Чавунні ванни в радянські часи користувалися великою популярністю на увазі невеликого вибору на ринку, але і зараз серед виробів з чавуну багато шанувальників, по достоїнству оцінили переваги цих сантехнічних виробів.
Чавун міцний і довговічний матеріал, який чудово протистоїть деформацій, довгий час зберігає тепло і видає низький рівень шуму при наповненні водою. При цьому за чавунною ванною досить просто доглядати, а як і чим чистити чавунну ванну – підкажуть експерти CIF.”
Як боротися з різними забрудненнями?
При виробництві сучасних чавунних ванн в емаль додаються титанові солі, які створюють більш гладку поверхню, стійку до забруднень, але навіть в цьому випадку ризик утворення складних забруднень великий. Для того, щоб визначити яким засобом чистити чавунну ванну, варто розуміти причини виникнення тих чи інших плям. Існує кілька основних видів забруднень, до кожного з яких потрібен свій підхід:
Вапняні відкладення. Утворюються при наявності у водопровідній воді великої кількості солей кальцію і магнію. Для видалення плям і розлучень сірого кольору необхідно спеціалізоване засіб, здатне зруйнувати структуру нальоту. До складу засобу CIf блискучий ефект Анти-наліт входять компоненти, з легкістю видаляють сліди забруднень.
Іржа. Основною причиною виникнення іржі служить вміст у воді солей заліза, які потрапляють у воду зі старих водопровідних труб. Нешкідливі на перший погляд патьоки чреваті проникненням вглиб емалі і руйнуванням металу під нею. Видалити причину пожовтіння і повернути первісну білизну ванні допоможе чистячий крем CIF Ультра Уайт з відбілюючим ефектом.
Жовтий наліт. Виникає при тривалій експлуатації ванни з жорсткою водою, що містить солі металів. Для дбайливого очищення поверхні можна використовувати чистячий крем CIF Макс ефект, здатний швидко впоратися зі складним нальотом.
Наліт і іржа не просто псують вигляд, але і впливають на стан емалі, – мінеральні відкладення проникають в пори і з часом руйнують її. Поверхня стає шорсткою і служить сприятливим середовищем для розмноження бактерій. Своєчасне очищення ванни дозволить запобігти погіршенню стану емалі і зберегти її первісний вигляд надовго.
Як правильно чистити ванну?
Для підтримки білизни і глянсового блиску внутрішню поверхню чаші слід мити після кожного використання. При відсутності забруднень досить обполоснути чашу теплим душем і просушити, але якщо на поверхні утворилися забруднення, то для миття знадобиться засіб для чищення для чавунної ванни. Прибирання досить проводити 1-2 рази в тиждень:
засіб для чищення нанести на губку і розподілити по поверхні, починаючи з дна і піднімаючись по стінках вгору,
у разі складних забруднень засіб потрібно залишити на 5-10 хвилин для кращого результату,
видалити залишки кошти, змиваючи теплою водою за допомогою душа,
ЕМА лированную поверхню висушити за допомогою м’якої тканини.
Правила догляду за чавунною ванною
Чавунні ванни, які виготовлялися відповідно до Радянського ГОСТу, і сучасні моделі мають гарантійний термін служби від 15 до 25 років, але при правильному догляді виріб може служити і довше. Для того щоб продовжити термін експлуатації досить дотримуватися кількох простих правил:
не рекомендується використовувати для чищення Порошкові абразивні засоби, так як вони можуть залишити дуже помітні подряпини,
під час прибирання користуватися тільки м’якими губками або тканиною, щоб не подряпати поверхню емалі,
при появі відколів і глибоких подряпин потрібно звернутися до майстра по ремонту, щоб усунути пошкодження за допомогою епоксидної смоли або спеціального вирівнюючого складу,
при використанні і миття ванни не слід використовувати воду, температура якої перевищує 60-70 градусів.
Для профілактики утворення бруду і відкладень слід:
контролювати стан кранів, щоб уникнути протікання,
витирати насухо поверхню після прибирання і миття,
встановити по можливості водні фільтри, які будуть очищати воду від солей і мінералів.
З засобами Cif питання того, чим чистити чавунну ванну в домашніх умовах, вирішується автоматично. Активні компоненти засобів миттєво проникають вглиб забруднення і руйнують їх структуру – залишається тільки змити залишки засобу теплою водою. Склади кремів і спреїв Cif протестовані спільно з дерматологами і безпечні для шкіри, а великий вибір ароматів з природними ароматами зробить прибирання не тільки простий, але і приємною.