Як зрозуміти, що ви не створені один для одного: 5 ознак 

Ми часто вибираємо залишатися у відносинах, навіть якщо вони завдають нам страждання.

І в такому виборі немає нічого дивного: ми соціальні істоти і потреба встановлювати зв’язки з іншими людьми і бути з ними в близькості стає ключовою з першого дня нашого життя. 

Детальніше про таку серйозну тему Анна Аронштам, психотерапевт, автор книги «Моя терапія. Щоденник для роботи з психотерапевтом”.

Я знаю жінок, які роками не можуть вийти з відносин. Вони довго перераховують, ніж чоловік їх не влаштовує, але поставити крапку не наважуються. 

Как понять, что вы не созданы друг для друга: 5 признаков 

По-перше, одній залишатися страшно. А по-друге, жінки часто сумніваються в адекватності своїх відчуттів: 

 • А раптом це я неправильно себе веду, а не він: що, якщо це у мене такий поганий характер? 
 • А якщо я недостатньо роблю: недостатньо дбаю, недостатньо м’яка, недостатньо приваблива і т. д.? 
 • А чи не занадто високі У мене вимоги: він не зраджує, не п’є, працює – іншим цього достатньо. 

 Для багатьох зона відносин-незрозуміла і непередбачувана територія. Здається, якщо справа стосується почуттів, ніякі правила не працюють. А якщо немає правил, то незрозуміло, як чинити. 

Як вирішити, чи варто продовжувати відносини? Проте навіть в такій тонкій матерії, як близькість, є норми і критерії. Знаючи їх, можна зрозуміти, що чоловік не ваш і що відносини з ним не мають перспектив. 

Ось 5 сигналів, які підкажуть, що краще піти

1. Ви не відчуваєте себе в безпеці

Кожному з нас важливо вірити, що відносини – це те місце, де ми можемо бути тим, ким насправді є, де ми можемо показати себе повністю, не побоюючись втратити любов і повагу партнера. Близький контакт завжди пов’язаний з ризиком. 

Дозволивши собі бути відкритим, ми стаємо вразливими. У близьких відносинах наша вразливість поважається, і ми відчуваємо себе в безпеці. 

Тому, якщо ви боїтеся і не можете прямо: 

 • говорити партнеру про те, чого потребуєте,
 • просити Його про допомогу і підтримку,
 • розповісти йому, що зліться або ображаєтеся на нього або його родичів,
 • поділитися, що помилилися, зробили невірний вибір, прийняли не найкраще рішення,
 • поскаржитися на інших людей, стан свого здоров’я,
 • обговорити тему, в якій ви займаєте протилежні позиції (виховання дітей, Фінанси і т. д.), 

 це сигнал йти. 

2. Ви не відчуваєте свою цінність

Потреба в тому, щоб нас цінували і вважали гідним, є частиною близьких відносин. Навіть якщо ваша поведінка здається партнеру дивним і нелогічним, що не вписується в його уявлення, як слід поводитися в таких ситуаціях, він «дає вам право» на нього. Тобто визнає, що у вашій картині світу така поведінка має сенс. 

Скажімо, ви страждаєте панічними атаками і боїтеся їздити в ліфтах. І замість підтримки та допомоги ваш страх висміюється, критикується або ігнорується. Якщо партнер не визнає, що будь – який ваш досвід має сенс і заслуговує на увагу, – це сигнал йти. 

3. Ви не бачите ініціативи від партнера

Будь-які відносини, де ви постійно повинні робити перший крок, змушені завжди першою проявляти ініціативу, в кінцевому рахунку, перестануть вас задовольняти. І навіть можуть стати болючими. Нам важливо, щоб партнер теж починав діалог або брав відповідальність за те, що відбувається в наших відносинах. 

Якщо ви: 

 • весь час берете на себе провідну роль: тільки ви думаєте і вирішуєте, як відпочивати, як виховувати дітей, куди переїжджати і т. д.,
 • Чи відчуваєте, що партнеру ” все одно», яка атмосфера у ваших стосунках,
 • у якийсь період починаєте вкладати у відносини менше, то вони загасають, обриваються, тому що партнер не підхоплює ситуацію,
 • завжди самі заводите розмову, якщо у відносинах виникають проблеми, а партнер ніколи не запрошує поговорити про те, що відбувається між вами,

це сигнал йти. 

4. Ви не можете залишатися собою

У відносинах нам необхідно переживати і висловлювати свою власну унікальність і отримувати від партнера визнання цієї унікальності. 

Тобто в близькому контакті нам важливо мати спільний досвід з партнером і в той же час простір для тих наших частин, в яких ми розрізняємося, де ми не схожі один на одного. 

 • Якщо партнер карає вас образою або гнівом, коли ви висловлюєте думку, яка відрізняється від його поглядів, 
 • якщо він змушує вас пристосовуватися до свого способу життя, змінювати звички, режим, переваги в їжі, проведенні дозвілля і т. д.,
 • якщо у вас є відчуття, що вас «ламають» і переробляють. Що Ви “хороша” тільки, коли відповідаєте його очікуванням,

це сигнал йти. 

5. Якщо з вами не рахуються 

Брати участь у відносинах на рівних – важлива умова для справжньої близькості. Без цього неможливо партнерство, не вийде зберігати баланс між задоволенням потреб обох. У нас є погляд на речі, і ми хочемо, щоб з ним рахувалися. 

Якщо ви не маєте права голосу, то ваші відносини більше схожі на дитячо-батьківські, а не на контакт двох дорослих людей. Приготуйтеся, що в них буде багато контролю, домінування, заборон. 

 • Якщо ви часто говорите партнеру ” ти ніколи мене не слухаєш!”, “Ти мене ні в що не ставиш!», 
 • якщо партнер не запитує Вашу думку про ключові речі,
 • якщо він приймає стратегічні рішення, що стосуються вас двох, поодинці,
 • якщо він не здатний почути ваші аргументи і скорегувати свої плани з їх урахуванням,

це сигнал, що пора йти. 

Може бути, тепер у вас вийшло наділити смутні відчуття в конкретні причини, чому ви незадоволені відносинами, чого саме вам не вистачає в них. Якщо ваші відносини подають такі сигнали-подбайте про себе. 

Для початку поговоріть з партнером, і якщо побачите, що вас не почули, – йдіть. Це не ті речі, на які можна закрити очі. Це база, фундамент, без якого неможливо побудувати щось вартісне, навіть якщо почуття сильні. 

Я бажаю вам справжньої близькості з людьми, яких ви запрошуєте в своє життя. Я бажаю вам відносин, в яких ви будете почуті, зрозумілі і зустрінуті в будь-яких своїх почуттях.