Як і чим відмити чашку від слідів чаю і кави?

Как и чем отмыть чашку от следов чая и кофе?

Щодня ми стикаємося з проблемою негарного темнуватого нальоту на чашках, термокружках і термосах. Особливо він помітний на світлому посуді. Якщо вчасно не відмити плівку, то вже через пару днів вона стане темніше і забарвить велику площу внутрішньої поверхні. Експерти Суперчісто ра скажут, як відмити чашку від чайного і кавового нальоту.

У багатьох країнах чайні та кавові напої вважаються традиційними. Люди почали їх вживати кілька століть тому і до цього дня вони не втратили колишньої популярності. Приємно підбадьоритися рано вранці перед роботою міцним капучино або терпким наваристим чаєм з заварених листочків суданської троянди. Або розслабитися смачним напоєм протягом дня, влаштувавши собі перекус з повітряним круасаном. 

Єдина проблема, з якою ви можете зіткнутися – фарбують властивості цих напоїв. Посуд швидко забруднюється, з’являються жовтуваті і коричневі плями. 

Чому на чашках з’являється наліт

Вся справа в змісті в складі чаю і кави натуральних фарбувальних (дубильних) речовин. Саме вони роблять ваш напій терпким, з гіркуватістю. Вступаючи в реакцію з теплою водою, відбувається утворення найтоншої плівочки на поверхні чаю. Під час пиття ми нахиляємо чашку, в результаті чого плівка осідає на внутрішніх стінках гуртки. Згодом вона підсихає, набуває темний відтінок.
Якщо відразу ж після чаювання ретельно не помити чашку, то залишиться негарний наліт. Чим довше ви будете ігнорувати його присутність, тим складніше з ним впоратися в подальшому.

Яка небезпека темного нальоту

Дивовижний факт, що дубильні речовини, що входять до складу чаю, не просто не небезпечні, а можуть виявитися навіть корисні для організму. Вони наділені безліччю властивостей, серед яких очищення організму від вільних радикалів і токсичних речовин, укріплення е стінок судин, підвищення настрою за рахунок виділення гормонів «радості». Відзначається також антибактеріальний і протизапальний ефект. 

Тільки це не говорить про те, що чашки тепер не потрібно мити місяцями. Є кілька і зворотних ефектів, крім бруду на гуртках. Це погіршення апетиту, нетравлення. Також таніни і катехіни можуть спровокувати скачки тиску. Правильним рішенням буде скорочення кількості чаювань в день. 

Як очистити чашки від чайного нальоту і кави

Чим же відмити чашки і кружки? Давайте ознайомимося з декількома способами, завдяки яким ви зможете швидко відмити некрасиві розлучення. Скористайтеся наступними засобами. Приготуйте їх в домашніх умовах, використовуючи підручні продукти:

  • Содова кашка. Сода знайдеться на кухні у кожного. Вам напевно відомі її очищаючі властивості. Додайте до столової ложки порошку пару крапель теплої води до отримання кашкоподібної маси. Обробіть за допомогою неї і губки плями нальоту. Існує ще один спосіб використання соди. Для цього заповніть кухоль до країв теплою водою, насипте 1-2 чайні ложки порошку. Залиште на 5 хвилин, а потім злийте воду і потріть стінки ганчіркою до видалення слідів. Можливе застосування соди в чистому вигляді. Тільки будьте обережні, оскільки вона може «травмувати» покриття чашок. 

  • Лимонна кислота. Як за допомогою неї відмити порцелянову чашку від кави і чаю? Дійте за аналогічним алгоритмом з попереднім засобом. Засипте 1 чайну ложку кислоти в посуд, залийте окропом, почекайте кілька хвилин. Якщо бруд досить темна, то залиште до повного охолодження води. 

  • Свіжий лимон. Натріть їм стінки гуртки, почекайте півгодини. Підійде і звичайний лимонний сік.

  • Оцтовий розчин. Для приготування знадобиться 200-250 мл води (в залежності від обсягу вашої чашки), 1 столова ложка оцту 9%. Змішайте інгредієнти, налийте в ємність, дайте розчину попрацювати протягом декількох хвилин.

  • Зубна паста. Нанесіть її на стару зубну щітку або абразивну сторону звичайної губки, потріть.

  • Сіль дрібного помелу. Натріть поверхні, але будьте обережні з посудом з кераміки. В результаті тертя частинками солі можуть утворитися не видимі оку подряпини і мікротріщини, що в подальшому призведе до розмноження в сколах хвороботворних мікроорганізмів. 

  • Можете скористатися міцним сольовим розчином. Розчиніть 2 столові ложки солі в 2-3 столових ложках теплої води. Налийте концентрований розчин в кухоль, залиште на пару хвилин, а потім ретельно потріть стінки.

  • Суміш солі і столового оцту. Змішайте їх в пропорції 1:1, дочекайтеся розчинення солі. Нанесіть отриманий склад на стінки гуртки, почекайте 10 хвилин. 

  • Кола / кефір. Залийте ємність до країв, залиште на 12 годин або краще на ніч. 

  • Спирт / спиртова настоянка. Рясно змочіть ватний диск, тампон або марлю спиртовою настоянкою, потріть. 

  • Після всіх маніпуляцій з очищення вимийте гуртки звичним способом із засобом для посуду, а потім ретельно сполосніть проточною водою. 

    Як і чим відбілити чашку

    В особливо запущених випадках ні сода, ні лимонна кислота і жоден з раніше перерахованих методів можуть не допомогти. В цьому випадку на допомогу прийде Універсальний гель Domestos. Як відмити чашки від жовтизни? Додайте пару крапель засобу в попередньо заповнену водою ємність, перемішайте, залиште на ніч. На ранок ви побачите, що ваша посуд не просто очистилася від кавових слідів, але і стала як нова. Не забудьте добре помити чашки.

    Як запобігти утворенню кавового і чайного нальоту

    Щоб не ламати голову роздумами про те, чим очистити чашку від нальоту кави і чаю, постарайтеся запобігти цьому. Ретельно доглядайте за посудом. Навіть, якщо ви заварили напій всього один раз, помийте кухоль відразу ж після пиття. Не залишайте до вечора в мийці, і вже тим більше не наливайте кави повторно в брудну ємність. Якщо очищення буде проводитися своєчасно, то з забрудненнями впорається будь-який миючий засіб.

    Намагайтеся не залишати склянки з недопитим чаєм надовго. В іншому випадку вже через кілька годин ви побачите плівку, що залишилася на стінках гуртки. 

    Цікавий і той факт, що при заварюванні чаю в пакетиках утворення плівки неминуче. А ось напій з заварювального чайника менш концентрований. Тому, вживаючи його, ви знижуєте ймовірність формування на поверхні темних слідів. 

    Найчастіше в містах з крана тече жорстка вода. Вона сприяє утворенню нальоту. Тому після миття важливо протерти вимиті предмети сухим рушником. 

    Зверніть увагу, що всі порошкоподібні засоби не рекомендується застосовувати в чистому вигляді. Їх дрібні частинки можуть подряпати поверхню. Дочекайтеся повного розчинення кристаликів, використовуйте кашкоподібні консистенції. 

    Наші експерти поділилися з вами безліччю дієвих засобів, завдяки яким ви з легкістю очистите самий застарілий чайний наліт. А щоб запобігти його освіту, не лінуйтеся доглядати за посудом своєчасно.