Які квіти можна посадити восени: 7 рослин, які вибирають городники

Якщо хочете, щоб квітник залишався красивим в наступному сезоні, то потрібно прислухатися до рекомендацій досвідчених квітникарів.

Багато рослин відмінно переживають зиму, тому їх дозволяється висаджувати восени.

Чому краще висаджувати квіти восени

Деякі квіти дозволяється висаджувати восени. До основних переваг осінньої посадки відносять такі моменти:

1. Уже в наступному сезоні рослини порадують своїм цвітінням.

Какие цветы можно посадить осенью: 7 растений, которые выбирают огородники

2. У рослин виробляється стійкий імунітет.

3. Відсутність необхідності вирощувати розсаду взимку.

4. Рослини зацвітають на кілька тижнів раніше.

Це основні переваги осінньої посадки. Однак садівники повинні враховувати, що не всі рослини здатні відмінно пережити зиму.

Дельфініум

Ця рослина подобається багатьом дачникам, так як порадує своїм неймовірним цвітінням. Фахівці стверджують, що дельфініум може обходитися без пересадок до 10 років.

Якщо виникла необхідність пересадити рослину, то для цього найкраще підходить перша половина вересня. Однак не слід затягувати з пересадкою, так як рослина має встигнути вкоренитися до настання перших заморозків.

Бруннера

Найкраще висаджувати цю рослину в грунт на початку вересня. Квітникарі рекомендують здійснювати пересадку в прохолодний день.

При цьому необхідно правильно розділити кущі. На них обов’язково повинна знаходитися нирка майбутнього зростання. Після цього необхідно добре полити цю рослину.

Астильба

Астильбу також краще садити до середини вересня. Перед посадкою грунт обов’язково удобрюють компостом або іншими органічними добривами.

На один квадратний метр достатньо всього 2 відра цього добрива. Спочатку кущі необхідно утеплити, а потім їх мульчують за допомогою тирси.

Люпин

Це відмінний сидерат, який зазвичай висаджують під зиму. З його допомогою можна поліпшити властивості грунту на ділянці. Здійснювати посадку люпину краще в перші тижні вересня. Ця рослина невибаглива до грунту, але його краще не висаджувати на ділянках з «кислої» грунтом. В іншому випадку рослина може пожовтіти.

Якщо плануєте здійснювати посадку у відкритий грунт, то необхідно присипати рослини торфом. Це значно прискорить подальше зростання люпину.

Дицентра

Рослина рекомендується висаджувати з запасом за часом. Це пов’язано з тим, що укорінення має пройти до перших заморозків. В іншому випадку рослина просто не встигне вкоренитися і замерзне. Для посадки найкраще підходить вересень. Рослина віддає перевагу вологому і поживний грунт.

Для посадки кущів необхідно організувати невеликі ямки 40 на 40 см. На дно лунки зазвичай кладуть щебінь, а потім укладають невеликий шар компосту. Після цього лунку засипають садовою землею, яка перемішана з компостом.

Багаторічна астра

Це багаторічна рослина також відмінно підходить для осінньої посадки. Спочатку садівники повинні визначитися з місцем посадки, так як рослина не любить перебувати в тіні. Також айстри не люблять підвищену вологість і можуть почати гнити.

Насіння розкладають у відкритий грунт в кінці листопада, коли земля вже встигла трохи промерзнути. Навесні сходи можна пересаджувати на постійне місце. Очікувати перше цвітіння можна вже в наступному році.

Примула

Приступати до посіву цієї рослини можна відразу після збору. Це пов’язано з тим, що насіння цієї рослини швидко втрачають свою здатність до сходів. Сіянці проростають досить повільно, тому зазвичай примулу сіють в спеціальні контейнери.

Пересаджувати рослину у відкритий грунт дозволяється тільки на другий рік життя. До цього періоду рослина зміцніє і порадує цвітінням.