Як зробити кімнату затишною? 8 простих способів

Незалежно від розмірів кімнати її можна зробити затишною.

Неважливо, чи йде мова про спальні, вітальні або кухні, ви завжди можете додати в вигляд свого житла трохи більше комфорту і гармонії.

1. Тепла колірна гамма

На смак і колір… всі інтер’єри різні. Однак вчені давно виявили закономірності у впливі того чи іншого кольору на самопочуття і емоційний стан людини.

Как сделать комнату уютной? 8 простых способов

Якщо ви вирішили привнести в інтер’єр затишок, слід вибирати відтінки, які сприяють розслабленню і спокою.

У створенні безтурботної атмосфери здатні допомогти всі теплі тони. Це не означає, що вся палітра кімнати повинна складатися тільки з них. Однак домінуючим відтінком варто обрати саме одного з представників теплої колірної гами.

2. Натуральні матеріали

Що з більшою ймовірністю зробить кімнату затишною: пластик або дерево? Вибір на користь речей з натуральних матеріалів очевидний. Але це зовсім не означає, що вам знадобиться робити великі придбання.

Досить невеликих аксесуарів, виставлених на чільне місце, щоб зробити акцент на природній фактурі. Дерево, шкіра, хутро, шерсть… речі з цих матеріалів з великою часткою ймовірності зроблять атмосферу в приміщенні більш гармонійною.

3. Основне освітлення і… додаткове освітлення

Необхідність наявності в кімнаті люстри в якості основного джерела освітлення оскаржувати ніхто не стане. Але на додаток до неї слід встановити кілька світильників. Для спальні має сенс використовувати приліжкові лампи.

На кухні рекомендується встановити стельові точкові світильники. Для вітальні підійде торшер. І, звичайно, для будь-якої кімнати будуть актуальні свічки. Їх використання дає можливість повною мірою відчути розслаблюючу затишну атмосферу.

4. Оформлення віконного отвору

Штори дуже сильно впливають на візуальне сприйняття кімнати. Спробуйте замінити важкі щільні штори на легкі напівпрозорі фіранки. Ви відразу помітите різницю. Однак зовсім необов’язково обмежуватися тільки заміною Текстилю.

Подумайте над тим, як би вам хотілося використовувати підвіконня. Можливо, пора розстелити на ньому м’який плед, покласти кілька подушок і влаштувати собі затишне місце для читання?

5. Аромат

З яким ароматом асоціюється у вас затишок? Вирішивши зробити домашню обстановку більш комфортною і спокійною, використовуйте аромадифузор.

Вибір запаху повинен бути продиктований вашими особистими уподобаннями. Багато людей несвідомо пов’язують затишок з ароматами ванілі, кориці, лаванди, апельсина і м’яти. На ці запахи варто звернути увагу в першу чергу.

6. Квіти

Використовуйте квіти для створення затишної атмосфери в будинку. Досить розмістити одну рослину в підвісному кашпо, щоб вигляд кімнати змінився. Аналогічною дією володіють живі квіти у вазах.

Зверніть увагу на Сукуленти, саме ці рослини користуються підвищеною популярністю в останні роки. До того ж, у них є незаперечна перевага – вони невибагливі в догляді. Можна створити оригінальну композицію з різних декоративних елементів і штучних рослин.

7. Текстиль

Подушки і пледи є справжнім мастхевом для затишної кімнати. З їх допомогою ви можете розставити кольорові акценти в приміщенні, зробити його вигляд більш продуманим. Не бійтеся міксувати різнофактурний текстиль.

Доповніть приміщення килимом з м’яким густим ворсом. При виборі текстильних аксесуарів допустимо використовувати багатошаровість.

8. Аксесуар

При виборі аксесуарів слід пам’ятати, що вони повинні бути відповідні приміщенню. Для невеликої кімнати досить 2-3 предметів, які будуть розставлені на деякій відстані один від одного. Аксесуари не зобов’язані бути дрібничками.

У цих речей може бути навіть кілька функціональних застосувань. Вони повинні мати сенс для вас-це головний критерій, що виправдовує їх перебування в кімнаті.