Мультиварка-корисний гаджет на кухні. Завдяки їй можливо готувати смачні страви, не витрачаючи багато часу і використовуючи при цьому мінімум посуду і кухонних пристосувань. Прилад буде служити довгі роки, якщо ви правильно його використовуєте і не забуваєте про відхід. Експерти розкажуть, ка до правильно мити мультиварку.
Як правильно відмити чашу
Чаша пристрою має антипригарне покриття з кераміки або тефлону. До кожного типу покриття необхідний свій підхід. Перші більш тендітні і примхливі, тому звертатися з ними потрібно з особливою обережністю. Не допускається очищення такої ємності в посудомийній машині, можлива тільки делікатна ручна мийка. При цьому під забороною абразивні порошки, жорсткі губки, металеві терки через те, що вони можуть пошкодити покриття. Рекомендується використовувати м’яку мікрофібру, відріз вельветової тканини або самий звичайний бавовняний матеріал.
Тефлонові покриття більш стійкі до зовнішніх впливів, але використовувати скребки і порошкові чистячі засоби все ж не варто. Якщо на поверхні з’являться подряпини, то подальша експлуатація може привести до утворення глибоких тріщин. Вони будуть перешкоджати якісному приготуванню їжі. Крім того, Очистити чашу мультиварки стане складніше, оскільки неможливо відмити на 100% залишки їжі з відколів і тріщин.
Як правильно очистити дно
Після того як ви витягли чашу, зверніть увагу на дно пристрою (нагрівальний елемент). Під час готування туди можуть потрапити крихти, бризки або шматочки їжі. Тому не забудьте їх прибрати. На завершення протріть ємність чистою сухою тканиною або паперовим рушником.
Категорично забороняється мити нагрівальний елемент разом з корпусом під струменем води. Дно негерметично, тому ви ризикуєте залити електроніку водою, що може стати причиною виходу приладу з ладу.
Очищаємо кришку
Кришка мультиварки буває знімною і незнімною. Перший варіант набагато зручніше, оскільки ви можете спокійно помити її в раковині за допомогою засобу для миття посуду, сполоснути, висушити і закріпити назад.
А ось з незнімною кришкою доведеться повозитися. Для початку подбайте про нагрівальний елемент: закрийте його поліетиленовим пакетом або алюмінієвою фольгою. Щоб помити кришку, необхідно нахилити мультиварку і підставити деталь під кран. Ретельно очистіть кришку, приділяючи особливу увагу ущільнювальної гумки і отвору під паровий клапан.
Є й інший дієвий спосіб чищення незнімної кришки. Для цього налийте в чашу пару склянок води, вичавіть сік одного лимона, включіть мультиварку на режим «Пар» на півгодини. Під дією пара забруднення размягчатся. Після закінчення зазначеного часу відкрийте кришку і приберіть залишки жиру і нагару. Такий спосіб допоможе позбутися не тільки від нагару, але і неприємного запаху.
Моєму влагосборник і паровий клапан
Вологозбірник необхідно мити якомога частіше, щоб своєчасно прибирати накопичилася вологу. Конденсат, який не був вчасно видалений, стане сприятливим середовищем для розмноження мікробів. Тому очищайте вологозбірник проточною водою після кожної готування. Якщо не виходить підібратися до вузьких куточків за допомогою ганчірки, то використовуйте ватяну паличку.
Паровий клапан потрібно чистити як мінімум один раз в тиждень, якщо мультиварка працює щодня. У тому випадку, коли ви готуєте повну чашу супу або збільшуються в обсязі каші, доведеться мити клапан кожен день. В іншому випадку він заб’ється частинками їжі, перешкоджаючи відведенню вологи. В результаті технологія приготування страви буде порушена.
Очищаємо корпус всередині і зовні
Як відмити мультиварку від нагару всередині, якщо її не можна поставити в раковину під проточну воду? Для початку обесточьте пристрій, витягніть всі знімні деталі. Потім змочіть м’яку тканину в мильному розчині, добре вичавіть її і очистіть всі внутрішні поверхні. Після цього обов’язково протріть внутрішню частину насухо.
Порада: не закривайте кришку приладу, поки всі елементи не просохнуть, щоб виключити ймовірність появи затхлого запаху.
Не забувайте, що корпус зовні теж вимагає очищення. Не використовуйте порошкоподібні засоби для пластикових і металевих поверхонь. Вони можуть роздряпати матеріал. Враховуйте і те, що волога може проникнути всередину панелі управління, тому добре віджимайте губку.
Застосування народних засобів
Для очищення сучасних кухонних гаджетів можете скористатися наступними народними засобами:
-
Брусок господарського мила. Щоб помити мультиварку всередині, ретельно натріть милом вологу губку і пройдіться по всіх елементах. Знімні деталі можете додатково замочити в мильному розчині. Для цього в ємність з теплою водою натріть на тертці шматок мила, занурте елементи на 15-30 хвилин.
-
Оцет 9%. На 1 літр води візьміть пару столових ложок столового оцту, змочіть в отриманому засобі мікрофібру і протріть кришку, чашу, нагрівальний елемент, боки пристрою. Також можете зробити парову баню. Для цього налийте в чашу склянку води, 1 столову ложку оцту, закрийте кришку і включіть режим «готування на пару» на півгодини.
3. Содова кашка. На півсклянки води візьміть 2 столові ложки соди, перемішайте до розчинення кристалів соди. Нанесіть кашку на тканину і протріть забруднені ділянки.
Не забувайте, що після виконаних дій потрібно промити деталі водою і просушити. Чистка мультиварки повинна здійснюватися на регулярній основі, щоб не допускати утворення складних в’їдаються жирових відкладень.
Використання побутової хімії
Щоб прискорити процес очищення, використовуйте перевірену і ефективну побутову хімію. Вона набагато швидше розщеплює жир і нагар, ніж домашні рецепти з підручних засобів.
В якості засобу для чищення може підійти Крем CIF Сила природи. Його м’яка активна формула дбайливо і дієво працює. Перед застосуванням струсіть пляшечку, нанесіть крем на тканину або на саму поверхню, почекайте пару хвилин, потріть забруднення, а потім сполосніть чашу водою.
Також зверніть увагу на формати у вигляді спрею, наприклад Універсальний спрей Cif Сила природи. Розпиліть його на поверхні, почекайте пару секунд, протріть тканиною. Щоб видалити застарілі забруднення, залиште засіб на кілька хвилин.
Профілактика появи забруднень
Експлуатаційний термін мультиварки безпосередньо залежить від того, наскільки ретельно ви за нею доглядаєте, тому беріть на замітку наступні правила:
-
мийте чашу і корпус після кожної готування. Не забувайте, що зовнішню частину ємності теж необхідно мити;
-
видаляйте забруднення з зовнішньої поверхні і кришки відразу ж після їх виявлення;
-
не допускайте попадання частинок їжі на нагрівальний елемент. Якщо це сталося, то обов’язково очистіть дно;
-
очищайте паровий клапан і вологозбірник хоча б щотижня.
А також стежте за чистотою робочої поверхні, на якій стоїть прилад. Не лінуйтеся зрушити пристрій і протерти під ним скупчилися крихти. Правила дуже прості, але якщо їх не дотримуватися, то в’ївся наліт, пригорілі залишки їжі не змусять себе довго чекати.
Ми розповіли вам, чим мити мультиварку від жиру. Виберіть для себе найбільш зручний, ефективний і швидкий спосіб. Тоді техніка буде завжди залишатися чистою.
Часті питання про те, як мити мультиварку
Як очистити нагрівальний елемент в мультиварці?
Для цього витягніть чашу, нанесіть на внутрішні поверхні крем CIF Сила природи і очистіть забруднення. Потім приберіть залишки засобу і бруду, протріть нагрівальний елемент чистою вологою тканиною, просушіть паперовими рушниками.
Чи можна мити мультиварку повністю під краном?
Робити це Категорично забороняється: електроніка може вийти з ладу.
Як відмити чашу мультиварки від пригоріла їжі?
Скористайтеся одним з описаних нами народних методів або перевіреним побутовим засобом. Більш докладно про них ви можете прочитати в нашій статті.