати час на очищення. 

5. Викинути мотлох з квартири

Не тільки текстиль, але і папір добре вбирає в себе запах. Позбудься старих газет, журналів, книг. Якщо література представляє антикварну або наукову цінності-продай або віднеси в бібліотеку. Шпалери теж можуть бути джерелом несвіжого аромату. Якщо є можливість, зроби легкий косметичний ремонт. 

  • 4 речі з бабусиного горища, які можуть стати антикварною знахідкою (і як відрізнити мотлох від антикваріату)

6. Протерти полки і шафи

Важливо протерти всі поверхні в квартирі — зовнішні і внутрішні частини шаф, полки, стіни, стелі. Якщо в будинку оселилася цвіль, вивести допоможе оцтовий розчин або обробка хлорвмісних засобом. Після вологого прибирання бажано провітрити кімнати від хімікатів. 

Зберегти свіжий аромат в квартирі допоможуть Іонізатори, зволожувачі і кондиціонери з функцією очищення повітря. Не забувай про домашні парфуми, натуральні ароматичні свічки і ефірні масла.