Як усунути засмічення на кухні в раковині?

Как устранить засор на кухне в раковине?

Вода з кухонної раковини йде дуже повільно або зовсім не зливається? Мабуть, з такою ситуацією періодично стикається практично кожен. Не впадайте у відчай, впоратися з проблемою можна самостійно. Експерти Суперчисто розкажуть, як і чим усунути засмічення на кухні в раковині.

Чому з’являються засмічення в раковині? 

Засмічення являє собою механічну перешкоду, що перешкоджає зливу води в каналізаційну систему. Причин її появи кілька:

  • Неправильний монтаж зливних труб. Наприклад, якщо кут їх нахилу недостатній, то тверді шматочки їжі будуть поступово накопичуватися, а натиск води для їх вимивання занадто малий. Частинки їжі покриваються залишками засобів для миття посуду, жиром і грунтовно осідають на стінках труб. В результаті їх діаметр звужується, а злив води сповільнюється або зовсім припиняється. 

  • Попадання сторонніх предметів. Найчастіше це відбувається через неправильну експлуатацію раковини. Зокрема, коли відсутня спеціальна сіточка, завдання якої затримати всі великі залишки їжі, волосся, сміття. Це призводить до утворення пробки, що забиває сифон.

  • Осідання на стінках труб жирових і вапняних відкладень. 

Врахуйте, що впоратися з перешкодами у вигляді сторонніх предметів, залишків їжі або відкладеннями можна звичайною прочищенням труб. А ось якщо мова йде про неправильне монтажі системи, то доведеться її перевстановити самостійно або звернутися за допомогою до сантехніку. 

Як прибрати засмічення в раковині на кухні? 

Визначивши причину появи пробки, переходимо до механічних дій. Для цього вам знадобиться вантуз або сантехнічний тросик. Перший напевно у вас є. Гайд по застосуванню цього простого інструменту наступний:


  • Наповніть чашу раковини невеликою кількістю води. Її обсяг повинен перекривати гумову присоску вантуза;  • Встановіть його таким чином, щоб зливний отвір було повністю накрито присоскою. При цьому перелив заткніть ганчіркою.   • Різко натисніть на інструмент, ніби притискаючи його до раковини, а потім смикніть на себе;  • Повторіть процедуру кілька разів, щоб розбити пробку на найдрібніші частинки, які потім легко підуть з потоком води.