Як правильно прати кросівки в пральній машині: 3 способи

Не варто викидати старі кросівки, поки не скористаєшся нашими порадами з прання. Всі подробиці – в статті.


 Как правильно стирать кроссовки в стиральной машине: 3 способа

Чи можна в пральній машині прати кросівки

Не всі кросівки безпечно прати в пральній машині. Деякі матеріали і конструкції не витримують вібрацію і намокання. 

Які кросівки можна прати в пральній машині

 • Полотняні або сітчасті можна прати в пральній машині. Щоб не пошкодити взуття, зніми шнурки і випрати їх окремо. Використовуй щадний цикл з холодною водою і м’яким миючим засобом. Уникай використання відбілювача або кондиціонера для білизни. Висуши кросівки на повітрі і не піддай їх впливу прямих сонячних променів.
 • Шкіряні не рекомендується прати в пральній машині. Але якщо необхідно випрати, використовуй м’яку щітку, щоб видалити бруд і плями, перш ніж поміщати в барабан. 
 • Замшеві кросівки не можна прати в машинці, так як це може пошкодити матеріал. Замість цього використовуй засіб для чищення замші і слідуй інструкціям виробника.

Важливо відзначити, що наведені вище рекомендації є загальними порадами, уважно познайомся з інструкціями виробника по догляду, перш ніж прати кросівки в пральній машині. Якщо не впевнена або сумніваєшся, краще очистити їх вручну або віддати в хімчистку.

Загальні рекомендації: скільки градусів і режим

 • Видали весь бруд або сміття з взуття. Використовуй щітку з м’якою щетиною або вологу тканину, щоб акуратно витерти бруд або пил.
 • Зніми шнурки і будь-які вставки з кросівок. Шнурки можна прати окремо, поклавши їх у сітчастий мішок для прання або зв’язавши разом, щоб вони не заплуталися.
 • Помісти черевики в сітчастий мішок для прання або наволочку. Це допоможе захистити кросівки, запобіжить пошкодження.
 • Додай в лоток невелику кількість м’якого прального порошку. Переконайся, що миючий засіб підходить для кольорових речей, якщо є кольорові деталі.
 • Встанови пральну машину на щадний режим з холодною водою. Не використовуй гарячу воду-це може привести до ослаблення клеїть основи і деформації взуття.
 • Після завершення циклу прання вийми кросівки і дай їм висохнути на повітрі. Не кладіть у сушарку, висока температура може пошкодити взуття.
 • Набий взуття газетою або чистою тканиною, поки вони сохнуть. Це допоможе зберегти їх форму і запобіжить деформацію.
 • Коли повністю висохнуть, знову зашнуруй їх, встав необхідні устілки або вставки.

Пам’ятай, що не всі кросівки підходять для машинного прання. Ознайомся з інструкціями по догляду на етикетці або на веб-сайті виробника. Якщо ви сумніваєтесь, краще прати вручну.

Як випрати кросівки в пральній машинці-автомат

1. Як прати тканинні кросівки в пральній машині


 Как правильно стирать кроссовки в стиральной машине: 3 способа

Кросівки є невід’ємною частиною гардеробу для більшості людей, з часом вони можуть сильно забруднитися. Один з найпростіших способів почистити їх — кинути в пральну машину. Але неправильна техніка Прання може пошкодити тканину або привести до того, що взуття втратить свою форму. 

Підготовка

Перед тим як випрати взуття, потрібно правильно підготувати. Почни з видалення пухкої бруду або сміття за допомогою щітки з м’якою щетиною або чистої вологої тканини. Якщо є які-небудь плями, використовуй м’який миючий засіб, щоб акуратно почистити цю ділянку. Потім зніми шнурки з взуття і поклади в мішок для прання.

ЗаВантаж в барабан

Дуже важливо прати окремо від звичайного одягу, тому що взуття може пошкодити делікатні тканини, зачепитися за блискавки або гудзики. Також стеж за тим, щоб не перевантажувати машину. Потрібно залишити достатньо місця, щоб взуття могла вільно пересуватися під час циклу прання.

Додай миючий засіб

Потрібно використовувати м’який миючий засіб, що не містить відбілювач або кондиціонер для білизни. Відбілювач може зіпсувати колір, а кондиціонер для білизни залишити слід, через який взуття втратить свою форму. 

Виберіть правильний цикл 

Вибирай цикл з низькою швидкістю віджиму, щоб знизити ризик пошкодження взуття. Можна додати кілька рушників в барабан, щоб пом’якшити вібрації.

Висуши взуття

Після прання дістань взуття і набий їх газетами або паперовими рушниками, щоб вони зберегли форму. Дай висохнути природним шляхом в добре провітрюваному приміщенні далеко від прямих сонячних променів або джерел тепла. Не використовуй сушарку, висока температура може пошкодити клей.

2. Як випрати шкіряні кросівки


 Как правильно стирать кроссовки в стиральной машине: 3 способа

При догляді за шкіряними кросівками потрібна особлива турбота і увага.

Видали бруд і сміття

Перш ніж приступити до прання шкіряних кросівок, необхідно видалити бруд і сміття з поверхні. Уникай використання агресивних хімікатів або грубих матеріалів, які можуть пошкодити шкіру.

Підготуй очищуючий розчин

Знадобиться м’який чистячий розчин з м’якого мила або засоби для чищення шкіри. Не використовуй агресивну побутову хімію, щоб не пошкодити шкіру.

Нанеси чистячий розчин

Використовуючи м’яку тканину або губку, нанеси розчин для чищення на шкіряні кросівки. Обов’язково покрий всю поверхню, включаючи підошву і будь-які щілини. Уникай надмірного тиску.

Промий і висуши

Після нанесення миючого розчину ретельно промий шкіряні кросівки чистою водою. Обов’язково видали всі сліди миючого засобу. Використовуй чистий рушник, щоб витерти насухо. Не застосовуй фен або будь-яке інше джерело тепла, щоб шкіра не потріскалася.

Підготуй шкіру

Після прання і сушіння потрібно привести шкіру в порядок. Крем допоможе відновити натуральні масла і вологу, які були втрачені в процесі чищення. Нанесіть невелику кількість губку і втирай круговими рухами. Дай вбратися протягом декількох хвилин, прибери надлишки чистою тканиною.

Зберігай правильно

Зберігай їх в прохолодному, сухому місці, далеко від прямих сонячних променів і джерел тепла. Використовуй розпірки для взуття або набивай газетним папером для збереження форми.

3. Як правильно прати спортивні кросівки


 Как правильно стирать кроссовки в стиральной машине: 3 способа

Сітчасті кросівки зручні, дихаючі і ідеально підходять для занять спортом і фізичних вправ. Після тривалого використання можуть забруднитися, виділяти неприємний запах і покритися плямами. Очищення їх може бути складним завданням, але прання в пральній машині значно полегшує цей процес. 

Підготуй кросівки до прання

Спочатку зніми шнурки і випрати їх окремо в сітчастому мішечку для прання. Це запобіжить їх сплутування або втрату під час прання. Потім видали бруд, сміття або пил за допомогою щітки з м’якою щетиною або сухої тканини.

Вибери правильне миючий засіб

Використання жорсткого миючого засобу може пошкодити сітчасту тканину, тому краще використовувати м’яке або спеціальне для спортивного взуття.

Помістіть кросівки в барабан

Помісти кросівки в сітчастий мішок для прання або наволочку, щоб вони не пошкодилися і не заплуталися під час прання. Якщо миєте більше однієї пари, переконайтеся, що вони однакового розміру та кольору.

Встанови режим

Встанови машину на щадний або делікатний цикл, щоб запобігти пошкодженню кросівок. Уникай використання гарячої води, це може привести до усадки або деформації сітчастої тканини. 

Додай миючий засіб і запусти цикл прання

Залий м’який миючий засіб в лоток і запусти цикл прання. Не додавай пом’якшувачі тканини, вони можуть пошкодити сітчасту тканину.

Висуши кросівки

Дістань з пральної машини і дай висохнути на повітрі. Не використовуй сушарку, це може привести до усадки або деформації тканини. Набий взуття паперовими рушниками, щоб вони зберегли форму і вбирали вологу. Помісти в добре провітрюваному місці і дай повністю висохнути, перш ніж знову надіти.

При належному догляді і обслуговуванні спортивні кросівки прослужать довше і будуть відмінно виглядати на тренуваннях.