Як позбутися від харчової молі в квартирі на кухні

Как избавиться от пищевой моли в квартире на кухне

Харчова моль може оселитися навіть на ідеально чистій і продезінфікованій кухні. Вона швидко розмножується в продуктах харчування і робить їх непридатними для вживання. Експерти Суперчисто розкажуть, як позбутися від продуктової молі і запобігти її появі.

Причини появи

Найчастіше харчова міль з’являється в наших квартирах із зараженими продуктами (крупою, сухофруктами, цукром). Ще в магазині або на складі Комаха проникає в упаковку через найдрібніші дірочки і відразу починає відкладати яйця. Вони крихітні, тому людина не побачить їх під час покупки.

Ще одна причина-неохайні сусіди, які не вивели моль у себе. Насік омие активно розмножуються і перебираються в інші квартири в пошуках їжі. 

Шкода

Моль завдає людині непрямої шкоди. Вона не кусається і не переносить небезпечні інфекції, але харчується бакалійними продуктами. Шкідник не з’їсть багато припасів, зате відкладе в них яйця і безповоротно зіпсує. Всі крупи доведеться викинути, тому що вони вже заражені і можуть викликати сильну інтоксикацію. Також моль всюди залишає продукти життєдіяльності, які часто провокують алергію.

Якщо відразу не вирішити, як позбутися від харчової молі на кухні, вона почне літати по приміщенню і зможе потрапити в тарілку з вечерею. Також комахи викликають психологічний дискомфорт. Неприємно усвідомлювати, що твоя кухня і їжа заражені.

Як позбутися від харчової молі на кухні надовго

Хімічні засоби від харчової молі на кухні

Найшвидший спосіб позбутися від молі-використання хімікатів. Вони діляться
на:

  • репеленти-відлякують харчову моль і не дають їй розмножуватися;

  • інсектициди-знищують шкідника.

Репеленти ефективні тільки в профілактичних цілях. Засіб виганяє моль з кухонних шафок, і вона відлітає з квартири. Але приміщення залишається зараженим, тому що в продуктах знаходиться безліч яєць.

Інсектициди-це хімічні препарати. Вони паралізують нервову систему шкідника, і через несколько хвилин він гине.

Як боротися з харчовою міллю за допомогою професійних засобів

Найефективніший спосіб-розпорошити аерозоль зі зрідженим інсектицидом по всій кухні: шафи, стіни, підлога, кути. Але це засіб має токсичні пари. В інструкції до конкретного аерозолю покроково зазначено, як в домашніх умовах позбутися від харчової молі та інших комах. Суворо дотримуйтесь цих рекомендацій.

Ще один варіант — професійна пастка у вигляді пластини, яка просякнута біологічно активним засобом. Її закріплюють на внутрішній стороні шафи і знімають захисну плівку. Паразити летять на запах пластини, приклеюються до неї і гинуть.

Запобіжні заходи:

  1. Перед початком обробки виведіть з кухні дітей, тварин і домочадців з алергією, щоб вони не дихали випарами від хімікатів. Одягніть рукавички, захисну маску і закрийте вікно;
  2. Під час розпилення аерозолів не паліть і не вдихайте пари кошти. Після обробки відкрийте вікно і провітрюйте мінімум 2 години. Потім приступайте до миття шаф і підлоги.

Народні засоби від харчової молі

Добре відлякують шкідника народні засоби:

  • Часник. Покладіть в банку з крупами 2-3 зубчики очищеного часнику;

  • Оцет. Зробіть концентрований оцтовий розчин, протріть стінки і полиці кухонного гарнітура;

  • Лаванда, лавровий лист, тютюн і кірки від цитрусових. Вони виділяють сильний запах, який моль не виносить;

  • Господарське мило. Додайте в 1 л води жменю наструганного брусочка і вимийте всі поверхні.

Як позбутися від яєць і личинок

Якщо не знищити всі яйця, вони перетворяться в метеликів і доведеться знову вирішувати, як боротися з харчовою міллю на кухні. Інструкція наступна:

  • Складіть всі упаковки з бакалійними продуктами в щільний пакет, зав’яжіть його і викинете в сміттєвий бак на вулиці. В ідеалі-спаліть;

  • Викиньте підкладку, якщо ви кладете її на полиці для зберігання;

  • Звільніть весь кухонний гарнітур та інші шафи, в яких зберігалася їжа. Пропилососьте всі полки і місця кріплень, щоб на них не було залишків круп.

Наостанок ретельно вимийте всі шафи всередині і зовні, підлогу і стіни. Але кошти за народними рецептами не сильні в дезінфекції, тому вибирайте професійну продукцію. З патогенними мікробами відмінно справляється універсальний чистячий гель Cif 5в1. Нанесіть кілька крапель на губку, обробіть всі поверхні і залиште на пару хвилин. Потім змийте залишки чистою водою. Гель добре очищає і залишає приємний запах.

Якщо в квартирі живуть алергіки, використовуйте засіб з дезинфікуючим ефектом Glorix. Нанесіть трохи очищувальної рідини на вологу губку і
протріть шафи. Засіб усуває всі мікроби, бактерії і алергени (пил,
пилок). Потім налийте ковпачок миючого засобу Glorix у відро з 4 л води і
вимийте підлогу.

Профілактичні заходи

Проводьте регулярну профілактику, щоб не доводилося вирішувати, як вивести моль з кухонних шаф. Ретельно переглядайте крупу після покупки і пересипайте її в герметичні ємності. Вибирайте продукцію від відомих виробників, не купуйте крупи на вагу з великих мішків.

Намагайтеся купувати продукти в невеликих упаковках, щоб вони не лежали в шафах довше 3-4 місяців. Якщо ви рідко використовуєте крупи, зберігайте їх у холодильнику.  

Позбутися від комах-паразитів досить просто. Від вас буде потрібно
лише відповідально підійти до обробки і в майбутньому проводити профілактичні
заходи, щоб запобігти повторному зараженню.

Часті питання по виведенню харчової молі:

Як вивести харчову моль на кухні?

Викиньте з кухонних шафок все сипучі продукти: в них можуть бути відкладені яйця. Пропилососьте і обробіть полки спеціальними засобами.

Засоби від харчової молі.

Придбайте репеленти або інсектициди. У народних рецептах використовують часник, оцет, мило, лаванду, лавровий лист.

Що допомагає від харчової молі?

Назавжди позбутися від молі можна тільки при комплексному підході. Використовуйте хімічні засоби, знищуйте яйця і личинки, дотримуйтесь Профі лактичні заходи і регулярно робіть прибирання кухонних поверхонь.