Процес приготування їжі тягне за собою забруднення не тільки плити, але і витяжного пристрою. Якщо впоратися з пригоріла їжею, краплями масла на газовій плиті просто, то відмити грати витяжки від жиру проблематично через її конструктивних особливостей. Експерти розкажуть, як виріши ть проблему, що склалася.
Для чого і як часто потрібно очищати витяжку
Всі ми намагаємося максимально полегшити свій побут, використовуючи сучасні та вдосконалені девайси. До таких приладів відноситься і витяжка. Її основне призначення-видалення пари, гару, диму, а також неприємного або занадто сильного запаху, що виникають в процесі готування. Якщо у вас вдома волого, то при приготуванні їжі включення витяжки обов’язково.
Регулярне використання цієї кухонної помічниці призводить до її швидкого забруднення. Фільтруючі елементи покриваються жировим нальотом, знижуючи продуктивність пристрою. Тобто відбувається засмічення витяжних фільтрів, погіршується пропускна здатність і, відповідно, витяжка перестає справлятися з поглинанням вологи і запаху. Внаслідок може і зовсім вийти з ладу.
Частота очищення залежить від періодичності використання. Якщо приготування їжі здійснюється щодня або через день, то рекомендується щомісячна мийка. Допускається чистка раз в квартал.
Способи видалення забруднень
Тактика ведення боротьби із забрудненнями залежить від типу фільтруючого елемента. Він буває:
-
Вугільний. Являє собою картридж, що виконує очищення повітря від найдрібніших жирових крапель і запаху. При сильних забрудненнях вугільний фільтр не чиститься, а підлягає заміні.
-
У вигляді металевих сіток-решіток. Щоб очистити жироулавливающие сітки витяжки, їх необхідно зняти. Основно е відміну від вугільних картриджів полягає в більш грубої очищення повітря.
Не відкладайте генеральне прибирання. Дотримуючись цієї умови, можна значно спростити процес. Решітка відмиється швидко і просто.
Як же почистити вентиляційну решітку від витяжки на кухні? Отже, виділяють три основні групи способів:
-
народні рецепти;
-
якісна побутова хімія;
-
очищення в посудомийній машині або за допомогою парогенератора.
Давайте розглянемо їх окремо, але для початку не забудьте відключити витяжний пристрій від електромережі і розібрати його.
Чим відмити грати від витяжки: народні методи
Якщо ви регулярно проводите прибирання витяжки, то впоратися із забрудненнями допоможуть і підручні засоби. У кожному будинку знайдеться оцет, сода або брусок господарського мила. Настав час скористатися ними.
-
Оцтова кислота 70%. Існує дві техніки очищення: шляхом замочування і обробки. Для першої методики візьміть пластиковий таз або деко, помістіть сітчастий фільтр в нього, залийте оцтовою кислотою, залиште на 20 хвилин. Другий спосіб передбачає використання губки або ганчірки, яку потрібно рясно змочити в засобі. На закінчення зішкребіть жировий наліт щіткою, сполосніть водою і висушіть.
-
Нашатирний спирт. Розведіть його в теплій воді (1 склянка спирту на 7 літрів води). Занурте в нашатирний розчин брудну решітку, почекайте не менше 3 годин.
-
Господарське мило. Натріть брусок на тертці, додайте стружку у велику миску з теплою водою (температура води близько 60°C). Замочіть фільтр в мильній воді мінімум на півгодини. Якщо ви бачите, що бруд добре відходить, то пройдіться по сітці скребком.
-
Лимонний сік. Обробіть поверхню жировловлювача соком або шматочком лимона. Якщо лимона немає, то підійде лимонна кислота. Розчиніть 3 ст.л. кислоти в 1 л теплої води, залийте решітку, залиште на 15 хвилин.
-
Гарячий розчин. Для його приготування візьміть склянку харчової соди, шматок господарського мила, столову ложку кухонної солі, 5 л води. Поставте на плиту велику металеву каструлю / таз, налийте воду, дочекайтеся її закипання. Потім по черзі вводите описані компоненти. В отриманий розчин опустіть сітку і варіть на слабкому вогні до практично повного зникнення забруднень. На завершення потріть губкою або щіткою, тільки не забудьте попередньо остудити фільтр.
Зверніть увагу, що всі роботи з очищення повинні проводитися в господарських рукавичках. Також на час прибирання краще відкрити кватирку або вікно, щоб забезпечити приплив свіжого повітря.
Застосування побутової хімії
Домашні рецепти – це, звичайно, зручно-інгредієнти завжди під рукою. Але чи так вони ефективні? Втративши кілька годин на замочування в тому чи іншому розчині, зовсім не хочеться засмучуватися через недостатньо хорошого результату. Тому ми рекомендуємо Вам використовувати спеціальну побутову хімію. Вона полегшить завдання, а також значно прискорить чистку.
Чистячий засіб для кухні CIF Сила природи в форматі спрею-ідеальне рішення проблеми, що склалася. Воно підходить для очищення не тільки витяжки, але і духовки, мікрохвильової печі, фартуха, стільниці. В якості активних інгредієнтів в складі містяться екологічно чисті компоненти, в тому числі сода і екстракт лимона. Завдяки такому складу можливе видалення найстійкіших і в’їдаються забруднень навіть на поверхнях, що контактують з їжею. Розпиліть Cif на фільтруючий елемент, залиште на пару секунд, протріть ганчірочкою. Якщо жир сильно в’ївся, то залиште спрей на кілька хвилин.
Машинне Чищення
Машинна чистка здійснюється за допомогою Посудомийки або парового пилососа/парогенератора. У першому випадку вам просто потрібно завантажити решітку в посудомийну машину, покласти таблетку у відповідний відсік, запустити пристрій на тривалу програму мийки.
Відмітна особливість парогенератора полягає в очищенні поверхонь за допомогою пари, температура якого досягає близько 150°С.після обробки наліт і жир легко зчистяться губкою. Прилад дорогий, але його необов’язково купувати, а можна взяти в прокат.
Поради щодо профілактики
Найголовніша порада-регулярність прибирання. Якщо ви затягуєте з очищенням фільтруючої решітки, то жир твердне. Це значно ускладнить роботу надалі.
Коли чистка здійснюється щомісяця, а краще щотижня, то відмити забруднення можна навіть звичайною водою.
І не забудьте обнулити лічильник робочих годин витяжки після прибирання. Для цього потрібно знайти в керівництві покрокову інструкцію.
Наші експерти розповіли, як очистити від жиру решітку витяжки. Можете скористатися народними методами або ж вибрати перевірену побутову хімію, яка впорається з жиром і брудом за лічені секунди.
Часті питання про чищення решітки кухонної витяжки:
Як відмити грати від застарілого жиру?
Щоб відмити грати від застарілого жиру, використовуйте оцтову кислоту, господарське мило, нашатирний спирт, лимонний сік, спеціальну побутову хімію або парогенератор.
Як почистити сітку витяжки в мильно-сольовому розчині?
Для приготування гарячого розчину вам знадобиться: сода, сіль, господарське мило і вода. Детальний рецепт можете прочитати в нашій статті.
Як почистити решітку витяжки жіроудалітелем?
В якості жироудалителя використовуйте спрей Cif Сила природи. Розпиліть його на поверхню фільтра, почекайте кілька секунд, протріть ганчірочкою.