Як правильно прати речі з натуральної вовни: 9 порад

Вовняні речі вимагають делікатного поводження. Як зберегти первісний вигляд — розповімо в статті.


 Как правильно стирать вещи из натуральной шерсти: 9 советов

Причини, чому шерсть сідає після прання і при якій температурі прати вовняний светр

Багато хто стикався з тим, що улюблена річ села після прання. 

Є три поширені причини, чому це сталося:

  • Використання миючого засобу, непридатного для вовни-через агресивного впливу натуральні волокна можуть стискатися, тому варто використовувати м’які рідини, призначені для вовни. 
  • Віджимання і полоскання на високій швидкості — нитки покриті ороговілими лусочками, під час обертання барабана вони чіплятися один за одного. Бажано прати на делікатному режимі. 
  • Різка зміна температури-оптимально прати при 30-40 градусах, при перепадах натуральне полотно деформується. 

Поради, як очищати вовняні речі після прання, щоб вони не сідали

У нової речі завжди є ярличок, на якому вказані основні рекомендації по догляду. Якщо етикетка загублена, дотримуйся загальних правил. 

1. Підготовка одягу та аксесуарів

Перш ніж прати, потрібно правильно підготувати виріб:

  • Занадто пухнасте можна розчесати, це позбавить від сміття і порошинок. 
  • При виявленні пошкодження цілісності відремонтувати. Навіть невелика зачіпка під час прання може перетворитися в дірку.  
  • Відпороти або прибрати прикраси з гострими краями, вони можуть пошкодити тканину.

2. Прання вовняних речей вручну

Чи можна прати шерсть

Так, можна і потрібно прати. Але важливо дотримуватися правил, які можуть зберегти улюблену річ в привабливому стані. 

Одяг часто миють вручну. Це дозволяє приділити увагу забрудненим частинам, відрегулювати температуру прання і полоскання, при яких річ не деформується. 

Інструкція:

  • Налити в тазик теплу воду, додати м’який миючий засіб (з позначкою «для речей з вовни»), повністю розчинити. 
  • Занурити річ в ємність, залишити в спокої на деякий час, щоб волокна добре просочилися. Довше 60 хвилин замочувати не рекомендується. 
  • Злегка потерти руками, не сильно стискаючи, не грудка річ. 
  • Дістати, дати стекти рідини, злегка віджати.
  • Занурити в чисту теплу воду, прополоскати. Повторити, поки вода не стане чистою і прозорою. 
  • Скрутити, залишити на решітці, щоб зайва вода скла. 
  • Після того, як краплі перестануть капати, віджати за допомогою рушники і покласти сушити на горизонтальній поверхні в розправленому вигляді. 

3. Прання вовни в пральній машині

Можна прати шерсть в пральній машині

Вовняні речі можна прати в машинці, якщо не хочеться мити руками. 

Машинне прання

Потрібно вибрати програму делікатного і ручного прання, поставити температуру не більше 30 градусів. Нові кольорові речі потрібно прати окремо і полоскати з оцтом (вистачить однієї склянки на один цикл). Віджимати великі вовняні речі на оборотах не більше 400, маленькі — вручну. Дрібні вироби можна відразу закладати в барабан машинки. Якщо плануєш очищати мохер, ажурні невагомі речі, занур в спеціальний сітчастий мішок. Інші речі не варто закладати разом з шерстю. 

Найкраще вибирати засоби, в складі яких є ланолін. Ця речовина робить волокна м’якими, міцними, зберігає структуру. Якщо немає спеціальних засобів, замість звичайного порошку краще використовувати бальзам або кондиціонер для волосся. Допускається використовувати тільки дитячі пральні порошки, які повністю розчиняються у воді.  

Чим ще прати, щоб не зіпсувати:

  • рідкі засоби і гелі;
  • дитяче або спеціальне мило, які використовують в’язальниці (його потрібно натерти);
  • мильні горіхи. 

Якщо є сильні забруднення, то потрібно використовувати щадні засоби для виведення плям без хлору. Підходять кисневі. З народних засобів-перекис водню (для білих речей), лимонний сік, змішаний з содою. 

З такою особливістю, як колючість, добре справляється бальзам для волосся або морозильна камера. Одяг стає м’якше, не подразнює шкіру. 

4. Сушка вовняного одягу


 Как правильно стирать вещи из натуральной шерсти: 9 советов

Вовняні речі потрібно сушити в залежності від типу пряжі і особливостей в’язки. Але віджимати не варто, від цього вироби деформуються. 

Мохерові речі після прання стають безформними, тому сушать їх строго в горизонтальному положенні і розправленими. Якщо повісити на плічка — розтягнуться. Не варто прискорювати сушку феном, батареєю або прямими сонячними променями. 

Одяг з щільної в’язки можна сушити, повісивши на класичну сушарку. Але якщо є сумніви, краще покласти горизонтально. Підстели вниз рушник, воно вбере вологу і не дасть полотну прийняти ребристу форму в тих місцях, де потрапляє на прути. 

5. Прасування 

Гладити шерсть можна, але праскою з тефлоновою підошвою або спеціальною насадкою. Це матеріал не підпалить ворсинки і не дасть шерстинкам лисніти. Процес розгладжуючи потрібно здійснювати з виворітного боку, обдаючи парою. Зазвичай на таких прасках є спеціальний режим для вовни. Якщо такої позначки немає, то використовуй інформацію про температуру на ярлику вироби.   

6. Прання пухнастих і ворсистих речей

Одяг з ангори, кролика та іншої пухнастої пряжі перуть окремо від інших речей. Під час прання волокна почнуть вилазити і осядуть на іншому одязі. Можна використовувати пральну машинку з програмою ручного прання. Очищення відбувається в холодній воді. Використовуй миючі засоби з гліцерином і ланоїлом в складі. Не замочуй подібні вироби, а в барабан закладай в спеціальному сітчастому мішку. 

Під час ручного прання не можна терти тканину один об одного, можна тільки акуратно м’яти руками. Кольорові краще полоскати з оцтом, щоб відтінок закріпився і не потьмянів. Після полоскання прибрати зайву воду за допомогою махрових рушників. Вологий ворс можна дбайливо розчесати м’якою щіткою. 

7. Видалення катишків

На вовняному одязі з часом з’являються катишки. Але у дорогого полотна вони легко відокремлюються від основи, і виріб знову виглядає як нове. Кашемірові речі і одяг, в складі якої є 70% вовни мериноса, альпаки, будуть закочуватися, але не сильно. 

  • 12 лайфхаків, як швидко прибрати катишки на одязі

Вироби з акрилу, віскози будуть лисніти, пушіться і покриватися катишкамі. В цьому випадку повернути одязі первісний вигляд не вийде, скільки не старайся. А якщо докладати зусиль, то машинкою можна порвати або деформувати тканину. Тому на вовняних речах краще не економити. Видаляти катишки можна не тільки спеціальною машинкою, але іншими підручними способами. 

8. Зберігання

Зберігання-важливий етап у догляді за шерстю. Навіть якщо прання, сушка були зроблені правильно, річ може деформуватися в шафі. Щоб цього не сталося, вироби потрібно вішати на м’які плічка, щоб гострі кути не витягали полотно. Якщо є м’яті ділянки, то потрібно повісити одяг у ванну кімнату або потримати над парою.

9. Як розтягнути сів вовняний светр після прання 

Ні в якому разі не можна розтягувати тканину в сухому стані. Річ опускають в холодну воду, дають увібрати трохи рідини. Миючі засоби використовувати не потрібно. Потім светр віджимають махровим рушником і розправляють на горизонтальній поверхні. 

У процесі висихання потрібно дуже акуратно розтягувати сіли ділянки. Також можна прикріпити потрібні місця шпильками до тканини. Буде потрібно багато шпильок, щоб не було перекосів і деформацій. Якщо став коротким, тоді виріб розміщують на плічках, але в районі плечового шва підкладають тканину, згорнуту в кілька разів. 

Якщо не впевнена в своїх силах, можна звернутися в хімчистку. Але зробити це потрібно відразу, як були помічені зміни.