Непросте завдання-відмити графин

Непростая задача – отмыть графин

Як якісно відмити графин не пошкодивши делікатний виріб? Це питання може поставити в глухий кут навіть досвідчених домогосподарок. Знайдіть відповіді в нашій статті.

Брудний графин-одна з головоломок при митті посуду. Справді, як дістатися до увігнутих поверхонь, що знаходяться за вузьким горлечком судини, щоб стерти там вперті плями, наприклад, вапняний наліт або сліди червоного вина? А як сушити? Ось де став би в нагоді гном з мініатюрними щітками і ганчірками. Однак, якщо подумати і постаратися, можна обійтися і своїми силами. Ось кілька способів.

Почніть зовні, відмиваючи графин вручну. Ні в якому разі не кладіть його в посудомийку —нагрівання і вібрація небезпечні для ніжного скляного горла. Якщо графин старовинний, зроблений з кришталю або гранованого скла, мийте його не в металевій раковині, а в пластиковому тазику — менше шансів розбити цінну річ. Варіант: застеліть дно раковини гумовим килимком або складеним удвічі рушником. Використовуйте губку або м’яку щітку і теплу воду з розведеною в ній м’якою посудомийною рідиною.

Спосіб внутрішнього чищення залежить від того, наскільки графин брудний. Найпростіше наповнити його наполовину теплою мильною водою і потрясти, затиснувши горлечко долонею. Не відмилося? Побалакайте всередині суміш солі з оцтом. Сіль буде м’яко шкребти стінки, а оцет розчиняти бруд, особливо вапняний наліт. Якщо цей спосіб не видалить сліди вина, спробуйте поговорити всередині трохи теплої води з харчовою содою і сіллю.

Інший спосіб: налийте в графин води, додайте трохи засобу для чищення зубних протезів, наприклад, «Лакалют», і залиште на ніч.

Який би спосіб ви не використовували, потім обполосніть графин чистою теплою водою.

Висушуйте графин повністю: коли ви знову вставите в нього пробку, всередині не повинна з’являтися волога. Це не тільки негарно — у воді можуть завестися небезпечні мікроби. Не сушіть графин догори дном на решітці: сушка може тривати вічно і загрожує боєм скла. Для початку вилийте всю воду. Оберніть довгу ручку дерев’яної ложки паперовим рушником так, щоб воно злегка заходило за її кінець, проштовхніть ручку до дна графина і залиште на ніч. До ранку рушник повинен увібрати майже всю сконденсовану воду. Якщо не можете чекати до ранку, феном для волосся вдувати всередину графина тепле повітря. Тільки будьте обережні: від сильного нагріву скло може тріснути.

В сучасних умовах, майже у кожної домогосподарки є посудомийна машинка, і, звичайно ж, користування нею дозволить звільнити час, який ви витрачаєте на очищення того ж графина. Просто покладіть графин в свою посудомийку, покладіть таблетку кошти SUN і запустіть машину, результат вас вразить.