Мало кому до душі прочищення засмічень в раковині і унітазі. Дізнайтеся, як самостійно усунути засмічення і запобігти його повторній появі!
Як прочистити засмічення в унітазі або ванній?
Деякі люди обожнюють забиратися, для них це свого роду медитація. Але навіть у них засмічення у ванній або в унітазі може викликати роздратування. По-перше, боротися з засміченнями не так приємно, як витирати пил, а по-друге, це не так легко, як здається. У разі будь-якого засмічення або погано працюючої сантехніки варто викликати фахівця, але, якщо ви вирішили розібратися з цією проблемою самостійно, ось кілька порад та інструкцій, як усунути засмічення в унітазі самостійно і запобігти його у ванній.
У разі засмічення, насамперед залийте в водостік трохи розчину соди, а потім оцту і тільки якщо це не допомагає, беріться за вантуз.
Як прочистити засмічення в унітазі?
Якщо засмічення не викликаний стороннім предметом, наприклад, дитячою іграшкою або одноразовими підгузками, то тоді ваш головний рятувальник – побутова хімія. Обраний вами засіб потрібно просто залити або засипати в унітаз, залишити на вказане в інструкції час і змити. Головне-не забувайте, що у таких речовин є багато побічних ефектів. Сильнодіючі хімічні засоби можуть не підійти для сталевих труб, так як сильні хімікати, що входять до їх складу, можуть пошкодити метал. Тому варто уважно слідувати інструкціям на етикетці.
Як прочистити каналізацію?
А ось якщо засмічення більш серйозний, і побутова хімія не допомагає, то необхідно вдатися до найефективнішого інструменту – вантузу.
Опустіть чашу вантуза в зливний отвір унітазу так, щоб вода повністю прикрила розтруб, зробіть 8-10 різких рухів, прокачуючи його всередину, а потім різко витягніть.
Якщо у вас немає вантуза, можете зробити його самостійно. Намотайте ганчірку на палицю, відповідного розміру. Використовувати її варто за таким же принципом.
Якщо вантуз не допомагає, але ви все ще хочете впоратися самостійно, то вам доведеться скористатися сантехнічним тросом. Переконайтеся, що трос підходить для прочищення туалету. Вставте трос в зливний отвір і просувайте його вглиб, акуратно обертаючи. Проштовхнувши його до потрібної глибини, починайте обертати його в іншому напрямку, повільно витягуючи.
Якщо нічого з перерахованого не допомагає, то тоді необхідно викликати сантехніка.
Як уникнути засмічень в унітазі?
Кажуть, що пожежу простіше запобігти, ніж загасити. Щоб не провести кілька годин з вантузом в руках, не забувайтее про профілактику. Промивайте унітаз спеціальними засобами від засмічень раз в 3-4 тижні і не змивайте в нього великі залишки їжі і предмети гігієни.
Як прочистити слив у ванній?
Якщо ви хоч раз в житті впоралися з засміченням в унітазі, то прочистити Злив у ванній здасться вам легким завданням. Принцип дії такий же: спочатку хімічні засоби, наприклад, Domestos проти засмічень. Якщо вони не допомагають – вантуз, потім сантехнічний трос.
Можна спробувати народні засоби, які часто виявляються настільки ж ефективні, крім того, вони набагато безпечніше.
При засміченні зливу у ванній засипте в водостік 3-4 ложки столової соди, а потім влийте туди півсклянки оцту.
Потім закрийте отвір, щоб реакція відбувалася всередині зливу. Після цього промийте засмічення гарячою водою.
Для посилення ефекту зніміть насадку для душу і змийте залишки засмічення сильним напором води.
Як уникнути засмічень у ванній?
Для профілактики засмічення у ванній використовуйте Domestos дл я усунення засмічень в трубах. Просто залийте потрібну кількість в слив і почекайте. Засіб починає діяти вже через 15 хвилин[1].
_______________________________________________________________________
[1] за результатами інструментальних тестів Unilever.
Перш ніж використовувати вантуз, накрийте підлогу навколо газетами і переконайтеся, що він повністю накриває отвір водостоку
Якщо вантуз не допомагає, спробуйте використовувати плечики для одягу, щоб видалити причини затору
Якщо інші засоби на справляються з засміченням, вам на допомогу прийде сантехнічний трос