Пральний порошок: який краще вибрати, щоб легко вивести будь-які плями

Розповідаємо, на що звернути увагу при виборі прального порошку, щоб відіпрати будь-які забруднення і не зіпсувати речі.


 Стиральный порошок: какой лучше выбрать, чтобы легко вывести любые пятна

Як вибрати пральний порошок

Не завжди відразу виходить підібрати відповідний продукт для прання речей. Деякі можуть занадто сильно пахнути, інші викликають алергію і свербіж, треті гіпоалергенні і екологічно чисті, але при цьому погано справляються із забрудненнями. Щоб вибрати кращий засіб, потрібно врахувати кілька показників, про які докладніше розповідаємо нижче.

Склад

При виборі прального порошку важливо читати склад на етикетці, адже саме від активних компонентів залежить, чи буде продукт ефективно справлятися з відпиранням.

У пральному порошку можуть бути наступні компоненти:

 • ПАР (поверхнево-активні речовини) — компоненти для утворення піни і розчинення жирових забруднень. Саме завдяки їм порошок відпирає плями. ПАР можуть бути синтетичні і рослинні. Для організму людини безпечніше склад з рослинними ПАР. Чи не рослинні можуть бути занадто агресивними і здатні надавати токсичну дію.
 • Ензими-це інгредієнти органічного походження, природні білки. У порошку вони діють, як м’який розчинник для молекул забруднень. З їх допомогою виходить видалити як свіжі, так і старі плями, в тому числі від фарби. Ензими допоможуть оновити зовнішній вигляд, прибрати ворсистість з тканини і посилити вплив відбілювача.
 • Відбілювач-використовується для виведення плям, усунення тьмяності і засаленности речей. Залежно від складу, може використовуватися не тільки для білосніжних виробів, але і для різнокольорових. Наприклад, кисневі відбілювачі безпечні для яскравих речей і не призводять до їх знебарвлення, тому такий склад підходить для будь-яких виробів. Відбілюючі компоненти на основі хлору можна використовувати лише для білих речей.
 • Ароматизатори-використовуються для того, щоб надати приємний аромат речей після прання. Додаються не в кожен порошок, оскільки сильний запах може дратувати алергіків. Якщо тобі подобаються аромати, краще вибрати засіб з натуральними ароматизаторами, вони рідше викликають алергію.
 • Хлориди-перешкоджають утворенню нальоту на пральній машині. Хлорид натрію також застосовується як речовина для боротьби з жиром, і є природним антисептиком. Він знищує шкідливі мікроорганізми при пранні речей.
 • Кондиціонер – може входити до складу прального порошку. Він робить тканину більш м’якою і надає приємний аромат. До того ж, так можна заощадити і не купувати окремо Кондиціонер, а просто насипати продукт з ароматизатором в дозатор пральної машини.

В хорошому пральному порошку не повинно бути наступних речовин:

 • Хлор-дешеве відбілюючий речовина, може привести до подразнення шкіри.
 • Аміак-виводить плями, але викликає подразнення слизової.
 • Фосфати-підсилюють дію відбілюючих компонентів. У великій кількості можуть викликати алергію.
 • Нітробензол-чинить токсичну дію, шкідливий для органів дихання і шлунково-кишкового тракту.
 • Фталати-підсилюють стійкість ароматизаторів. Становлять загрозу для жіночого здоров’я, викликають отруєння в організмі. Особливо небезпечні для вагітних і годуючих жінок.
  • 9 способів почистити пральну машину від неприємного запаху

Піноутворення

Пральний порошок для машини-автомат повинен утворювати невелику кількість піни при пранні. Особливо це важливо, якщо у машини Фронтальне завантаження, тобто дверцята для закладання речей знаходиться на передній стороні. Якщо пральний порошок буде сильно пінитися, надлишок піни може витікати назовні і утворювати патьоки. Це може викликати поломку техніки. Хоча такий продукт утворює мало піни, він містить компоненти, які легко виводять в’їдаються плями і стійкі забруднення при машинному пранні.

Цією властивістю продукт для машинки відрізняється від засобу для ручного режиму. Порошок для прання одягу вручну повинен рясно пінитися, щоб речі було легше відіпрати з додатковою кількістю піни. Такий порошок підійде для пральної машини активаторного типу, в якій речі переміщаються вгору і вниз, а відпирання відбувається за рахунок ударів об воду і стінки машини.

Призначення

Крім складу засобу, важливо враховувати і те, які речі ти будеш їм прати. Існують універсальні засоби, які можна використовувати як для білої білизни, так і для кольорової. Але якщо тебе не влаштовують очищаючі властивості універсального засобу, доцільно буде вибрати окремий порошок для кожного типу білизни.

 • Для білих речей існують спеціальні порошки. Вони містять відбілювачі, які усувають жовтизну і сірий відтінок, а також відновлюють білосніжний вигляд, в тому числі на кросівках.
 • Для кольорового одягу підійде порошок з високим вмістом ензимів і спеціальними компонентами для захисту тканини від вицвітання. Такий пральний порошок виведе забруднення і відновить яскравість речей.
 • Для темних і чорних речей можна застосовувати порошок з позначкою «для кольорової білизни», але є і спеціальні засоби для чорних виробів. Воно відновить первісний відтінок.
 • Для дитячих виробів вибирати порошок варто особливо ретельно, оскільки шкіра дитини чутлива. Засіб повинен дбайливо очищати забруднення і не викликати алергію у малюка. При цьому на дитячому одязі зазвичай більше плям і забруднень рослинного походження, які важко вивести, тому порошок повинен бути ефективним, але безпечним. У його складі не допускається вміст фосфатів, хлору і штучних ароматизаторів. Зазвичай їх позначають маркуванням 0+.
 • Для постільної білизни і виробів з високим вмістом бавовни краще вибирати засіб для чищення в форматі гелю. Сухий порошок може осідати в ворсинках бавовни, і після прання тканина втратить м’якість.
 • Для вовняних виробів не рекомендується використовувати капсули з рідким засобом, так як гель може налипати на вовняні волокна і не виполіскується повністю. Краще використовувати спеціальний засіб для делікатних тканин.