Чи замислювалися ви Про організацію зберігання продуктів в холодильнику? Коли ваші покупки лежать на своєму місці і грамотно упаковані, це не просто естетично, але і практично. Щоб зелень не жухла на наступний день, а сир не покривався білим нальотом, необхідно всього лише розмістити їх зі знанням справи. Експерти розкажуть, як організувати зберігання продуктів в холодильнику.
Як правильно зберігати їжу в холодильнику?
Переїжджаючи в нову квартиру, ми можемо відкласти придбання посудомийної машини або СВЧ-печі, а ось холодильник — найнеобхідніший предмет побутової техніки. Ми вже звикли здійснювати покупки з запасом, а деякі господині продумують меню навіть на місяць вперед. Але недостатньо просто вивантажити пакети з супермаркету. Інакше вже через пару днів овочі почнуть гнити, а свіже молоко згорнеться. Для кожного продукту є свої правила, що допомагають зберегти свіжість і корисні властивості.
Молочні продукти
Молочка довше залишається свіжою при розміщенні на середній або нижній полицях. Ви можете зберігати їх у рідній упаковці навіть після відкриття.
Сир любить містечко холодніше. Ідеально-задня стінка нижньої полиці або зона свіжості. Йому не підходить целофан і харчова плівка. Найкраще помістити його в паперовий пакет, багаторазовий контейнер для зберігання їжі або пергамент.
Якщо ви купили великий шматок і розумієте, що не встигнете вжити до закінчення терміну придатності, заморозьте сир в натертому вигляді. Надалі використовуйте його для посипання страв. Також добре переносить заморозку сир для випічки.
М’ясні продукти
Для сирого м’яса особливо важливо знаходження в правильній температурі. Якщо ви збираєтеся незабаром готувати з нього, то покладіть на нижню полицю. Запас на майбутнє приберіть в морозилку. Перед цим поріжте його на порції. Маленькі шматочки швидше промерзають і менше втрачають смакові якості і корисні речовини.
Морепродукти та риба
Помічали, як ця група товарів зберігається в супермаркетах на крижаній підкладці? Ви також можете заготовити побільше льоду, заповнити їм контейнер і покласти зверху рибу. Місце зберігання-нижня полиця.
Якщо ви плануєте морозити рибу, почистіть її, вимийте і обсушити. Жирні сорти зберігаються до 6 місяців, тому що з часом жир всередині може псуватися.
Овочі та фрукти
Знаєте, чому так часто виробник робить два окремих ящика для зберігання? Вся справа в тому, що, наприклад, томати, груші, авокадо виділяють етилен, що прискорює дозрівання і псування, що лежать поруч овочів і фруктів. Саме тому краще їх відокремити.
Щоб зберегти свіжість зелені, не мийте її попередньо, а загорніть у вологу тканину. Крім того, можна зробити заготовки на зиму. Для цього подрібніть зелень в блендері, розкладіть по формах для льоду, залийте кип’яченою водою і заморозьте. Використовуйте кубики для приготування бульйонів і гарячих страв.
Готові страви
Розміщуйте приготовлену їжу в холодильник після повного її охолодження — приблизно через 2 години. Для зберігання знадобляться герметично закриваються контейнери. Можна використовувати як пластикові, так і скляні. Якщо контейнерів не виявилося під рукою, загорніть блюдо в харчову плівку або фольгу.
В процесі експлуатації в холодильнику незмінно з’являються забруднення: капнув соус, випадково пролите молоко, слід на пластиці від зіпсувалися фруктів. Це не тільки надає неохайний вигляд поверхні, але і може служити місцем для розмноження бактерій. Швидко впоратися з будь-якими забрудненнями допоможуть антибактеріальні вологі серветки Domestos. Досить просто протерти поверхню, додаткового змивання не потрібно. Полотно не залишає після себе розлучень і ворсинок.
Розміщення продуктів
Давайте розберемося з найхолоднішими і теплими полками, щоб скласти правильну схему, як організувати зберігання в холодильнику:
-
Верхня полиця + 7℃. Тут можна розмістити вже приготовані страви, овочеві та фруктові салати, зелень, напої.
-
Друга полку + 4…+5℃. Відведіть її під м’ясні делікатеси і салати;
-
Нижня полиця + 2℃. Використовуйте для зберігання незамороженого м’яса і риби, морепродуктів, молочки;
-
Висувні ящики + 8 … + 10℃. Традиційно для овочів і фруктів. Також тут найкраще зберігати яйця;
-
Зона свіжості + 0 … + 1℃. Може бути не у всіх холодильниках. Підходить для зберігання свіжого м’яса, риби, птиці та фаршу, швидкого охолодження напоїв;
-
Дверцята + 10℃. Місце для соусів, напоїв, консервованих продуктів, приправ;
Морозилка -18℃. Заморозити можна не тільки овочі, м’ясо і рибу, а й готові страви і навіть хліб. Хоча продукти зберігаються при такій температурі дуже довго, краще вжити їх в їжу в найближчі 3-6 місяців.
Місце зверху холодильника теж досить часто використовується господинями як додатковий простір. Але краще не зберігати там їжу, тому що ця частина сильно гріється. Практичніше розмістити там свої кулінарні книги.
Що не можна зберігати в холодильнику
Часом нам здається, що холодильник — найкраще місце для зберігання продуктів. Однак є продукти харчування, для яких прохолодна камера не йде на користь:
-
Цибуля і часник стають м’якими, можуть покритися пліснявою;
-
Томати втрачають аромат і смакові якості;
-
Низька температура перетворює крохмаль в картоплі в глюкозу. Це змінює смак продукту;
-
Незріле авокадо зупиняється в дозріванні;
-
Сухі сніданки втрачають хрускіт, а хліб швидше черствіє.
З особливою увагою стежте за свіжістю вмісту вашого холодильника. Залишати всередині продукти, які почали псуватися, може бути небезпечно. Спори цвілі і бактерії поширюються по всіх поверхнях. Тому безжально викидайте зіпсовані фрукти і овочі, а ще краще намагайтеся не купувати той обсяг продуктів, що не встигнете вчасно з’їсти.
З особливою увагою стежте за свіжістю вмісту вашого холодильника. Залишати всередині продукти, які почали псуватися, може бути небезпечно. Спори цвілі і бактерії поширюються по всіх поверхнях. Тому безжально викидайте зіпсовані фрукти і овочі, а ще краще намагайтеся не купувати той обсяг продуктів, що не встигнете вчасно з’їсти.
Вам знадобиться:
-
рукавичка,
-
Серветки для прибирання