Як розпізнати перші ознаки інсульту. Експертна думка

Інсульт-раптове і стійке порушення мозкового кровообігу.

Геморагічний інсульт-це крововилив в мозок. 

Детальніше розповість Леонтьєв Марк Анатолійович-консультант з реабілітації, кандидат медичних наук.

Ішемічний варіант інсульту розвивається, коли кровоносну судину в мозку перекриває тромб. Якщо ж причина порушення кровообігу в спазмі судин, то через добу характерні ознаки інсульту зникають і людина себе почуває, як раніше. У цьому випадку говорять про минущому порушення мозкового кровообігу. 

Как распознать первые признаки инсульта. Экспертное мнение

Але радіти рано: через 2-4 тижні після минущого порушення розвиваються “повноцінні” інсульти. Чим раніше людина звернеться за медичною допомогою при інсульті або минущому порушенні мозкового кровообігу, тим краще. Для цього важливо вміти розпізнавати характерні симптоми. 

Підозрюємо інсульт, якщо у людини раптово розвивається головний біль, сплутаність або втрата свідомості, судоми, нерозбірлива мова, слабкість в руках або ногах. 

Колір обличчя-Багряний або синюшний, але зустрічається Надлишкова блідість при ішемічному інсульті. А ось на вік можна не орієнтуватися. Звичайно, інсульти розвиваються тим частіше, чим старша людина. Але молодий вік не гарантує, що інсульту немає. 

Є розхожий вислів, що”інсульти молодіють”. Субарахноїдальний крововилив, як різновид геморагічного інсульту, характерна для віку від 20 до 40 років. 
Навіть дитячий вік – не гарантія від інсульту, особливо після перенесених кору або краснухи. 

Розібратися в ситуації при підозрі на інсульт допоможе тест УЗП: посміхнися, заговори, підніми. 

Посміхнутися

Попросіть посміхнутися. Інсульт змінює роботу лицьових м’язів, при посмішці видно асиметрія куточків рота. 

Заговорити

Людина з розладом мозкового кровообігу насилу назве себе або згадає день тижня; знижується розбірливість мови. 

Піднявши

Попросіть підняти перед собою або в сторони обидві руки. При інсульті слабкість в лівій або правій половині тіла заважає підняти руку. Пам’ятайте і застосовуйте тест УЗП, щоб оцінити стан своє або близьких людей. Це доступний і корисний метод. 

Але знання тесту УЗП не робить вас лікарем! Зустрічаються інсульти без таких характерних проявів, тому при сумнівах краще звернутися за медичною допомогою.

Групу ризику складають люди з гіпертонічною хворобою і цукровим діабетом, надмірною вагою, що палять, з малорухливим способом життя. 

При поєднанні ознак, інсульти розвиваються частіше. Але здорові люди, прихильники ЗСЖ, не застраховані від інсульту на 100%. Звертайтеся за медичною допомогою раніше, дозвольте медикам звести до мінімуму віддалені інвалідизуючі наслідки інсульту. 

Ще краще, вже сьогодні займіться здоров’ям, щоб розвитку інсульту не допустити.

Нормалізуйте режим праці і відпочинку, добийтеся повноцінного 8-годинного сну, приведіть в норму вагу і артеріальний тиск, займіться фізкультурою або хоча б частіше гуляйте на свіжому повітрі. “Хворобу легше попередити, ніж лікувати”, і в разі інсульту це не порожні слова.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *