6 продуктів, які допоможуть зменшити симптоми подагри

Біль в суглобах і набряки можна знизити лікарськими препаратами, але і налагодження харчування теж допомагає. Розповімо, які продукти поліпшать стан, а які — навпаки — тільки погіршать.


 6 продуктов, которые помогут снизить симптомы подагры

При подагрі, хворобливому типі артриту, набряк, який вона викликає в суглобі, може викликати печіння, чутливість і сильний біль.

Допомогти відновити контроль над станом суглобів, можуть зміни способу життя і в тому числі зміни в раціоні харчування. Продукти, які хворий вживає, можуть як допомогти, так і нашкодити.

Знизити ризик виникнення нападів подагри може підтримання рівня сечової кислоти нижче 6 мг/дл. І це можуть зробити правильно вибрані продукти. Ми склали список корисних продуктів, які можуть допомогти зменшити напади подагри та покращити стан, а також продуктів, яких слід уникати, щоб зменшити біль.

Продукти, що зменшують симптоми подагри

Подагра розвивається, коли в організмі міститься занадто багато сечової кислоти (цей стан називається гіперурикемією). Цей тип кислоти допомагає розщеплювати пурини, що містяться в деяких продуктах. Організм виробляє більше сечової кислоти, якщо в раціоні багато пуринів. Це може ускладнити переробку сечової кислоти нирками. Коли нирки не справляються з роботою, в результаті накопичується сечова кислота, яка перетворюється в кристали, які можуть накопичуватися в суглобах великих пальців ніг, що призводить до подагри.

Дієтичне лікування подагри дуже обмежена і не завжди допомагає впоратися з нею, тому найкраще буде працювати поєднання медикаментозного лікування і дієти. Але і просто ліки без правильного харчування не будуть діяти так добре. Раціональне харчування спрямоване на зниження кількості сечової кислоти в організмі, а також на досягнення і підтримання здорової ваги тіла, що теж дуже важливо.

Рекомендується в першу чергу дотримуватися дієти з низьким вмістом пуринів. Повністю відмовитися від пуринів неможливо, але можна постаратися їх обмежити.

Ось які продукти і напої допоможуть знизити хворобливі симптоми:


 6 продуктов, которые помогут снизить симптомы подагры

1. Вода

Її потрібно пити багато. Випивай не менше 8 склянок безалкогольних і не містять цукор напоїв в день, але найкраще — звичайну воду. А якщо у тебе загострення симптомів, збільш споживання до 16 склянок на день. Вода допомагає виводити сечову кислоту з організму.

2. Молоко

Дослідження показують, що вживання молока і молочних продуктів з низьким вмістом жиру може знизити рівень сечової кислоти в організмі, а значить — і ризики нападів подагри. Білки, що містяться в молоці, сприяють виведенню сечової кислоти з сечею.

3. Кава

Не можеш жити без кави вранці? В такому випадку у нас шикарні новини! Ті, хто тривалий час п’є каву (4-6 чашок в день), мають менший ризик розвитку подагри, ніж люди, які не особливо часто п’ють цей підбадьорливий напій. І справа тут саме в регулярності. Здатність кави запобігати повторні напади подагри лише після одиничного прийому не була доведена.

4. Цитрусові

Вітамін C знижує рівень сечової кислоти і може допомогти запобігти нападам подагри. Більшість експертів рекомендують вживати щонайменше 500 мг на день. Оскільки фрукти також містять фруктозу, яка пов’язана з підвищенням рівня сечової кислоти, вибирай продукти з низьким вмістом фруктози. Грейпфрути, апельсини, а також ананаси та полуниця багаті вітаміном C, але містять менше фруктози.

5. Рослинний білок

Вживай більше зелених овочів та інших нем’ясних білків. Це горох, квасоля, сочевиця, тофу, а також листова і крохмалиста зелень. Вони не підвищують рівень сечової кислоти і можуть захистити тебе від нападів подагри.

6. Вишня

Вживання вишні з кислинкою або вишневого соку може знизити ризик нападів подагри. Червоно-фіолетові пігменти, що містяться в плодах, звані антоціанами, мають потужні антиоксидантні та протизапальні властивості і, як вважають, забезпечують захист суглобів.

5 продуктів, які погіршують симптоми подагри


 6 продуктов, которые помогут снизить симптомы подагры

Харчування може не тільки поліпшити стан, але і погіршити. Можна погіршити подагру, вживаючи певні продукти або напої, які викликають вироблення сечової кислоти або запалення. Наприклад, напої з високим вмістом цукру або фруктози підвищують рівень сечової кислоти в організмі і можуть спровокувати загострення подагри.

Однак найнебезпечнішими продуктами для лікування подагри є продукти з високим вмістом пуринів. До продуктів і напоїв, які особливо часто викликають загострення подагри, відносяться:

  • Оброблені харчові продукти (наприклад, консерви, готові до вживання страви, м’ясні делікатеси).
  • Продукти, що містять рафіновані вуглеводи (білий хліб, печиво, хлібобулочні вироби).
  • М’ясо та м’ясні субпродукти.
  • Морепродукт.
  • Пиво і дріжджі.
  • Загострення подагри дуже болючі, тому варто виключити з раціону перераховані вище продукти, щоб запобігти їх.

    Харчування дуже важливо, але все ж при симптомах подагри обов’язково звернися до лікаря за лікуванням