Газова плита-головна помічниця господині на кухні. Інтенсивна експлуатація призводить до швидкого забруднення робочої поверхні. Чистка варильного обладнання – справа копітка через наявність безлічі знімних елементів. Експерти Суперчисто розкажуть, як помити газову плиту в домашніх умовах, а також які засоби використовувати.
Як почистити газову плиту в домашніх умовах?
Свіжі плями легко піддаються очищенню, а ось із застарілими доведеться повозитися. Як швидко почистити газову плитку від нагару? Для початку необхідно провести ряд підготовчих заходів:
Перекрийте подачу газу, відключіть пристрій від електрики;
Зніміть усі знімні деталі (решітку, конфорки тощо);
Дайте агрегату повністю охолонути;
Приготуйте пару ганчірок або губок, паперові рушники;
Одягніть на руки господарські Рукавички.
Тепер переходимо до вибору миючого засобу. Воно повинно бути не просто ефективним, але і делікатним.
Пам’ятаємо, що покриття будь-якої газової плити досить вразливе. Тому виберіть склад з мінімальною кількістю абразивів. Не тріть поверхню металевими скребками, ножами, а також жорсткою стороною губки.
Свіжий нагар можна спробувати видалити за допомогою наступних народних способів:
-
Пасти з харчової соди. Візьміть 40 грам соди, додайте до неї воду в такій кількості, щоб вийшла густа кашка. Нанесіть її на бруд, залиште на 20-30 хвилин.
-
Столового оцту. Розведіть його з водою в пропорції 1: 1, розпиліть засіб на плями і зверху присипте содою. Зачекайте 20 хвилин.
-
Лимонного соку. Натріть забруднення шматочком лимона, залиште на 15 хвилин.
-
Суміші води, рідкого мила і соди. Змішайте інгредієнти в рівних пропорціях, обробіть отриманим розчином пригоріла їжу і краплі жиру. Почекайте 20-25 хвилин.
-
Нашатир. Наноситься точково на проблемні ділянки, злегка втирається в плями, витримується на поверхні протягом 30 хвилин.
Потім обов’язково приберіть залишки кошти і бруд за допомогою вологої губки.
Щоб отримати миттєвий сяючий результат без замочування і тертя, скористайтеся більш сучасним і ефективним засобом – спреєм CIF блискучий ефект Антижир. Він починає діяти моментально, проникаючи вглиб і розчиняючи нагар і жир. Розпиліть Cif, залиште на кілька секунд, а потім протріть ганчіркою.
Як почистити решітку газової плити?
На решітку припадає найбільший відсоток забруднень. Залишки їжі, жировий наліт швидко пригорають і намертво приклеюються. Процес миття ускладнює конструкція цих знімних елементів.
Так як же помити решітку від газової плити? Щоб видалити бруд, скористайтеся:
-
Содової кашкою. Щедро обмажте поверхні, приділяючи особливу увагу внутрішнім куточкам. Залиште засіб як мінімум на годину, а краще на 2-4 години.
-
“Банею” з нашатирним спиртом. Для цього необхідно обробити всі елементи нашатирем, а потім обмотати їх харчовою плівкою або звичайними поліетиленовими пакетиками. Зачекайте пару годин.
-
Господарським милом. Подрібніть шматок, розчиніть його в 5 л теплої води. Замочіть решітки в отриманому засобі, залиште відмочуватися на 3 години.
-
Порошком гірчиці. Обробіть деталі порошком і почекайте кілька годин.
Якщо вам потрібен ідеальний результат не через кілька годин, а хвилин, то почистити решітки газової плити в домашніх умовах можна за допомогою універсального крему CIF Актив Фреш. Він видаляє забруднення за рахунок вмісту в складі інноваційних мікрокристалів. Вони з легкістю проникають вглиб найскладніших і застарілих забруднень, відштовхуючи їх від поверхні. Перед використанням струсіть пляшечку, нанесіть Cif на вологу ганчірочку, розподіліть по решітці, залиште на пару хвилин, а потім змийте.
Як почистити конфорки газової плити?
Періодична чистка потрібна не тільки для видалення жиру і пригоріла їжі, але і щоб бруд не затримувала потік газу на виході з розсікачів. У запущених випадках засмічення може привести до виходу техніки з ладу. Для будинку, де є діти – це виявиться справжньою катастрофою.
Для очищення вам знадобиться:
-
Столовий оцет. Візьміть глибоку миску. Змішайте в ній літр гарячої води і 100-150 мл оцту. Занурте розібрані конфорки в отриманий розчин. Залиште на 1 годину.
-
Засіб для миття посуду. Додайте 6 столових ложок гелю до двох літрів теплої води. Замочіть елементи на годину.
Зверніть увагу на пальники. Огляньте їх на предмет утворилася перешкоди для виходу газу. Якщо така є, то прочистіть засмічені отвори за допомогою будь-якого гострого предмета.
Швидко позбутися від засохлого жиру і пригоріла їжі допоможе чистячий крем CIF Актив Фреш. Перед використанням струсіть пляшку, нанесіть крем, залиште на кілька хвилин для розм’якшення нагару, потріть губкою, а потім змийте.
Як почистити духовку в газовій плиті?
На духову шафу, часом, доводиться не менше навантаження, ніж на плиту. Бризки масла на внутрішніх стінках, забруднена Решітка під деко – все це вимагає періодичної чистки.
Помити духовку газової плити можливо шляхом застосування наступних засобів:
-
Розчину лимонного соку. Змішайте сік з водою в пропорції 1:1. Вимийте духовку, залиште склад на 1 годину.
-
Суміші оцту, соди і мила. Візьміть 200 мл столового оцту, 100 гр харчової соди і 60 грам подрібненого мила. Отриманим складом обробіть стінки і решітки. Відразу не змивайте, витримайте засіб протягом 2-3 годин.
-
Розчину господарського мила. Натріть на тертці половину бруска, додайте до двох літрів води, добре перемішайте. Протріть всі поверхні і залиште розчин на 20-30 хв.
Для прискорення процесу очищення краще скористайтеся спреєм блискучий ефект Антижир.
Добре, якщо духовка має розбірну конструкцію. Тоді ви без праці зніміть елементи і помиєте їх зручним способом. Але і для незнімних деталей є корисний лайфхак, який спростить мийку. Так, досить залити будь-який з перерахованих підручних засобів в пляшечку з пульверизатором і просто розпорошити на деталі.
Як почистити ручки газової плити в домашніх умовах?
Часто господиням доводиться чіпати ручки жирними або мокрими руками. В результаті забруднення накопичуються в виїмках перемикачів. При цьому вони складно піддаються очищенню через свою конфігурацію і досить маленького розміру.
Як же помити ручки у газової плити? Використовуйте Водний розчин нашатирю або оцту. Пропорції діючої речовини і води беріть 1:1. Обробіть ручки, залиште на 20 хвилин. Потім пройдіться по ним старою зубною щіткою.
Використання газової плити здійснюється практично щодня. Під час готування неминуче поява на поверхні самих різних плям і нагару. Пролитий суп або морс, краплі олії, втекло молоко, пригорілі залишки їжі – все це необхідно оперативно протирати. Поради експертів і їх підказки допоможуть вам впоратися з найскладнішими і застарілими забрудненнями.