Як правильно мити посуд?

Как правильно мыть посуду?

Не знаєте, як правильно мити посуд і що для цього необхідно? У цій статті ви знайдете покрокову інструкцію і безліч корисних порад!

Навіть найкраще застілля і свято не обходиться без годинного миття посуду після, і не важливо є у вас посудомийна машина або вам треба мити вручну. Хочеться, щоб це заняття було легким і простим.

Миття варто починати від більш чистого до брудного. Для початку помийте прилади і склянки, потім тарілки і миски. Перед початком миття замочіть сковорідки і каструлі, але мити їх варто в самому кінці.

Як правильно мити посуд вручну?

Приберіть залишки їжі

З усіх тарілок обережно зчистите приладами у відро для сміття залишки їжі. Якщо у вас в раковині стоїть подрібнювач відходів, то можете скидати сміття прямо туди. Пам’ятайте, що краще не зливати жир з сковорідок в раковину, так як це може засмітити труби.

Наберіть воду

Ретельно вимийте раковину, а потім наповніть її наполовину гарячою водою і додайте туди трохи миючого засобу так, щоб утворилася піна.

Губка і ганчірка

Для миття посуду вибирайте губки або ганчірки, вони допоможуть швидше видалити бруд з тарілок. Круговими рухами водите по поверхні, потім огляньте на чистоту. Як тільки вода в раковині стане брудною – замініть її.

Акуратніше з ножами

Ножі варто мити з боку обуха. Будьте обережні, не залишайте ножі в раковині, оскільки їх можна не помітити під водою.

Фінальний крок

Змийте мильну піну з посуду теплою водою, а не холодною, щоб не залишалося розлучень. Якщо потрібно, промийте посуд кілька разів, щоб переконатися в тому, що піни не залишилося.

Сушіння

Покладіть посуд на сушарку або догори дном на сухий рушник. Через годину тарілки вже можна прибирати в шафу.

Як мити в посудомийній машинці?

Приберіть залишки

Ретельно видаліть залишки їжі з тарілок, промийте їх під водою, щоб не засмітити посудомийку.

Розкладіть посуд правильно

У посудомийних машинах зроблені спеціальні відділення для кожного виду посуду. Поставте чашки і склянки дном на верх на другу полицю машини. Перевірте, що всі чашки стоять так, що після миття в них не залишиться води. Тарілки, миски і каструлі покладіть на нижню полицю, також дном наверх. Брудна сторона тарілок повинна бути спрямована в бік подачі води, зазвичай в машинках відділення для тарілок розташовуються вже під потрібним кутом. Посуд не повинна лежати один на одному, інакше вона погано промиється. Також не забудьте переконатися, що весь посуд підходить для миття в машинці.

Прилад

Для столових приладів існують спеціальні відсіки. Ручки приладів повинні бути спрямовані або вниз, або у напрямку відділення. Не ставте прилади близько один до одного, щоб вони могли омиватися водою з усіх боків.

Миючий засіб

Додайте спеціальний миючий засіб в потрібний відсік. Не переборщіть, зазвичай достатньо однієї столової ложки. Не варто використовувати звичайний миючий засіб для посуду, це може привезти до занадто великої кількості піни, яка не змиється.

  • Вам знадобиться губка або щітка для миття посуду, металева мочалка, миючий засіб, кухонний рушник і пара гумових рукавичок.

  • Якщо у вас немає можливості помити посуд відразу після використання, її краще залишити замочуватися.

  • Зішкребте залишки їжі у відро для сміття, щоб не засмічувати водостік.

  • Великий посуд, наприклад тарілки, миски і сковорідки краще мити в останню чергу.

  • Якщо у вас на сушарці мало місця або якщо ви плануєте негайно використовувати вимитий посуд, ретельно висушіть його чистим лляним рушником.

  • Регулярно чистіть або міняйте губки та щітки для миття посуду.